Fotografie rakoviny močového měchýře

Онкологические onemocnění močového měchýře jsou nebezpečné a mají zvýšené riziko fatální výsledek. Léčba této patologie má úspěch pouze v tom případě, když je zahájena na 1 a 2 stupni vývoje.

Do skupiny s rizikem tohoto onemocnění patří kuřáci, lidé, kteří pracují s barvami a toxickým látky, pacienti s chronickým zánět močového měchýře a močového nemoci.

Tam jsou dvě hlavní formy rakoviny močového měchýře – povrchní rakovina a invazivní. Kromě toho, že rakovinné nádory se liší v гистологическому typu a fáze vývoje zhoubný proces.

Druhy

Existuje několik druhů rakoviny močového měchýře, které se liší svým filtrační modelovat. Určení histologické typ nádoru je možné jen v laboratorních podmínkách pomocí mikroskopické výzkumného vzorku, půjčky při biopsii.

Переходно-buněčné karcinom

Je to nejčastější forma nádorů močového měchýře. Tato forma rakoviny se vyvíjí z buněk přechodného epitelu a téměř vždy se projevuje гематурией (krev v moči). Poměrně rychle karcinom proniká do okolní tkáně a dává metastázy v регионарные lymfatických uzlin.

Při ultrazvukové studii je třeba odlišit viditelné vady mezi relativně nádorem, сгустком krve a конкрементом – kámen v močovém měchýři. Na rozdíl od kamenů a krevních sraženin, nádor není posunuta a je uzamčen na konkrétní místo.

Léčba переходно-buněčný karcinom je na počátku – operace a radikální. Nádor se odstraní, buď chovatelé zabránili, opalují elektrody nebo tekutým dusíkem. Pokud новообразование má malé rozměry, může být použita také technika «Cyber-nůž»: радиочастотное směrové dopad na primární ohnisko.

Переходно-buněčný karcinom může mít několik odrůd, z nichž папиллярный rakovina, малингизированная папиллома a atypické папиллома.

Spinocelulární karcinom

Spinocelulární karcinom je tvořen z buněk dlaždicového epitelu močového měchýře. To je více vzácné odrůdy této rakoviny – to nastane ne více než 10-15% případů. Podle statistik, ženy onemocní touto rakovinou více mužů. Nádor se častěji rozvíjí u lidí, kteří již mají chronické onemocnění močového systému.

Zvláště nebezpečné v tomto smyslu jsou takové patologie, jako почечнокаменная nemoc a některé parazitární choroby.

Obvykle v době detekce nádoru tohoto typu nádoru již mají charakteristický vzhled-bílá novotvary s drsným povrchem. Spinocelulární karcinom má zvýšenou schopnost k šíření uvnitř stěny močového měchýře, ale metastázy se vyvíjejí relativně pomalu

Аденокарцинома

Tento typ nádoru se vyskytuje z buněk железистого epitelu. Je to poměrně vzácný druh rakoviny ledvin: je to nahraný jen u 2% pacientů. Аденокарцинома častěji postihuje muže – rozlišujeme высокодифференцированную аденокарциному (tzv. nádor «střevní» typu) a низкодифференцированную аденокарциному.

Уротелиальный rakovina močového měchýře

Tato forma rakoviny se vyskytuje také zřídka a klíčí z уротелия – vnitřní výstelky močového měchýře. Уротелиальный rakovina je charakterizována vysokým stupněm malignity, dost rychle klíčí do okolní tkáně a dává metastázy do lymfatických uzlin a vzdálených orgánů.

Fáze

1 fáze

V počáteční fázi rakoviny, nádor má malé rozměry (do 2 cm), má jasné hranice a není klíčení v sousední tkáně. Метастазирования není pozorován. Pro léčbu to je nejvíce příznivá fáze – li odstranit новообразование v této fázi, nejčastěji nastane úplné vyléčení bez recidivy.

Vyléčit rakovinu v první fázi, je možné i bez rozsáhlé полостной operace – pomocí transuretrální resekce (TOUR). Při tomto pronikání do močového měchýře se provádí s pomocí speciální flexibilní trubice, která je zavedena do močové trubice.

Ale problém je v tom, že na 1 fázi nádoru močového měchýře často nedávají žádný symptomatologie, nebo mají nespecifické projevy, jako je микрогематурия v moči a неинтенсивные bolesti v oblasti třísla, zvyšující se při fyzické námaze. Diagnostikovat rakovinu v této fázi je možné pomocí ULTRAZVUKU, počítačové tomografie nebo pomocí laboratorní analýzy moči na přítomnost krve a markery rakoviny.

2 fáze

Na 2 fáze nádor může začít klíčit v svalové vrstvě močového měchýře, který způsobuje a bolesti příznaky, a дизурию (poruchy močení). Nicméně, tyto příznaky ještě nejsou trvalé, ale vznikají pravidelně.

Hematurie se také stává více explicitní. Krev v moči je možné pozorovat pouhým okem – to může mít vzhled sraženin koagulované krve nebo rovnoměrně v kapalině, a tím jí nepřirozené barvy. Léčba na 2 fáze – chirurgické. Nejčastěji je odstraněn buď část močového měchýře (následně se provádí rekonstrukční plastu), nebo postiženého orgánu se odstraní úplně.

V druhém případě, lékaři řeší problém alternativní cestu pro únik moči. Až do nedávné doby v tuzemských ordinacích se nejčastěji používají závěr močovodů na kůži a instalace vnějšího мочеприемника. V moderní medicíně se tato metoda považována za nevyžádanou: přednost vytvoření nového močového měchýře z části střeva.

3 fáze

Na 3 fáze začíná šíření nádorových buněk po лимфе a oběhového systému. Ohromeni okolní orgány a tkáně. Симптоматика se stává více zřejmé, došlo porážku регионарных lymfatických uzlin. Léčba kombinované a závisí na stavu pacienta.

4 fáze

Fáze multi-metastázy, která téměř není léčitelné. Postihuje jak okolní orgány – střeva, reprodukční orgány, tak i odlehlé – játra, slinivka, plíce, kostní tkáně pánve a páteře.

V této fázi léčby má паллиативный charakter: lékaři odstraňují příznaky a ликвидируют bolest.

READ  Léky proti bolesti při onkologie, rakovině: léky, schémata a pravidla pro úlevu od bolesti

MAXCACHE: 0.39MB/0.00084 sec