Krvácení při миоме dělohy

Krvácení při миоме dělohy může objevit v jakékoliv fázi vývoje nádoru. Jejich intenzita a související bolestivé stavy by měly být diagnostikovány s cílem určení léčby.

Děložní myomy jsou nepředvídatelné a často se vyvíjí z mnoha scénářů, ale změnit jejich průběh pod silou každé ženy. Nemoc může být asymptomatické, a může výrazně zhoršit život. Jedním z nebezpečných patologických stavů jsou hojné krvácení při миоме dělohy. Jejich úspěšná léčba závisí na správné identifikaci příčin.

Příčiny krvácení

Při миоме charakter menstruace se může změnit k horšímu, často se stávají межменструальные krvácení, doprovázený bolestí v dolní části zad a břicha, celkovou slabostí, závratí, srdce, výpadky.

K hlavním důvodů hojné menstruaci je možné zařadit následující stavy:

  • rychlý růst nádoru;
  • lokalizace myomy v submukózní nebo межмышечной zóně;
  • přerůstání vnitřní vrstvy dělohy – endometria;
  • zvýšení objemu dělohy;
  • pokles tonus cév a jejich pružnosti;
  • snížená schopnost dělohy je normální zmenšovat.

Příliš bohatý výběr nosí název menoragie. Takový stav je diagnostikována, když je žena v průběhu hodiny ztrácí asi 80 ml krve.

Při dlouhých menstruace se silnými кровотечениями často vzniká železo-дефицитная anémie. Pokud žena pozoruje krvácení mezi menstruačními obdobími, potřebuje naléhavě obraťte se na odborníka. Tento příznak může mluvit o злокачественном povaze nádoru.

Myomy obvykle způsobuje přerůstání endometria dělohy, který v období zrání vajíček a při její není oplození stává příčinou značné krvácení. Jeho uvolnění, a to zejména nerovnoměrné vyvolává uvolnění velkého objemu krve. Endometrióza při миоме, je to i ostré bolestivé pocity v dolní části břicha a zad, nevolnost, někdy i zvracení, závratě.

U žen s миомой ve věku po 50 letech lze pozorovat odlišný obrázek. Krvácení při menopauzy obvykle normalizovat a postupně klesá, a samotný nádor snižuje ve velikosti. Zde hraje hlavní roli fyziologický a přirozený pokles hladiny tvorbu ženských hormonů.

READ  Fázi rakoviny děložního čípku

Léčba krvácení při миоме dělohy

V závislosti na věku ženy a stupeň vývoje nádoru lékař rozhodne ve prospěch operativní a konzervativní léčby onemocnění.

K provozním metodám patří škrábání dělohy, její úplné odstranění, a to buď odstranění samotného nádoru. Nejčastěji při silné кровопотерях u žen ve fertilním věku, lékaři doporučují diagnostické kyretáž dělohy.

Takový postup umožňuje zbavit tělo od zbytečně разрастающегося husté endometria, což následně snižuje délku a hojnost menstruaci. V případě více fibrózní uzlů u žen po 50 je uvedeno úplné odstranění dělohy.

Škrábání je hlavní způsob, jak okamžité ukončení ohrožení života a zdraví krvácení. Částečky endometria vždy nástupu na diagnostické analýzy.

Pokud z nějakého důvodu škrábání je kontraindikováno, pro zastavení krvácení se používá konzervativní metody léčby, a to:

  • hormonální léčba.
  • dieta.
  • non-hormonální гемостаз.

Jako léky гормонотерапии používají kombinovaná antikoncepce ve vyšších dávkách. Je to nouzové způsob, jak zastavit menstruace. Pro prevenci opakování vzoru přiřazen podpůrnou léčbu уменьшенными dávkami hormonů během následujících 3-6 měsíců. Souběžně se doporučuje dodržovat высокобелковой dietu a při potřebě provádět prevenci anémie.

V konzervativní léčbě velkou roli hrají антигонадотропины a analogy гонадолиберинов.

První skupina léků se používá v případě malých nádorů u žen ve fertilním věku. Jsou utlačované práci vaječníků, zastaví ovulaci a přispívají k atrofii endometria. Tímto způsobem je dosaženo efektu zpoždění menstruace. Všechny procesy jsou reverzibilní při zrušení léků.

Druhá skupina léků se vztahuje k netoxický syntetický hormony. Mají пролонгированным akce a jsou zaměřeny na stimulaci tvorby pohlavních hormonů, zrání folikulu a nástup ovulace. Údaje léky je předepsán pro obnovení menstruačního cyklu po hormonální terapii, aby se zabránilo krvácení.

Jakékoliv děložní krvácení – důvod navštívit lékaře, zejména pokud jsou systematické. Myomy, провоцирующая hojné menstruace se může stát nebezpečným stavem, ухудшающим práci jiných orgánů a represivnímu stav ženy. Je důležité správně stanovit příčinu krvácení, přiřadit účinnou léčbu a zabránit pravděpodobnost operativního zásahu.

MAXCACHE: 0.39MB/0.00086 sec