Fotografie rakoviny rtu

Lidem, kteří se zajímají o vlastní zdraví, a také všem, kdo vstoupí na riziko v této онкологическому onemocnění (mají dlouhou zkušenost kouření, použití žvýkací tabák, pracují na škodlivé výrobě) je užitečné vědět, jak vypadá rakovina rtu. To vám pomůže včas odhalit onemocnění a zahájit léčbu.

Tato nemoc půjčuje sebe dobře k terapii právě v raných stadiích jeho vývoje: pokud je nádor včas odstranit chirurgicky nebo jiným způsobem, je možné se vyléčit z rakoviny úplně bez rizika vzniku opakovaných střediska v budoucnosti.

Zvažte druhy rakoviny rtu formy zhoubný růst, a také podle fáze rozvoje onemocnění.

Formuláře

Onkologové se vydávají tři formy rakoviny rtu – папиллярную, бородавчатую a язвенную (nebo язвенно-инфильтративную).

Ze všech tří nejvíce agresivní je žaludeční vředy, forma: 2 ostatní odrůdy mají sklon k pomalému růstu a jen zřídka metastáz. Nicméně, každá z těchto nádorů může se šířit do okolní tkáně a způsobit jejich злокачественному degenerovat.

Папиллярная

Папиллярный rakovina rty – to злокачественное новообразование, která má некротическое dno s odumřelé hadříkem v centru a валикообразные hrany.

Obvykle se takový nádor se vyvíjí z папилломы. Nejprve nastává zvýšení primární pozemku porážku a jeho zaokrouhlování, pak se na povrchu папилломы se objevují strupy a základ novotvary инфильтруется. Postupem času se původní папиллома není na místě léze se tvořil vřed.

Бородавчатый rakovina

Tato forma se vyvíjí v důsledku облигатного предракового onemocnění – produktivní дискератоза.

Nejprve se na rtu objeví spousta malých velikostí выростов, které s progresí onemocnění se prolínají mezi sebou a tvoří nádorového krb, připomínající barevnou zelí.

Бородавчатый rakovina je také nazýván узелковым. Tato odrůda cancer léze rty má jasné hranice a rozměry v počáteční fázi až 1 viz Charakteristickým rysem této rakoviny je přítomnost husté чешуек na povrchu nádoru, které nejsou odstraněny při pokusu škrábání.

READ  Co se stane, kašel u rakoviny plic

Бородавчатый rakovina je třeba odlišit při diagnostice od běžné benigní bradavice (папилломы).

Tato forma rakoviny локализуется výhradně na červené кайме rty a na rozdíl od běžné bradavice, není nikdy mnohočetný.

Žaludeční vředy forma

Žaludeční vředy (to stejné эндофитная a инфильтративная) forma se vyznačuje vyšším stupněm malignity. Taková rakovina se vyvíjí zrychlené tempo, rychle proniká do podkoží, svalové a kostní tkáně obličeje.

Ulcerózní rakovina rtu se vyvíjí na pozadí лейкоплакии – léze epitelu, který má vzhled červené skvrny různých tvarů.

Язвенное новообразование má in-hloubkové dno, vyvýšených a jak by вывернутые ven okraje. Okolní tkáně jsou často náchylné k infiltraci. Při pohmat takové nádory hlavy chybí (alespoň v počátečních stádiích vývoje).

Při zjištění язвенных lézí na rty není třeba čekat na self-hojení rány, a okamžitě se obrátit na specialistu na kožní onemocnění (dermatologa). Včasná diagnóza a kontrola nádoru na злокачественность může zachránit život.

Fáze

1 fáze

Rakovina rtu začíná s malým těsnění nebo kolejových uzlu: struktura dat je zcela bezbolestná, někdy se jim pokrývá krusta nebo šedavé plaku. Pokud se pokusíte odstranit kůry, to způsobí, že intenzivní bolestivé pocity, a kromě toho, kůra se rychle objeví znovu.

V první fázi se nádor má velikost do 1 cm a nemá воспалительной infiltrace.

Mezi počáteční příznaky rakoviny rtu – svědění, zvýšené slinění, pocit nepohodlí v ústní dutině. Na rozsahu šíření nádoru симптоматика zesílí, a samo новообразование získává stále více charakteristický vzhled.

Na 1 fázi, můžete odstranit otok малоинвазивными metodami:

  • криодеструкцией (vlivem kapalného dusíku);
  • фотодинамическим způsob, jak;
  • короткофокусным zářením.

Platí také tradiční chirurgická léčba – excize primárního nádorovým krbu s podkožní vlákninu a лимфоузлами.

Prognóza při odstraňování novotvary na 1 fázi relativně příznivé – do 3-5 let přežívá asi 70-90% pacientů.

2 fáze

Na 2 fáze nádor dosahuje 2 cm v průměru: ona klíčí do okolní tkáně a může dát jednotlivé metastáz do lymfatických uzlin (pokud se jedná o agresivní formu rakoviny rtu).

Při tomto otok nepřekračuje sliznice rtů a často je bezbolestný.

Jako a na 1 fázi hlavní léčbou je excize (kauterizace z nebo вымораживание) primární nádor. Non-invazivní způsoby, jak se uplatňují v případě экзофитного růstu novotvary a jeho jasnou lokalizaci. Při chirurgické иссечении na 2 fáze nutně odstraněny регионарные lymfatických uzlin.

3 fáze

Zhoubné nádory rtů 3 fáze zabírají poměrně rozsáhlé velikost, jdou daleko za hranice počátečního zaměření, pronikají do hlubší vrstvy kůže a dosáhnou svalové tkáně. Možná metastázy v kostní tkáň.

Obvykle na 3 fáze má místo označené bolestivé симптоматика. U pacientů potíže s příjmem potravy, rozvíjet společné příznaky nádorových onemocnění – hubnutí, slabost. Zhoubné buňky pronikají do krevního oběhu, podporují метастазированию a způsobují intoxikace organismu.

4 fáze

V této fázi je původní krb může být rozpadu na několik nádorů. Maligní proces se vztahuje na svaly, cévy, kosti lebky. Ozařování a chemoterapie pouze dočasně zpomalují šíření nádorových buněk a metastáz. Prognóza u rakoviny rtu 4 stupně nepříznivá.

MAXCACHE: 0.39MB/0.00082 sec