Známky, příznaky a léčba bolesti v krku u dětí

V dětství málo kdo z dětí není nemocný akutní anginou, nebo jak se mluví v každodenním životě, ангиной. Je to snad nejznámější onemocnění krku a ústní dutiny. To se projevuje v zánět palatal mandlí, nástup jakési гнойной akné. A charakterizována akutní průtokem onemocnění.

Angina – obecné informace

Aktivátory zánětlivého procesu:

 • стрептококки;
 • стафилококки;
 • houby;
 • adenovirus;
 • další mikro-organismy.

Faktory a příčiny vzniku zánětu u dítěte:

 • oslabená imunita;
 • virové infekce;
 • podchlazení.

Dalším důvodem, proč se dítě může onemocnět ангиной – kontakt s заболевшими. I prchavé setkání s вирусоносителем v autě metra může vést k infekci, protože nemoc se šíří vzduch-nesené cestou.

Léčba bolesti v krku by měla ustanoveni pouze odborníky bez ohledu na patogenu, závažnosti onemocnění a věku dítěte.

Druhy angin

Složitost diagnózy angíny v tom, že často rodiče pletou příznaky u dítěte, jako je červené v krku, vysoká horečka, vyrážka, rýma, chřipka nebo akutní респираторным onemocnění. Kromě toho, inkubační doba může být skrytý. Komplikace při tom hrozí.

To je obzvláště nebezpečné, pokud dospělí včas se obrátit na zdravotnické zařízení a zapojit self-léčit své děti doma, například, dělají všechny druhy, často špatné, inhalace nebo pomocí spreje.

Toto chování je plná s výskytem řady komplikací a rozvojem vedlejších onemocnění, jako jsou alergické vyrážky, onemocnění srdce, ledvin. Proto při výskytu alarmujících příznaků, je lepší jen hrát na jistotu a navštívit pediatr, který bude správně diagnostikována a postupně распишет vhodnou léčbu.

Ve vzácných případech se při onemocnění ангиной dítě 1-12 let třeba госпитализировать pro absolvování léčebných aktivit.

Hospitalizace dětí je nutná v těchto situacích:

 • komplikace angíny — to abscesy, флегмона krku;
 • intoxikace — zvracení, křeče, teplota nad 39 — 39,9, která vzdoruje сбиванию, velká vyrážka;
 • dětství do 1 roku;
 • přítomnost chronických onemocnění, diabetes mellitus, renální nebo jaterní selhání, dalších nemocí, jejich komplikací.

V domácích podmínkách obtížné zajistit podmínky pro plné léčbu. Někdy problematické, aby i normální ингаляцию.

V lékařské praxi angíny je třeba zařadit poskytovat úplné a kvalitní léčby. V závislosti na hloubce zánět mandlí, všechny bolesti v krku rozdělit na:

 • катаральную,
 • лакунарную,
 • фолликулярную,
 • язвенно-пленчатую.

Také bolesti v krku se vyskytují:

 • primární, kdy divit tkáně глоточного kroužky a pozorovány příznaky celkové intoxikace;
 • sekundární, když zánět mandlí se vyvíjí jako boční akce-akutní virové onemocnění, скарлатины, дифтерии;
 • specifická způsobené plísňové zástupci.

V závislosti na patogenu, angina u dětí se stává:

 • гнойная (bakteriální);
 • plísňové;
 • дифтерийная;
 • virová.

Příznaky bolesti v krku u dětí:

 • bolest po polykání v krku, vyrážka;
 • teplota 39 -39,5- 40 stupňů;
 • bolesti hlavy;
 • kašel.

Dítě začíná až stěžuje na slabost, nechce si hrát, odmítá jíst. Mohou se objevit příznaky a příznaky jako průjem nebo zvracení, a jiné komplikace. Pouze při врачебном prohlídce bude možné odhalit výskyt na každém plaku, vyrážky, také oni se stávají рыхлыми a červené. Прощупывается zduření lymfatických uzlin. Často vzhled bolesti v krku vliv na hlasivkách, se objeví vyrážka, mění hlas dítěte, který je také příznakem angíny.

READ  Trichomoniáza u mužů: příznaky, diagnostika a léčba, léky

Pokud se správně neléčí, zánět mandlí u dětí se koná po 10 kalendářních dnů.

Катаральная angína u dětí: léčba

Nejčastěji se u dětí tato angina vyvíjí jako důsledek chřipky nebo ARI. Příznaky bolesti v krku u dětí: bolest v krku, vyrážka, šimra, konstantní únava, kašel. Teplota málokdy dosahuje vysokých ukazatelů. Další symptom – to je nedostatečný proces zažívání.

Inkubační doba není vždy koná se zjevnými příznaky. Pro léčbu, antibiotika jsou použity pouze v případě akutní potřeby. Léčit je třeba s použitím místních antibiotik ve formě spreje – Биопароксом nebo ингаляциями. Pokud dítě má silný imunitní systém, pak k léčbě je možné využít tímto lidovým prostředkem, jak kloktání krku infuze bylin, jako je například heřmánkem.

To snad bylo před mnoha lety. Ale, bohužel, moderní ekologické podmínky dost oslabily schopnost dětského organismu k boji s nemocemi. Takže doufat, že už samotné máchání při ангине lepší, za to nestojí.

Díky léčbě zdraví vrátí již za jeden týden.

Фолликулярная a лакунарная angína u dětí

Tyto druhy angin se vyznačují dost těžké pro dítě jevy, tělesné teploty se zvýší na 39 — 40, je velká pravděpodobnost komplikací. Rozdíl je v tom, že příznakem folikulární angíny jsou žluté puchýře (vyrážka) na krční mandle, a při лакунарной ангине tyto puchýře (vyrážka) bílo-žluté.

Léčit se jednoznačně musíte za pomoci antibiotik, jiné prostředky, jako jsou spreje a inhalační, nebude moci pomoci. Pro toho, aby se správně určit, jaký druh antibiotika vám, že je třeba udělat bakteriální setí. V krajním případě může být použití antibiotik rozsáhlé akce. Jako další prostředek používat inhalace.

Děti do jednoho roku mohou být umístěny na léčbu v стационар, aby se předešlo komplikacím. Při kvalitní péči, pokud mají možnost platit návštěvě pediatr na dům, léčit příznaky bolesti v krku je možné i v domácích podmínkách. Je důležité zabezpečit ostatních dětí, pokud je dítě v rodině, není jeden, z možnosti nákazy ангиной, například přes kašel.

Virová angína u dětí, metody její léčby

Charakteristické příznaky virové angíny:

 • chybí гнойная kopec na mandlí;
 • отекшее červené krku, vyrážka;
 • příznaky přítomnosti viru (kašel, rýma, bolest v krku);
 • teplota 39 — 39,5 stupňů.

Pokud angina герпетическая, jeho znakem je vznik na krční mandle malé puchýřky, akné s čirou tekutinou uvnitř. Pro léčbu dítěte je vhodné používat tyto léky, jako jsou: Валацикловир, Acyklovir 2-3 krát po jídle. Inhalace je v tomto případě nepomůže.

Jak vyléčit ангину dítěte?

Bolesti v krku lze léčit několika způsoby:

 • kloktání krku, inhalace;
 • místní prostředky ve formě lízátka, spreje, tablety;
 • antipyretika;
 • antibiotika;
 • antihistaminika;
 • vitamíny.

Kloktání krku, inhalace

Jsou efektivní další možnost léčby. Bohužel, úplně malé děti nemohou samy kloktadlo, proto je tato metoda léčby je použitelná pro dítě věkem starší 3-4 let, kdy se již může provést podobný postup, ne заглатывая roztok. A tady ингаляцию můžete dělat v různém věku.

READ  Nachlazení během těhotenství - léčba než léčba nachlazení v časné fázi

Pro nejmenší děti při kašli je nejlépe použít odvary z bylin, známých všem babičky: heřmánek, šalvěj, měsíček. V takovém případě, i když dítě bude polykat roztok, pak to nebude mít vliv negativní dopad na jeho zdravotní stav.

Pro inhalace se také používají bylinné čaje.

Léčba bolesti v krku u dětí při kašli, akné na krku může provádět s pomocí opláchnutí roztokem Мирамистина (0,01%), Фурацилина (1 tablety ve sklenici vody), Ротоканом (1 krát za den).

Je možno složení ústní v domácích podmínkách. Pro tohoto lidového nástroje potřebovat sklenici teplé vody, 0,5 hod lžíce soli, 2-3 kapky jódu, 0,5 hod lžíce sody. Aplikovat doporučeno 2-3 krát po jídle, ale je možné, a častěji.

Místní prostředky ve formě spreje, tablety a lízátka

Použití jakéhokoli léku pro děti, se zavazuje seznámit se s návodem k léku, pečlivě přečíst, od kolika let je možno použít přípravek, jaký dávkování by měla být pro správného věku, jaké vedlejší účinky a kontraindikace.

Tato informace je nejen užitečná, ale také velmi důležité, aby v procesu léčby sám o sobě přinesl ještě větší poškození zdraví a komplikací. Mnohé spreje jsou náchylné k volání alergické reakce u dětí. Některé léky neslučitelné a взаимоисключают navzájem.

Děti do dvou let, není žádoucí dávat tablety pro sání, protože děti v tomto věku nejsou schopny udržet je dlouhou dobu v ústech.

Děti do 3 let při použití spreje závlahy vyrobit na krku a na tvář, aby se dítě není topí. Грудничкам do 1 roku lze zpracovat спреем dudlík, aby se objevily komplikace.

Antipyretika

Je důležité si uvědomit, že zvýšení teploty – to je normální obranný reflex organismu na onemocnění. Takže sestřelit teplotu, pokud je nižší, než 38-39, dokonce 39,5 ° není třeba, proto, to může udělat jen horší.

V závislosti na věku je možné použití následujících жаропонижающий prostředků.

 1. Při ангине u rok-staré dítě a děti do 3 let se nejlépe hodí rektální svíčky, jako Цефекон, Эффералган.
 2. Dítě ve věkové kategorii od 1 roku (dokonce i 2-3 let) do 12 let se nejlépe hodí léčivé přípravky ve formě sirupy, to může být Нурофен, Ibuprofen.
 3. Děti od 12 let při teplotě můžete použít tablety tvaru antipyretický prostředků. Například, mohou být léčeny pomocí Ибуклина, Ибуфена.

Pokud аптечные léky nepomáhají, je možné se připojit pomocí lidových prostředků. Velmi účinným prostředkem při teplotě nad 39 (39,9) stupňů je houbou tělo dítěte pomocí vodního roztoku octa v nejtěžší období. Lze jej použít v každém věku od jednoho roku.

READ  Neprochází kašel po zápalu plic: pokyny pro odstraňování

Dobrý потогонным prostředkem, který pomáhá přirozenou cestou snížit teplotu těla, když je to nad 39 — 39,5, je použití hojné pití. Mohou to být všechny druhy čajů na bázi bylin, kompoty, взвары. Dobré anti-pobuřující vlastnosti mají maliny a rybíz. Jejich dobře aplikovat a ve formě džemu, z nichž se vaří čaj.

Antibiotika

V žádném případě nepoužívejte antibiotika k léčbě dětí, aniž byste při tom se s dětským lékařem. I když dítě je již nemocný s podobnými příznaky, je velmi snadné udělat chybu v diagnóze. A pak se léčba, určený dříve, bude nejen neúčinné, ale také přinese nenapravitelné komplikace.

Jako obvykle, aby se léčit ангину u dítěte, lékaři používají antibiotika skupiny пенициллиновых. Jsou nejsnáze stravitelné dětmi a účinnější, protože mají vliv na стрептококковые infekcí, které jsou častou příčinou onemocnění. To: Amoxicilin, Аугментин, Флемоклав солютаб a Флемоксина солютаб.

Při alergických reakcích u dětí na penicilin uplatňují makrolidy. Například, Сумамед, Макропен.

Méně často, jen k léčbě bolesti v krku jmenovat Cefalosporiny: Cephalexin, Cefixime.

Je velmi důležité postupovat podle doporučení a дозировкам každého léku. Velmi často léky je třeba brát striktně na hodinu. Obvykle průběh léčby bez komplikací je 10 dnů.

Antihistaminika

Při léčbě antibiotiky se dítě musí nutně dávat antihistaminika, které přispívají k odstranění projevy komplikace, intoxikace organismu při nemocech, ale také výrazně snižují riziko vzniku alergií. Tyto léky jsou stejně účinné na otoky. K антигистаминным léky patří: Citrín, Супрастин, Зиртек a další. Akceptovány 1 krát za den.

Vitamíny

Pro toho, aby se tělo rychleji поборол nemoc, dětem předepisují vitamíny. Největší účinnost vykazuje vitamíny skupiny b a C. Lékaři předepisují tablety léky. Ale nikdo nebyl zrušen prospěch z čerstvé zeleniny a ovoce.

Prevence bolesti v krku

Prevence bolesti v krku u dětí účinnější než tvrdá a безопасней, než ji léčit. Zdaleka nejlepší způsob, jak zůstat v bezpečí z častých onemocnění, vyhnout se komplikacím, je použití celé řady akcí, zaměřených na posílení imunitního systému dítěte.

Co musíte udělat, aby zlepšit ochranné vlastnosti těla u dětí:

 • mírné cvičení (nabíjení, fotbal, plavání);
 • закаливание;
 • spánek ve zdravém prostředí;
 • čerstvý vzduch;
 • zdravá výživa, odmítnutí škodlivých potravin;
 • vitamíny.

Buďte pozorní k jejich stavu zdraví a zdraví svých dětí. To nejcennější, co existuje v tomto životě.

Způsoby, jak k léčbě bolesti v krku u dětí – video

 

Pokračováním v používání tohoto webu souhlasíte s používáním souborů cookie. více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close

MAXCACHE: 0.41MB/0.00089 sec