Trichomoniáza: příznaky, léčebný, foto

Trichomoniáza – závažné infekční onemocnění přenášená pohlavním stykem. To vyvolává bakterie трихомонада, která porušuje mikroflóru pohlavních orgánů a způsobuje výskyt nepříjemných symptomů. Mnozí chtějí pochopit, jak se přenáší трихомонада? Nejčastěji onemocnění je výsledkem náhodných pohlavních styků, ale zanedbání pravidel osobní hygieny může vést k недугу.

Trichomoniáza u mužů a žen

Tato onemocnění vyvolává патогенной bakterií, ale jak se dostane do těla? Faktem je, že трихомонада může setkat jak u mužů, tak u žen. To způsobuje венерическое onemocnění, protože v procesu šlechtění se projevuje jako infekce a negativně vliv na fungování pohlavních orgánů, деструктурируя jejich a vést k neplodnosti.

Přenáší влагалищная трихомонада dvěma způsoby.

 1. Sexuálně – v procesu pohlavního styku.
 2. Domácí: prostřednictvím aplikace obecných finančních prostředků pro hygienu a domácí spotřebiče. Samozřejmě, jsou přenášeny трихомонады pouze v případě vážných пренебрежений pravidly hygieny: při používání společných předmětů pro koupání a setření intimní zóny.

Domácímu tím, že nakazit se je mnohem těžší, protože ve vnějším prostředí bakterie nevydrží dlouho, ale není to stojí za to být nedbající, a to zejména při kontaktu s rodilým mluvčím.

Inkubační doba

Příznaky трихомонады mohou projevit okamžitě nebo vůbec dát o sobě vědět. V závislosti na tom, jak snížená imunita, kde локализовалась bakterie a jaký druh podlahy pacienta, příznaky onemocnění se projevují nejistou.

Hlavním problémem při napadení – невыраженная nebo slabě vyjádřené симптоматика. Tak, pokud se nosič dostal ротовая трихомонада, její симптоматика bude podobná s стоматитом. V takovém případě při přístupu k odborníkovi je určeno pro rychlé a efektivní léčba.

Трихомонадой může nakazit při náhodných sexuálních vztahů a na základě příznaků sami dát špatnou diagnózu. Mnoho nemocí je dost podobné představoval, ale jsou způsobeny různými zástupci. Žena může myslet, odkud гонококки, i když onemocnění způsobené jinou bakterií.

Daleko těžší odhalit sexuální bakterii. U mnoha mužů je tento původce infekce není příčinou výrazných příznaků. Inkubační doba může trvat od tří dnů do několika měsíců.

Obraťte se na odborníka lze náhodně, trpí úplně jinou nemocí, například, pokud narazí гонококки nebo jiné bakterie, které způsobily vyjádřené příznaky. Nejčastěji při dlouhodobém skrytém období, nemoc se stává chronickou, což je zvláště nebezpečné, protože to může způsobit komplikace.

READ  Jak k léčbě hepatitidy C a je možné ji zcela vyléčit

U žen v závislosti na práci imunitního systému inkubační doba se pohybuje od 2 do 4 týdnů. Nakazit se můžete jak sexuálně, tak a domácímu tím, tak na konci inkubační doby, může žena podezření, že příčinou těžkého krvácení je болезнетворная bakterie, spíše než drozd.

V každém případě, bez ohledu na выраженности příznaků je třeba vyhledat lékařskou pomoc. V procesu průzkumu zjistí трихомонаду v мазке a předepsat léky, aby léčba byla co nejúčinnější.

Vývoj nemoci

Трихомонада je schopen zasáhnout nejen sexuální systém. Bakterie v pořádku cítí v ústní dutině, aktivně размножаясь do slinných žláz. Kromě toho, to může локализоваться v vylučovací systému. Také se vyskytují трихомонады střevní, které jsou ve skutečnosti, jsou stejné bakterií, jen s jiným místem lokalizace.

Влагалищная трихомонада se může vyvinout z několika důvodů:

 • promiskuitní intimní vztahy;
 • snížení imunitního systému pod vlivem menstruace, onemocnění, těhotenství;
 • zanedbávání normami intimní hygienu;
 • porušení mikroflóru pochvy (drozd).

U žen při onemocnění postihuje vaginální stěny, a při pokročilejších formách – vaječníky a děloha. Muži nejčastěji трихомонада přináší problémy v podobě uretritidy, i když při dalším šíření nemoci, mohou trpět varlata a adenom prostaty.

Inkubační doba závisí na vzdálenosti od místa lokalizace bakterie. Takže, ротовая трихомонада se projevuje později, tři dny po infekci, střevní трихомонада nemusí projevit týden, a sexuální forma nemoci stává se, skrývá se v průběhu měsíce, nebo vůbec probíhá bez příznaků, který je nebezpečný přechod do chronického průběhu.

Projevy трихомонады

Vaginální трихомонада žije v urogenitální soustavě ženy. Ona je původcem několika onemocnění: trichomoniáza, uretritida, zánět močového měchýře, pyelonefritida, prostatitis. V závislosti na pohlaví u pacienta se mohou projevit tyto nebo jiné nemoci související s penetrace зловредной bakterie. Také симптоматика a léčba onemocnění závisí na druhu onemocnění a úrovně napadení.

Nakazit se touto bakterií může jak muž, tak i žena, ale příznaky budou výrazně lišit. Při zjištění infekce u jednoho ze sexuálních partnerů, můžete bezpečně začít léčba obou, bez ohledu na přítomnost symptomů. Vaginální трихомонада může být asymptomatické, že jen zvyšuje jeho šíření, protože žena se otočí k lékaři pro léčbu.

Pouze třetí část žen mají výraznou симптоматику onemocnění, které přispívá k obrácení se na odborníka. U mužů трихомонада nezpůsobí symptomy, proto často nechápou, odkud se berou nemoci. Projevuje bakterie, pouze pokud je tělo začali útočit na viry, гонококки nebo jiné nemoci.

READ  Левосторонняя zápal plic - верхнедолевая, нижнедолевая, léčba u dítěte a dospělého

Vaginální трихомонада

Příznaky přítomnosti této bakterie u žen jsou tyto:

 1. Poševní výtok s nepříjemný ostrý zápach a zvláštní barva. Občas se vyskytují пенистыми a hojný.
 2. Časté výlety do malé nouzi s bolestivé pocity.
 3. Svědění a podráždění vnějších pohlavních orgánů pod vlivem bolesti.
 4. Bolest v důsledku škrábání kožních příkrovů pohlavních orgánů.
 5. Nepříjemné pocity v dolní části zad a břicha.
 6. Bolest v průběhu pohlavního styku.

Při prohlídce u gynekologa mohou být stanoveny následující projevy:

 • přítomnost mělkých polévkové vředy na pohlavních rty;
 • otok malých stydkých pysků a vnitřní kanály močového systému;
 • разрыхленность pochvy a dostupnost modřiny;
 • eroze na děložním čípku.

Příznaky трихомонады v dětském věku

Při infikování dětí, nemoc se projevuje ve formě zánětu močové trubice. Holky mohou často trpět:

 • ostré bolesti při činu v wc;
 • pálení pohlavních orgánů, což vede k расчесам;
 • zánět panenské blány, stydké pysky.

Jak se projevuje трихомонада u mužů

Příznaky tohoto onemocnění chybí. Pouze 10% mužů mají výraznou симптоматику proudu nemoci, zatímco u ostatních to probíhá bez příznaků. Nejčastějším příznakem onemocnění je porážka močové trubice.

V takovém případě se projevuje pálení a svědění v močové trubici. Často se stane, vznik пенистых hnisající výtok. Pokud není léčení, pak se příznaky samy projít po pár týdnech.

Druhy onemocnění, způsobené трихомонадой

Трихомонада u mužů a žen projevuje jako následující onemocnění:

 1. Кольпит nebo záněty pochvy – porážka stěn pochvy. Příznaky tohoto onemocnění se projevují ve formě hojných hnisající výtok пенистого charakteru a svědění. Onemocnění probíhá akutně a přináší mnoho problémů.
 2. Uretritida – infekce močové trubice. Doprovází pálení při činu ve toaleta, slizké sekrety. Pokud není léčení, nemoc ustupuje na 12-14 den a transformována do chronické formy.
 3. Вульвит a баланопостит. Podráždění vnějších kožních příkrovů na pohlavních orgánech v důsledku škrábání. Takový jev může nastat, pokud se dlouho nebude léčit nemoc. Identifikovat onemocnění může být podle charakteristické červeným skvrnám a mělké язвам.
 4. Цервикс jahodová – krvácení postižené děložního čípku. Tato onemocnění je známkou agresivního působení bakterií, které ničí mikroflóru a způsobují podráždění stěn a příkrovů. Příčiny tohoto příznaku není odhaleno, ale to patří k nežádoucím jevům, působením toxinů z produktů bakterií.
READ  Уреаплазмоз u mužů: příznaky a projevy, schéma léčby

Léčba трихомонады

Za prvé, je třeba vědět, že za onemocnění zasáhla sexuální systém, protože bakterie má podobné příznaky, s гонококками, které vyvolávají гонорею. Také stojí za to pochopit, že pokud má jeden z sexuálních partnerů byl objeven nemoc jinak bez ohledu na выраженности příznaků také muset podstoupit intenzivní léčbu. Nakazit se touto nemocí může v inkubační době, kdy média ještě nevěděl o přítomnosti onemocnění.

Pouze po zjištění bakterie v analýzách, lékař předepíše léky, které vám pomohou zabít původce a normalizovat mikroflóru. Jako základ nemoci spočívá bakterie, pak pro jeho odstranění bude vyžadovat příjem antibiotik, které mají negativní vliv na střeva. Léčba se provádí za použití antibakteriální léky: ornidazol, тиберал, metronidazol, нифурател.

Je třeba jasně plnit předpisy lékaře, a že nebude snižovat dávky, protože pokud se léky budou mít vliv nedostatečné, léčba осложниться – bakterie выработает odolnost před může uskutečňovat pomocí podaných léků a onemocnění stane chronickým. Kromě toho, že je důležité po absolvování příznaků pokračovat v užívání léků, aby se objevily další aktivátory: гонококки, стафилококки a jiné bakterie. Pokud není долечить nemoc, může nakazit ostatní onemocnění nebo rozvíjet chronická forma je již k dispozici.

Pokud je léčba správně zvolen, pak příznaky zmizí již třetí den. Samozřejmě, pod vlivem antibiotik dochází k poklesu imunity, a může nakazit viry a jinými neduhy, ale o tom vzniknout později, a teď už lepší se zbavit základního onemocnění.

Léčba je přiřazen komplexní, s použitím vaginální tablety, aerosol a přípravky pro orální použití. Kritéria uzdravení znamenají nejen absenci příznaků, ale i běžné ukazatele pro analýzu stěr a krev.

Trichomoniáza – video

MAXCACHE: 0.4MB/0.00179 sec