Antibiotika při zánětu ledvin a močového měchýře v tabletách

Dokonce i člověk, vzdálený od medicíny, intuitivně chápe, že ledviny – životně důležitý orgán. Plní celou řadu různých funkcí, z nichž hlavní je – vyměšovací. Spolu s močí vylučovány odpady metabolismu, udržuje voda-soli rovnováhu, se řídí objem tekutin v těle. Také ledviny produkují hormony, které se podílejí na кроветворении, regulační procesy sdílení a cvičení гуморальную chuť krevního tlaku. Takže onemocnění ledvin negativně ovlivňuje prakticky na celém těle, která se projevuje, kromě specifické příznaky, celkové slabosti a úpadku sil.

Nejčastější selhání патологией jsou nemoci infekční — воспалительной přírody – нефриты, пиелиты, cystitida, v posledních letech se však zvyšuje frekvence léze ledvin při systémových onemocněních, poruchách výměny. V souvislosti s tím je třeba vyřešit, k léčbě jakých stejné onemocnění v medicíně se používají antibiotika při zánětu ledvin.

Infekční onemocnění ledvin

Palma průkopnické podle četnosti výskytu patří пиелонефриту – to se stane asi u jednoho dospělého z sto lidí. Je charakterizována porážkou šálků a pánvičky ledviny, systém glomerulech.

Patogenů, které způsobují zánět, – колибактерии a různé кокки, skupina энтеробактерий nebo smíšené flóry. Dostanou bakterie v ledvinu několika způsoby:

  • z močové trubice a močového měchýře při патологическом opačném tox moči;
  • z jakéhokoli jiného nemocného těla s proudem krve;
  • s proudem lymfatický oběh.


Pyelonefritida ledviny

Nicméně původce ne vždy může způsobit zánětlivý proces. Příznivé podmínky vytvářejí podchlazení, гиповитаминоз, slabý imunitní systém, cukrovka nebo fyzické poškození struktur ledviny, poruchy prokrvení, a odliv moči.


Charakteristika infekčních onemocnění ledvin

Pro určení optimální léčby, lékař musí určit patogenu a jeho citlivost k antibiotikům. Za tímto účelem se vyrábějí kultivace moči na mikroflóru před zahájením léčby. Později ho opakují na čtvrtý den a za deset dní po skončení kurzu. Při těžký formách kontrolní výsev tráví přes čtyři až šest týdnů po ukončení léčby. Tyto kontrolní plodiny umožňují identifikovat rezistentní formy mikroorganismů a upravit антибиотикотерапию, stejně jako oznámení relapsu onemocnění.

Zásady pro výběr antibiotik

V některých případech není možnost, nebo zásob času strávit bakteriální kultivace moči. Pak se léčba je přiřazen empiricky – na základě předpokladů o druhu patogenu a zkušenosti jeho léčby. Léky výběru v takovém případě budou antibiotika s maximálně širokým spektrem činností, které ovlivňují převážně na грамотрицательную flóru, a které se vztahují základní aktivátory infekce močové a pohlavní soustavy. To léky skupiny фторхинолона, cefalosporinová, aminoglykosidová a карбопенемов.

READ  Nemoc Ормонда (ретроперитонеальный fibróza): co to je, léčba, dieta

Dále v průběhu léčby je nutné nastavit citlivost rostlin na léky, to pomůže účinně bojovat s původcem a způsobit minimální škody na tělo pacienta. Také při volbě antibiotika lékař se řídí jeho schopnost akumulovat v tkáních ledvin a moči, protože je to tam vyvíjí srdečního onemocnění. Při trvalých ledvinových zánět je znázorněno střídání skupin antibiotik pod kontrolou pravidelné pěstování moči.


Mikroorganismus se pěstuje na výživné prostředí, a pak, působí na něj různými antibiotiky, které určují, k jakému антибактериальному léku u mikrob největší citlivost

Antibiotika: tváří v tvář

Хинолоны a фторхинолоны

Jedná se o skupinu syntetických antimikrobiálních léků, které mají baktericidní účinek (убивающее bakterií).
Výhody:

  • šíře spektra akce. Cenný je jejich aktivita proti kmenům, které jsou rezistentní vůči antibiotikům цефалоспоринового řady a аминогликозидам;
  • vysoká biologická dostupnost таблетированных forem (jídlo nemění úplnost sání);
  • dobrá schopnost pronikat a hromadit se v orgánech a tkáních;
  • malá četnost nežádoucí účinky ze strany centrálního nervového systému a trávicího traktu. Tato skupina může být použita při průvodních selhání; selhání.
  • mnoho léků této skupiny jsou vyráběny jak v roztoku pro intravenózní zavedení, tak v tabletách. To vám umožní brát léky na rychlostní diagram: v prvních dnech – v podobě injekcí, dále při zlepšování stavu pacienta, – s přechodem na recepci uvnitř.

Nežádoucí účinky:

  • je možné fotosenzitivita – zvýšená citlivost organismu k působení slunečních paprsků;
  • léky mohou mít vliv na růst chrupavky kloubů, proto je u dětí a těhotných se vztahují pouze na životní svědectví.


Dávkování фторхинолонов

Cefalosporiny

Nejvíce rozsáhlé třídy antibiotik. Díky šíři terapeutického rozmezí, nízkou toxicitu a silnému бактерицидному akci tato skupina zaujímá vedoucí pozici v počtu schůzek. Kromě toho, cefalosporiny mají синергизмом s аминогликозидами.


Synergismus – společná akce dvou léků

Nežádoucí účinky
Obecně léky jsou dobře přenositelné, ale může vyvolat alergické reakce. Je třeba si uvědomit a o cross-alergie – pokud víte o dispozici máte alergii na penicilin, ujistěte se, informujte svého lékaře.

Původně cefalosporiny aplikovány v prostředí nemocnice) v парентеральной formě při léčbě těžkých infekcí ledvin a močového měchýře. Неосложненный pyelonefritida snadný tok umožňuje použít přípravky v tabletách – Цефуроксим (500 mg denně), Cefixime (na 400 mg / den)


Dávkování парентеральных forem

Аминогликозиды

Skupina antibiotik, zvláštní jejichž hodnota představuje schopnost akumulovat v tkáních ledvin, moč. Mají baktericidní účinek.

READ  Máta мочегонная nebo ne: komu je čaj, jak používat

Nežádoucí účinky
Jsou schopny selektivně zasáhnout lebeční nervy, zodpovědné za sluch, než způsobí hluchotu. Mohou vyvolat vestibulární poruchy. Je důležité jasně dodržovat dávkování předepsané lékařem, nepřipouští kombinaci dvou léků z této skupiny, nebo aby si sami nahradit jeden lék druhým.

Označení aminoglykosidová vyžaduje pečlivé výpočtu. Dávku určuje lékař na základě tělesné hmotnosti pacienta, jeho individuální charakteristiky – věk, zachování funkčnosti jater a ledvin. Léky volby v této skupině – Gentamicin, Амикацин, Неомицин, Тобрамицин. Je prokázáno, že jejich činnost ve vztahu k budiči pyelonefritida, zánět močového měchýře, močové trubice.

Карбапенемы

Zastoupeny jsou léky Меропенем, Imipenem, které mají super široký spektrum účinku. To antibiotika, «hluboké rezervy», určíte při nejtěžších infekcí. Jsou schopné způsobit alergie, průjem, диспептические poruchy. Také mají нейротоксичностью, proto jsou přiřazeny pouze v prostředí nemocnice).

Antibakteriální léky

V léčbě infekčních onemocnění ledvin, kromě výše uvedených antibiotik, také používají léky s antimikrobiální – сульфаниламиды. Oni zabíjejí původce, ale zastaví jeho růst a vývoj. Zvláštní pozornost je v této skupině zaslouží Уросульфан, protože to ve významném množství vylučován ledvinami a je aktivní proti většině grampozitivních bakterií a některých prvoků.


Dávkování сульфаниламидов

Bohužel, do této skupiny léků u mnoha kmenů patogenů vytvořila odolnost. Důvodem je, že tyto léky dostatečně «staré» a u bakterií byl čas se vyvíjet a pracovat na ochranu před činy сульфаниламидов.


K dnešnímu dni mnoho mikroorganismy mají odolný vůči různým antibiotikům

Cenné skupinou antimikrobiálních léků až do otevření фторхинолонов byly нитрофураны. Jejich výhodou je velmi nízká pravděpodobnost vzniku rezistence mikroorganismů. Také díky úzkému spektru aktivity léky této skupiny méně často způsobují дисбактериоз. Jsou léky volby při mírnou formu infekce, při použití výkonnější prostředky by mělo být ponecháno v rezervě. Vysoká biologická dostupnost нитрофуранов umožňuje přiřadit v nižších dávkách, což platí zejména pro léčbu dětí, těhotných nebo kojících žen.

Налидиксовая kyselina – lék бактериостатического akce. Jeho deriváty jsou aktivní proti gram-negativní bakterie. Uplatňují se především při akutních infekčních procesech močových cest (пиелонефриты, cystitida, atd.), způsobené citlivé na lék mikroorganismy. Je třeba si uvědomit, že грамположительные mikroorganismy a анаэробы necitlivé k této skupině léků. Proto před předepsáním je třeba provést bakteriologické vyšetření moči a krve, určit citlivost.

Široce známý Невиграмон. Je předepsán na 1 g 4 krát/den. v průběhu 7 dnů. Pokud je nutné pokračovat v recepci, pak se dávky snižují a berou na 500 mg/den.

READ  Akutní selhání ledvin: léčba bezprostřední pomoc, příznaky

Antibiotika v léčbě akutní гломерулонефрита

Zvláště stojí za zmínku, je použití antibiotik při terapii onemocnění имунно-воспалительной přírody – гломерулонефрита. Poškození ledvin se vyskytuje jako by nepřímo, komplex antigen-protilátka, выработанным na patogenu. Zdroj infekce je mimo ledviny. Často glomerulonefritidy se vyvíjí po infekční эндокардита, hltanu, angíny, скарлатины, zápal plic. Příčina onemocnění se nazývají грамположительные bakterie Streptococcus pyogenes (β-гемолитический strep skupiny A, Staphylococcus aureus, Streptococcus pneumoniae, Neisseria meningitidis, Toxoplasma gondii a některé viry.

Aplikace antibiotik při гломерулонефрите odůvodněno pouze tehdy, pokud se podařilo prokázat инфекционную příčinu onemocnění, zjistit ohnisko chronické infekce nebo se u pacienta stojí za katétr. Obvykle předepisují antibiotika skupiny пенициллинов nebo makrolidová. Právě jejich zástupci jsou aktivní proti gram pozitivní bakterie.


Antibiotika při akutních гломерулонефрите

Doba trvání léčby je obvykle 7-10 dní, tak jako kratší příjem se může přenést nemoc chronickou nebo pracovat u původce odolnost vůči lékům.

Jmenování antibiotik – odpovědnost lékaře

S nárůstem sortimentu léků a учащением případů nekontrolovaného použití účinných léků se zvyšuje frekvence léze ledvin drogy původu. Mnohé zde prezentované jsou antibiotika mají přímý токсическим účinky na ledviny, játra, nervový systém, kostní tkáň, jsou schopny vyvolat alergické reakce. Také nezapomeňte, že воспаленная ledviny plní své funkce není v plné síle a odpad metabolismu déle cirkulují v krvi, stejně jako odpad zpracování léčiv. Proto rozhodnutí o tom, jaké je antibakteriální léky předepsat, by se měl brát pouze kvalifikovaný lékař zvážit poměr riziko – přínos pro pacienta.

Pokračováním v používání tohoto webu souhlasíte s používáním souborů cookie. více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close

MAXCACHE: 0.41MB/0.00129 sec