Папилломы na pohlavních rty — co dělat?

Často snížení ochranných funkcí těla člověka způsobuje rozvoj různých typů onemocnění virové povahy. Jedním z těchto nepříjemných onemocnění jsou bradavice, папилломы a bradavice, které se mohou objevit dokonale na všech částech těla. U žen jako benigní novotvary mohou локализоваться na pohlavních rty, a proto je důležité znát vlastnosti jejich léčby. Je spojena s přítomností v těle lidskému papilomaviru (HPV), který může vyvolat vývoj nádorových onemocnění v urogenitální soustavě.

Vzhled nádorů

Bradavice, které se objevují u žen na pohlavních rty, se liší od běžných nádorů se svým vzhledem a симптоматикой. Bradavice na intimních метах obvykle prezentovány ve formě genitální отростков, které vyčnívají přes sliznice genitálií. Právě z tohoto důvodu bradavice, podaná v oblasti stydkých pysků, tzv. sedlovou кондиломами.

Bradavice představují novotvary доброкачественного charakteru, rozvoj nichž dochází v důsledku pádu do těla člověka virus папилломы 6 a 11 typů. Mnozí odborníci se domnívají, že bradavice jsou schopny перерождаться na zhoubné novotvary a způsobit rakovinu. Nejčastěji místem lokalizace těchto наростов se stává oblast stydkých pysků a konečníku, ale není to úplně vyloučit možnost jejich výskytu na jiných místech těla.

V oblasti genitálií rty bradavice se objevují v podobě multi-prvky, které jsou schopny postupně sloučit a vytvořit velké pařeniště porážky. Na sliznice pohlavních orgánů jako benigní novotvary разрастаются v podobě петушиного hřeben.

Pro bradavice, která se vyznačuje červené nebo špinavé hnědé barvy, nicméně, když se objeví na pohlavních rty jsou natřené na světle barvu. Struktura tohoto papírování stavět-up připomíná sebou mnoho klků, které jsou propletené mezi sebou od samého založení.

Папилломы představují novotvary доброкачественного charakteru, které vznikají pod vlivem méně nebezpečných virů papilloma. V takové situaci riziko rozvoje onkologie obvykle mírný a папилломы vnímány jako kosmetický defekt. Tyto výrůstky se mohou objevit dokonale na všech oblastech těla, ale také v oblasti genitálií rty. Zbarvení папилломы více světlá než na genitáliích, a na pohlavních rtech objevují bílé, růžové nebo světle hnědé novotvary.

Obvykle папилломы se objevují po jedné a nezpůsobují vzdělávání velkých stánkem léze v oblasti genitálií rty. Jako benigní novotvary mají zaoblený a бугристую tvar, a jejich vzhled se podobá barevné zelí.

Příčiny vzniku nádorů

Hlavní příčinou výskytu bradavic a bradavic na pohlavních rtech a jiných částech těla je považován za virus папилломы. Obvykle proniká do těla pohlavním stykem, ale je možný přenos viru na dítě během porodní činnosti. Je důležité si uvědomit, že existuje více než 100 druhů virů папилломы, z nichž každý nese určité nebezpečí pro lidské zdraví.

READ  Opary při kojení: u грудничка, u novorozenců, u kojící maminky

Při zasažení viru na kožní závoje začíná aktivní množení v plochém эпителии. Virus папиллом připomíná sebou грибницу, která se nepozorovaně se nachází v tlustší kůže. V tom případě, pokud se snižují ochranné funkce organismu, výsledkem se stává změna jader buněk epitelu. Začíná aktivní růst upravených od viru buněk, což vede ke vzniku na kožní покровах папиллом a na genitáliích.

Je možné upozornit na některé faktory, vliv, který na organismus, může vyvolat vznik benigní výrůstky na různých částech kůže:

 • progresi v těle různých infekcí, které spřádají převážně sexuálně přenosné;
 • распущенная sexuální život, který je doprovázen časté střídání partnerů a upuštění od používání antikoncepce;
 • rozporu se práce imunitního systému;
 • nedostatečný příjem do organismu vitamíny a živiny;
 • časté pobyt ve stresových situacích a depresi;
 • užívání cizí prostředky osobní hygieny;
 • porušení hormonální pozadí ženského těla;
 • špatné návyky, mezi něž patří kouření a alkoholismus;
 • období těhotenství.

Je důležité si uvědomit, že bradavice a папилломы vyžadují povinné léčby, které by měly být prováděny pouze pod dohledem specialisty. Přistoupit k odstranění těchto nádorů je možné pouze v tom případě, když se potvrdí jejich доброкачественность.

Nebezpečí výrůstky na pohlavních rty

Provedené studie ukazují, že většina druhů virů папилломы při proniknutí do organismu se projevují v podobě наростов v oblasti genitálií. Je třeba si uvědomit, že jakýkoliv sexuální kontakt s nositelem viru zvyšují riziko nákazy. Kromě přímé cesty nákazy je přítomen ještě mnoho dalších faktorů, díky kterým se virus je schopen proniknout do těla člověka přes předměty a hygienické postupy.

Nejčastěji genitální bradavice jsou definovány během pánevní vyšetření odborníkem. V některých případech se provádí přívod potřebného materiálu pro provádění цитологического sklad. V tom případě, pokud dojde k травмирование vytvořené kožní наростов v oblasti stydkých pysků, pak to výrazně zvyšuje nebezpečí reinkarnaci novotvary v злокачественное. Kromě toho, self-odstranění папилломы obvykle vyvolává rozvoj zánětlivého procesu v oblasti genitálií rty.

Při neexistenci účinné léčby папилломы buď bradavice mohou intenzivně разрастаться a postupně přejít na jiné pohlavní orgány. Výsledkem může být vznik novotvary působivé velikosti, která uzavírá vchod do pochvy a konečníku.

Bradavice a папилломы jsou výsledkem pokroku v lidském těle viru папилломы, a některé jeho druhy představují vážné nebezpečí pro zdraví žen. Jednotlivé druhy viru папилломы mohou způsobit rozvoj těchto komplikací:

 • onkologie děložního reprodukčního orgánu;
 • rakovina vnějších pohlavních orgánů;
 • dysplazie nebo patologické úprava buněk děložního čípku.
READ  Jak se přenáší AIDS, se přenáší, zda to prostřednictvím slin, přenosové cesty

Je třeba si uvědomit, že přítomnost bradavic a папиллом na sliznice a kožní покровах je nejen kosmetickou vadou, ale také zvyšují riziko nákazy partnera.

Bradavice a папилломы na pohlavních orgánech

U žen na intimních místech se mohou objevit genitální bradavice v podobě:

 • genitální bradavice;
 • bradavice-skvrny;
 • bradavice-papuly;
 • интраэпителиальной неоплазии;
 • bradavice Бушке -Ловенштейна.

Obvykle ihned po uvedení na pohlavních rty, jako benigní výrůstky, nijak se neprojevují na dlouhou dobu. S růstem bradavic žena může zažít nepříjemné pocity a nepohodlí při pohlavním styku, a také při nošení těsně přilehlého k tělu prádla. Bradavice na pohlavních orgánech jsou obvykle zjištěny při provádění gynekologických vyšetření.

Při pozorné prohlídce sliznice stydkých pysků je možné pozorovat následující příznaky:

 • vývoj гиперемии na postižené části sliznice;
 • vzdělání trhlin a vznik кровянистых výtok.

Při diagnostice benigní наростов na pohlavních orgánů se doporučuje určitě navštívit odborníka. To je způsobeno tím, že vzdělání genitální bradavice na děložním reprodukčního orgánu často se stává příčinou rozvoje onkologie.

Diagnóza a zejména léčba

Odhalit bradavice a папилломы na pohlavních rty je možné pomocí vizuální kontrolu. Pro potvrzení dodaného diagnózy specialistou se používají následující metody diagnostiky:

 • provádění vyšetření ženy na гинекологическом křesle;
 • гистологическое vyšetření;
 • цитологическое studijní materiál.

Při výběru konkrétní metody léčby bradavic a папиллом úvahu stupeň léze, ohniště šíření vyrážky a místo jejich lokalizace. Obvykle odstranění benigních nádorů v ženských pohlavních rtech se provádí následujícími způsoby:

 • označení léčebná terapie, která zahrnuje příjem léků;
 • provádění destruktivní terapie na odstranění bradavic a папиллом;
 • příjem противовирусных a иммуностимулирующих prostředků.

Moderní medicína je schopna zbavit ženu od papírování stavět-up jen pár minut, přičemž probíhá takový postup je zcela bezbolestné a nezanechává po sobě jizvy.

Způsoby, jak odstranit bradavice

Při identifikaci папиллом v oblasti genitálií rty lékaři doporučují, aby ženy být nutně odstranit pomocí následujících metod:

 1. Chirurgické odstranění nádorů se provádí s použitím lékařských nástrojů a v celkové anestezii. Dnes je tento způsob léčby používán jen zřídka a pouze v tom případě, když hry následek dosáhl monumentálních rozměrů. Po provedení operace se překrývají šev a asi po měsíci došlo k úplné hojení sliznice.
 2. Kauterizace z dusíkem (криодеструкция) je považován za jeden z low-cost a efektivní metody léčby bradavic. Při zasažení do hry následek malou kapku dusíku se děje zničení jeho proteinové struktury, po kterém ona odpadne. Na místě lokalizace bradavice zůstává malá ранка, která se hojí několik týdnů. Takový postup může způsobit vznik несильных bolestivé pocity, takže na přání pacienta je možné použít anestezii.
 3. Laserové ošetření zahrnuje dopad na кондилому zaměřil laser, což způsobuje její высушивание. Na místě novotvary se objevují zaschlého strupy, které zmizí po několika dnech. Tato metoda léčby je vhodné použít v tom případě, pokud došlo k velké množství bradavic.
 4. Электрокоагуляция — to je dopad na bradavice pomocí elektrického proudu. Takový způsob léčby se používá ve složitých případech nebo při nutnosti provádění výzkumu novotvary.
 5. Радиохирургия představuje zpracování bradavice радиоволнами speciálního přístroje Сургитрон. Tento způsob léčby umožňuje zbavit se papírování stavět-up jen za jedno sezení bez bolesti a jizev. Je důležité si uvědomit, že pro úplné odstranění bradavice stěží se ukáže být dostačující pouze jeden jejich odstranění — je třeba nutně podstoupit imuno korekční léčba.
READ  Стрептококковая infekce: příznaky, vyšetření, léčba a prevence s foto

Léčebná terapie

Léčení genitálních bradavic je možné pomocí následujících léků:

 • krém «Имиквад»;
 • mast «Вереген»;
 • mast «Панавир»;
 • gel a sprej «Эпиген Intimita»;
 • линимент «Циклоферон».

Je důležité si uvědomit o tom, že použití jakéhokoli léku proti bradavice by měla probíhat pod dohledem specialisty. To pomůže zabránit vzniku různých komplikací a urychlit proces hojení.

Příčiny výskytu папиллом a bradavic na pohlavních rty a kožní покровах různé, ale nejčastěji se to děje při zasažení lidského těla viru папилломы. Právě z tohoto důvodu je třeba pečlivě zacházet s jejich zdraví, dodržovat preventivní opatření k zabránění vzniku nádorů, a také nebude otálet s léčbou.

Pokračováním v používání tohoto webu souhlasíte s používáním souborů cookie. více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close

MAXCACHE: 0.4MB/0.00275 sec