Štěpování (očkování) od ветрянки

Plané neštovice (jsou plané neštovice) — je infekční onemocnění, způsobené virem herpes třetího typu. Charakteristická jsou plané neštovice vznikem svědění полиморфной vyrážkou, to obvykle zahrnuje ploché skvrny, puchýřky, které jsou naplněné tekutinou a strupy.

Častěji onemocní děti předškolního a mladšího školního věku. Přenáší vzduch nesené cestou. Nejvíce nakažlivý je člověk stát po vzniku prvních vyrážky a zůstane tak až do zmizení všech bublin. První příznaky se u заразившегося vznikají prostřednictvím 10-21 den po kontaktu s nemocným.

Příznaky plané neštovice

Nejranější projevy ветрянки mohou být velmi různorodé: od celkové malátnosti až značné zvýšení teploty. Pro intenzitu projevu velký význam má věk заболевшего: čím starší — tím jasnější a těžší bude obraz onemocnění. U dětí v předškolním věku prvních projevů nemoci nemusí být vůbec.

Po prvních projevů přibližně po 24 hodinách se objeví vyrážka. Nejprve se objeví červené ploché skvrny, které se časem vyplní tekutinou a později kryté krustou. Celý proces změny jednoho prvku akné trvat v průměru 8 hodin. Jednalo, obvykle po dobu 5 dnů.

Často vyrážka локализуется na trupu a vlasové části hlavy, v malém množství na ruce a nohy, možná se objeví v hlenu (má vzhled язвочек a docela bolestivé) a téměř nikdy se stane na ладошках a zastavení (vznik bublin na těchto částech těla je typičtější pro энтеровирусной infekce).

Než hrůza plané neštovice?

U dětí se nejčastěji plané neštovice probíhá bez jakýchkoliv komplikací a nevyžaduje specifickou léčbu, přičemž po sobě důkaz celoživotní imunitu. Dospělým stejné v tomto ohledu štěstí mnohem méně, také komplikace mohou být vystaveni груднички a děti se silně imunitou.

K nejčastějším komplikacím patří:

 • трахеит nebo laryngitida — suchý kašel, nedostatečný kašel;
 • ветряночная virové pneumonie — časté надрывный kašel s rostoucí teplotou;
 • ostré стоматиты;
 • zánět předkožky a hlava penisu u mužů, вульвиты u žen;
 • encefalitida a meningitida — bolesti hlavy s nevolností a zvracením, křeče, porucha koordinace pohybů;
 • artritidou, миокардиты, нефриты, hepatitidy a tak dále;;
 • abscesy, флегмоны.
READ  Očkování proti tbc, očkování pro děti, novorozence - reakce-pro a proti

U pacientů jakéhokoli věku při расчесывании míst vyrážky a срывания корочек mohou zůstat jizvy, často se konají v průběhu pár měsíců, ale při poškození hlubokých slov kůže zůstanou na celý život.

Při silném зуде a расчесывании prvků vyrážky děti stále by mělo platit медикаментозную terapii. K ní patří viricid (acyklovir) a antihistaminika (супрастин, тавигил, фенкарол). Tak aby se zabránilo zánět kůže v místě расчесанных prvků, je důležité pečlivě dodržovat pravidla osobní hygieny, nesmíme zapomenout o hygienické sprcha.

Je možné se zabezpečit na plané neštovice?

Dětem, které prožívají onemocnění spokojeného snadno, v podstatě sama o sobě jsou plané neštovice není tak strašné, ale tady je to, co dělat, když člověk vyrostl, ale neštovice tak a ne nemocná?

Ještě v roce 1974 v Japonsku byla vynalezena první očkování na plané neštovice. V roce 2009 byla v Rusku zapsána první vakcína proti ветрянки — «Варилрикс», k dnešnímu dni, tento přípravek je registrován ve více než 92 zemích světa. Jak ukázaly četné testy, po aplikaci vakcíny proti plané neštovice je tvořen stabilní celoživotní imunitu, u dětí do 13 let účinnost je 98%, nad 13 let — 100%.

Očkování proti ветрянки doporučena:

 • děti starší 2 let, kteří cestují v letní wellness jméno;
 • osobám, trpícím těžkými chronickými onemocněními;
 • nemocný akutní лейкозом;
 • osobám, které иммунодепресаны;
 • osobám, kterým na místě na transplantaci orgánů;
 • osobám, které je radiační terapie;
 • děti starší 2 let a dříve болевшим.

Očkování proti ветрянки je kontraindikována:

 • akutní nemocný infekční a nemocí přenosných nemocí, bez zřejmé;
 • osobám s aggravations chronických onemocnění;
 • osobám, které mají těžkou selhání imunity, v případě obsahu v krvi lymfocytů, méně než 1200/mm3;
 • těhotné a kojící ženy;
 • osoby s individuální nesnášenlivostí složek léku.

Schéma očkování

Vakcína proti plané neštovice je zaveden přísně subkutánně dětem od 1 roku do 13 let jednorázově, nad 13 let -dvakrát.

READ  Цитомегаловирусная infekce během těhotenství: důsledky a příznaky ЦВМ

Je tak možné provést nouzové očkování proti plané neštovice dříve неболевшим osobám v ohnisku infekce během 72 hodin po prvním kontaktu.

Existují věrohodné důkazy, že při nouzové prevenci proti plané neštovice očkování nemá 100% účinnost při zavádění ji během prvních tří dnů, čtvrtý den se sníží na 70%, ale i při vzniku onemocnění je prokázáno, že nedostatek závažných komplikací ve 100% případů.

Očkování proti ветрянки má velký význam pro síly starší 13-16 let, kteří mají velké riziko vzniku závažných komplikací při onemocnění.

MAXCACHE: 0.4MB/0.00122 sec