Lidové metody léčby rakoviny krku

Онкологические novotvary hrdla by měli být léčeni v rámci klinických podmínkách s pomocí metod, které předepíše lékař – chirurgická excise, radioterapie a chemoterapie. Použití alternativních léčebných metod nebo způsobů, které nabízí lidová medicína, vždy by mělo být dohodnuto s odborníkem.

Léčba rakoviny hrtanu lidových prostředků by měla nosit podpůrný charakter a v žádném případě nemůže být jedinou metodou léčby.

Konzultace s onkolog je zapotřebí: každý recept se může v každém konkrétním klinické případě mít kontraindikace.

Video: V jakých případech účinné recepty lidové medicíny

Protinádorové prostředky

Existuje mnoho způsobů medicíny, které byly použity v léčbě nádorů hrtanu ještě před vznikem moderních metod léčby.

Většina receptů má ve svém základě dostupné komponenty – rostliny, které si můžete buď koupit v lékárně, nebo sbírat sami. Zvažte nejvíce účinné bylinné přípravky, které brání růstu a šíření nádorových nádorů.

Подмаренник

Подмаренник – druh léčivé rostliny s malými bílými nebo желтоватыми barvami. Používá se při rakovině kůže a také onkologických поражениях krku. Léčba rakoviny hrtanu je třeba provést prostřednictvím pravidelné vyplachování čajem, заваренным ze sušených listů a květů подмаренника.

Vaření recept je jednoduchý: polévkovou lžíci suchého surovin by měla nalít 200 ml horké vody a trvat půl hodiny. Kloktat třeba několikrát za den.

Používají také speciální mast z подмаренника. Pro tento čerstvý šťáva z rostliny je třeba míchat s rostlinným olejem (v poměru 1:1). Mast je třeba zasadit na prošívané hůlku a zpracovat jeho nádor v krku, pokud je v dosahu. Postup udělat několikrát za den.

Jmelí

Tato trvalka keř má ve svém složení toxických látek, takže je třeba striktně dodržovat dávkování. Pro léčbu rakoviny krku se uplatňují následující recept: lžičku surovin by měla nalít sklenici studené vody, nechat přes noc. Ráno je třeba se zahřeje na uvítanou a po celý den pít malé porce.

Léčba trvá 21 dnů – za toto období se nádor může poněkud snížit ve velikosti. Prvních sedm dní je třeba vypít 3 šálky infuze, druhé 2, třetí týden by měl vypít na стакану den.

Jmelí pomáhá nejen inhibovat růst nádorů, ale také zmírňuje následky chemoterapie.

Měsíček lékařský

Koupit календулу lze v lékárně – tato bylina pomáhá od všech onemocnění ústní dutiny, včetně přispívá k léčbě rakovinné nádory hrtanu. Čajovou lžičku suché suroviny by měly заварить ve sklenici teplé vody a pít třikrát denně po 1 lžičce.

READ  Léčba rakoviny žaludku

Calamus oddenky

Aprs – známý anti-pobuřující agent, který lze zakoupit v lékárně. Lidová medicína radí žvýkat sušené oddenky při rakovině krku, ale také onkologických onemocněních žaludku a střev.

Pokud je chuť rostliny zdají se vám nepříjemné, můžete udělat bylinkový čaj: smícháme aprs s тысячелистником a заварить 1 lžíci směsi na sklenici vařící vody. Kterou řebříčku pomáhá od krvácení, které někdy vznikají při komplikace.

Tinktura z koncových členů

Mnoha lidem pomohl v léčbě rakoviny hrtanu alkoholu tinktura z koncových členů.

Recept vaření drogy je následující:

  • 500 g suché suroviny brousit v ступке;
  • zalijeme литром vodky;
  • trvat na tom, ve tmě po dobu 10 dní;
  • scedíme.

Brát лавровую tinktura by měl být na 1 lžíci 5 krát denně mezi jídly. Pít lék je třeba malými doušky, aby to омывало bolení v krku.

Víno z kmínu

Pro přípravu vinného nápoje z kmínu je třeba:

  • vzít 20 g kmínu, 6 g surovin z kořene девясила, andělika, hořec a calamus, 6 g fenyklu, 5 g máty, litr sušeného hroznového vína (bílého) a 50 ml alkoholu;
  • byliny brousit v ступке, zalijeme alkoholem a vínem;
  • nádoby pevně uzavřít, dát na tmavé místo a tlačit tam 2 týdny;
  • scedíme a nalijeme ve vinařství.

Každý den je třeba vypít před obědem 25 g, dokud nepřijde zlepšení.

Дурнишник běžné

Medicína muži a léčitelé doporučují při rakovině hrtanu pít šťávu z této rostliny.

Pro vaření lektvary muset ujít čerstvé rostlina se stonky a listy přes mlýnek na maso, smíchané rovným dílem s vodkou a udržet na tmavém místě. Pít tinktura je třeba třikrát denně po čajové lžičce.

Můžete také dýchat kouř сжигаемых semen дурнишника do 5 minut, nebo dělat папиросы z rozdrcených semen a nějaký nezávadné byliny. Průběh léčby дурнишником – až na šest měsíců.

Кислица vulgaris

Jeden z nejúčinnějších prostředků léčbě rakoviny terapie. Pro léčbu nádorů hrtanu by měly být konzumovány čerstvé šťávy ze stonků кислицы: 5 kapek, smíšené s malým množstvím vody, je třeba brát každou hodinu. V případě, že nádor je v dosahu, můžete promazat její šťávou кислицы 3-4 krát denně.

READ  Sarkom měkkých tkání

Чистотел

Чистотел – je další účinný lék na léčbu rakoviny. Ve složení rostlin obsahuje jedy, které škodí působí na rakovinné buňky, ale téměř nemá vliv na zdravé.

Infuze se připravuje jednoduše: 1 lžíci vlaštovičník (surovin) se přelije 200 ml vroucí vody a настаивается 15 minut. Pro léčbu rakoviny by měl vypít nejméně 2 litry infuze denně.

Bolehlav mramorovaný

Болиголовом léčí nejen rakovinu hrtanu, ale i nádory jiných orgánů.

Pro přípravu tinktury литровую kapacita suchých květák высыпают v трехлитровую sklenice a zalijeme 2 v litrech alkoholu (70%).

Užívat je třeba denně zvyšuje dávkování. Začít je třeba od 1 kapky, rozvedená v 50 ml vody, na druhý den vypít 2 kapky, a tak dále až do 15 dnů. Poté se dávka sníží na 10 kapek: pít tinktura v takovém množství třeba 2 týdny. Ještě prostřednictvím 2 týdny dávku zvýšit až na 20 kapek, a tak dojdete až 60 kapek na den.

Léčba rakoviny krku a sodou

Soda ještě z dob léčitele Авиценны se používá k léčbě mnoha nemocí – od kvasinek až onkologických onemocnění jícnu, žaludku a krku.

V terapii pacientů s nádory hrtanu se používá ve formě vodního roztoku pro oplach, ale také pro příjem uvnitř s teplým mlékem v dávce asi čtvrt lžičky.

Regenerační a preventivní nástroje

Některé rostliny pomáhají zmírnit příznaky onemocnění, odstranit důsledky chemoterapie a jsou využívány jako prostředky, výstražné развитее maligních procesů v hrtanu.

Kočičí dráp

Kořen kočičí dráp je silný antioxidant, chránící buňky před volnými radikály. Rostlina může zabránit rozvoji zhoubný proces (jak primární, tak a рецидивирующего), a také kompenzovat negativní důsledky химиотерапевтического léčby.

Vaření recept: lžička surovin se nalije sklenici vody a vaří se pod víkem na mírném ohni po dobu jedné hodiny.

Pít odvar by měl být na 3 šálky ежесуточно za účelem terapie a jeden po druhém – v zájmu prevence. Léčebný kurz-2 až 3 měsíce.

Ficus trpaslík

Při onkologických onemocnění jakékoliv lokalizace zpevnění účinek na tělo má ficus trpaslík. K léčbě používá odvar z stonku rostliny a hroznu jeho соплодий.

READ  Léčba leukémie v Izraeli

Kořeny samet amur

Čínská lidová medicína doporučuje jíst pro prevenci a léčbě rakoviny úst, hrdla, jícnu a žaludku infuze z kořenů sametu. Pro tohoto koně v množství 1 století ml je třeba nalít sklenici vařící vody a vaříme na vodní lázni 15 minut. Poté scedíme a vzít 2 lžíce třikrát denně s medem.

Аризема japonská

Ve východní medicíně se tato rostlina používá už od starověku — аризему se nazývá «hvězda jižní oblohy». Oddenky ариземы, které je třeba sbírat do toho, jak se objevily listy, se používají pro prevenci a léčbě rakoviny prsu, kůže a hrtanu.

Pro terapii приготавливается odvar: lžíci nasekané oddenky zalijeme 0,5 l vařící vody a vaří na mírném ohni ještě 15 minut. Poté v průběhu hodin prostředek настаивается a процеживается. Pít je třeba se na třetiny šálku třikrát denně. Je možné vzít prášek z rostliny v sušené podobě, zapít vodou.

Башмачок tečkovaný

Башмачок žíhaná – trvalka travní rostlina, rostoucí na celém území Eurasie. Pro zotavení po лучевого nebo химиотерапевтического léčbě rakoviny hrdla je třeba připravit odvar nebo спиртовую tinktura (poměr složek 1:10).

Přípravek pomáhá při истощении těla a úpadku životních sil.

Topolovka незамеченная

Pro přípravu léčivých odvaru z z z ibišku je třeba nalít půl lžičky surovin 1,5 vody a nechte přes noc spojených s vymáháním. Ráno je třeba ohřát vývar a pít 2 šálky denně. Lektvar z sléz je vhodný pro symptomatická řízení nádory hrtanu.

MAXCACHE: 0.4MB/0.00127 sec