Papilloma virus u žen: příznaky, léky, léčba, foto

K dnešnímu dni HPV lze s jistotou nazýván jedním z nejčastějších virů, které se ve většině případů přenáší z člověka na člověka během sexuálního kontaktu.

Moderní medicíně je známo více než 100 druhů папилломавируса, které se vyskytují u 80 % populace. Ženy jsou více náchylné k tomuto onemocnění, které se velmi často stává příčinou prekancerózní změny orgánů močového systému. Dnes časté případy, při kterých je u pacientek s diagnózou HPV odhalit rakovinu konečníku, pochvy nebo vulvy. Aby se zabránilo injection virem папилломы, ženské polovině populace je třeba vědět všechno o tomto problému.

Typy HPV u žen

U žen se obvykle diagnostikovány následující typy папилломавируса:

Папилломавирус, vede k porážce Typ папилломавируса (častější u žen)

od 1 do 10

od 30 od 10 do 20
Vyvíjí эпидермодисплазия (klasifikován jako веруциформная) (2-3);5;(8-9); (36-37);(46-47);50; 10;12;(14-15);17;(19-20);

 

virus má negativní dopad na dýchací cesty 6; 30; 11;
na pozadí HPV dojít k poškození sliznice dutiny ústní 32; 13;
vyvíjejí zhoubné výrůstky na krku, v plicích nebo v oblasti hlavy 2;6; 30; 16,11;18;
озлокачествляются novotvary, které jsou umístěné na vnějších pohlavních orgánů, v pochvě, na děložním hrdle 31;35;33;45;39;(51-52);

54;66;56;98

16; 18;
objevují bradavice (genitální) 6; 42; 54; 11;
bradavice (ploché) nebo se vyvíjí dysplazie 6; (3031);39;33;42;40;43;(51-52);55;57,(61-62);67;64; 16;11;18;
rostou bradavice (konvenční) 2;4; (26-27);57;29;
objeví bradavice, které se vyskytují na povrchu nohy, což způsobuje nepohodlí během pohybu 1;4;2
разрастаются bradavice (ploché) 3;10; 49;28;
objevují bradavice (řeznictví) 7

Než nebezpečný HPV pro ženy, následky, komplikace

Pokud zástupci ženské poloviny obyvatelstva budou ignorovat tuto nemoc, pak to může nejen důkladně zkazit jim život, ale také vést k nenapravitelným důsledkům. Všechny, bez výjimky, novotvary, které jsou projevem папилломавируса, nejen уродуют tělo pacientek, ale také stát příčinou:

 • infekce dítě HPV v průběhu porodu;
 • rozvoj nádorových onemocnění;
 • nákazy různými infekcemi.

Zvláště nebezpečné папилломавирус pro těhotné ženy a také pro jejich ještě není narozené děti. To je důvod, proč při plánování těhotenství budoucí мамочкам je třeba předat analýzu na přítomnost HPV. Pokud během laboratorního průzkumu budou zjištěny příslušné protilátky, pak пациентке bude doporučeno počkat s těhotenstvím. K této otázce se žena bude moci vrátit po komplexní léčby a re-uvedení analýzy.

Někdy папилломавирус je diagnostikována u žen, které již jsou v tísni. V tomto případě odborníci kladou léčba až do 28 týdne těhotenství. Do této doby všechny vnitřní orgány dítěte budou tvořit a jeho tělo bude moci přesunout медикаментозную terapii. Po léčbě této kategorie pacientů nedoporučuje rodit sami, tak jako zbývající bradavice mohou infikovat plod během průchodu na obecný cestě.

Ve většině případů, ženy, diskrétně pro sebe инфицируются папилломавирусом. U více než 90% pacientek z těla virus HPV zmizí sami, opouštět žádné důsledky. Podle statistik, zveřejněných v odborných médiích, pouze 25% žen se potýkají s důsledkem viru папилломы:

Počet pacientek Dobu, po kterou se projevují účinky infekce HPV Důsledky infekce
5% žen 3 roky po infekci výraznějších změn na děložním čípku (dysplazie 3 nebo 2 stupeň)
20% žen během 5-ti let po infekci vývoj rakoviny děložního čípku

Папилломавирус, který postupuje u žen, může vést k rozvoji těchto účinků:

 • onkologie (postihuje plíce, krk, hlava, děložního čípku, v oblasti řitního otvoru, pochvy, zevního genitálu);
 • папилломатоз (recidivující) dýchacích cest;
 • hyperplazie (эпителиальная) ústní dutiny;
 • bradavice (plochý a špičatý);
 • dysplazie děložního čípku;
 • výrůstky na zastavení, atd.

Důvody папиллома viru u žen

Příčinou vzniku tohoto onemocnění u ženské poloviny obyvatelstva je virus HPV, který postihuje nejen sliznici orgánů pohlavního systému, ale také horní vrstvy kožního krytu. Папилломавирус přenesena od nemocného ke zdravému člověku, jak se během vyučování sex, tak při každém тактильном kontaktu.

Na důvody vzniku папилломавируса u žen je možné zařadit následující:

 • oslabená imunita (zejména po těhotenství);
 • časté střídání sexuálních partnerů;
 • náhodné pohlavní spojení;
 • injection Aids a dalšími vážnými onemocněními (např. diabetes, virové a infekční onemocnění);
 • zneužívání alkoholu;
 • užívání drog;
 • kouření;
 • příjem иммуноподавляющих léků, atd.

Příznaky HPV u žen

U většiny pacientů папилломавирус jsou asymptomatické. Ale setkal s případy, při nichž je u žen s HPV objeví buď bradavice nebo jiné vyrážky dermální úrovni porostech jsou nebo hlenu, nebo výtok z pochvy (кровянистые). Při osobní prohlídce specialista upozorňuje na tyto vnější projevy virové infekce:

 • příznaky děložního eroze (v raných fázích chybí, takže lékaři si účtují u všech pacientek skvrnka na цитологию);
 • známky dysplazie kyčelního kloubu;
 • přítomnost nádorů (které se nejčastěji vyskytují v rakovinné) na děložním hrdle;
 • pocity bolesti v oblasti genitálií;
 • pálení, neobvyklý výtok, atd.

Doba trvání inkubační doby na HPV je závislá na typu viru a dalších vnějších a vnitřních faktorů. Virus папилломы 18 nebo 16 typ může vést k rozvoji rakoviny za 10, 15 nebo 20 let po infekci. Папилломавирус 11 nebo 6 typ se projevuje v podobě bradavic za období od 3 týdnů do 8-mi měsíců.

Jak a kde se projevuje virus

Nenechte se zmást vnější projevy папилломавируса dermální úrovni porostech jsou a sliznice s krtky, akné, bublinkami a jinými pokročilým akné, ženy potřebují přesně vědět, v jakých místech se mohou objevit příznaky HPV:

Vnější projevy папилломавируса Popis
Папиллома (ploché) Se objeví na pozadí infekce virem typu 10 nebo 3. Byt папилломы mají zaoblený nebo многоугольную formulář, vzhledově připomínají hladké «шишечки» masově zbarvené. Tyto vyrážky může být doprovázena zánětem pozemku kožního krytu, na kterém se objevily папилломы, svědění, zarudnutí.
Rakovina děložního čípku Příčinou vzniku zhoubné novotvary je HPV typu 18 nebo 16.
Кондилома (ploché) děložního čípku Tato velmi nebezpečná forma projevy папилломавируса u žen. Vznik bradavice svědčí o tom, že pacientka se stal infikovaných HPV již dost dlouho, a virus již přispěl k změnám v эпителии děložního čípku.
Предраковое stav (dysplazie) děložního čípku Tato forma onemocnění je způsobena virem папилломы typu 18 nebo 16. Je prakticky nemožné objevit při гинекологическом kontrole. Diagnostikována onemocnění při гистологических a цитологических studiích.
Bradavice (себорейная) To эпителиальное новообразование (nezhoubný nádor) je tvořen v průběhu několika let. Ve většině případů má hnědé zbarvení a локализируется na horních nebo dolních končetinách, na krku nebo na obličeji. Postupem času se na povrchu novotvary se objevují malé rozcházejí. Nádor roste ve velikosti a může dosáhnout velké velikosti (v průměru až 6 cm).
Фибропапилломы Tyto nezhoubné novotvary (světle růžové nebo буроватого barvy) mohou mít jiný tvar a jakékoli velikosti. Představují hrbolatý výrůstky, která se nachází na povrchu kožního krytu. Nejčastěji jsou локализируются na trupu a na hlavě.
Кератопапиллома Tento druh папилломы má многодольчатую, конусовидную nebo шаровидную formulář. To se může objevit na obličeji, pod paží nebo krku. Ороговевшая папиллома může být modro-vínové, hnědé nebo masově zbarvené.
Bradavice (подошвенная) To доброкачественное новообразование představuje округлое vzestup kožního krytu. To se vyskytuje na pozadí silného výrůstky horních vrstev epitelu. Nejčastěji plantární bradavice локализируются v místech, na které působí větší tlak těsná obuv. Do rizikové skupiny patří, a ty ženy, u nichž došlo k zvýšené pocení. Jako novotvary způsobují nepohodlí během pohybu (mohou se vyskytnout pocity bolesti).
Bradavice (genitální) Tyto formace mají zubaté (roztrhané) hrany. Jsou na širokém základě. Jako doprovodné příznaky lze rozlišit: svědění v oblasti pohlavních orgánů (vnějších), bolestivé pocity při močení, дискомфорте nebo bolesti při pohlavním styku. Genitální bradavice (genitální bradavice) se nejčastěji projevují v oblasti řiti, a také na genitáliích (na děložním čípku, v pochvě, v kanálu děložního). Se projevují jako bradavice, několik měsíců po infekci, a proto ženy často pozdě nastupují na jejich léčbu, což může vést k rozvoji maligní formace.

Výtok při HPV

Mnohé pacientky, které jsou infikované папилломавирусом, často si stěžují na výtok z pochvy, které mohou být doprovázeny svědění nebo pálení. Mohou se objevit bez příčiny, nebo po pohlavním styku (krevní výtok). Při odhalování tohoto příznaku, je třeba neprodleně navštívit obvodního gynekologa a podstoupit vyšetření na křesle, laboratorní vyšetření a hardwarovou diagnostiku.

Metody diagnostiky na HPV

Папилломавирус u žen diagnostikována takto:

 1. Provádí osobní prohlídku pacientky na гинекологическом křesle. Lékař-gynekolog zkoumá děložního čípku pomocí speciálního nástroje – zrcadlo.
 2. Provádí кольпоскопия (pod mikroskopem je považován sliznice děložního čípku po aplikaci na jeho povrchu kyseliny octové). Specialista provádí různé testy, které umožňují vidět genitální bradavice, zejména je trial, pomocí kamenných Люголя.
 3. Sledováno je škrábání z děložního čípku (цитологический pap) nebo s цервикального kanálu. Tento způsob stanovení папилломавируса má název – test Pap. Tento způsob diagnostiky umožňuje odhalit rakovinu v raných fázích.
 4. Biopsie (vyšetřované tkáně a zkoumány pod mikroskopem) děložního čípku.
 5. Полимеразная řetězová reakce. Cílem této metodiky je stanovení DNA HPV (provádí škrábání z děložního kanálu).
 6. Digene-test. Tento způsob identifikace папилломавируса je zdaleka nejvíce přesné a účinné.

Přečtěte si více o diagnostice na HPV.

Metody léčby a odstranění HPV u žen

Dnes ve zdravotnických zařízeních папилломавирусную infekci léčí různými způsoby. Každé пациентке individuálně navržen způsob terapie, který často spočívá v chirurgické odstranění наростов a противовирусном a противовоспалительном léčbě:

 

Metoda léčby Prováděné léčebné akce
Léčba (místní) Odstraněny změněné plochy epitelu. Pro toho, lékaři se uchylují k následujících metod: криодекструкция, диатермокоагуляция, chemické, laserové nebo chirurgické odstranění, vliv na postižená místa радиоволнами
Léčba (chirurgická) Pomocí skalpelu odstraní ložiska nádorů (nejčastěji tato metoda se používá při podezření na озлокачествление výrůstky)
Léčebná terapie Je jmenován na období exacerbace, a také s cílem zabránit recidivě onemocnění. Některé druhy папиллом zmizí bez chirurgického zákroku, pod vlivem léčiv (účinná metoda prevence озлокачествления папиллом)
Иммуномодуляторы Stimuluje práci imunitního systému pacientky

Můžete vyléčit navždy

Přes aktivní rozvoj zdravotnického průmyslu, tam jsou nemoci, od kterých není možné se zbavit jednou provždy. Папилломавирус jak jednou patří do této kategorie. Opíraje se o četné studie HPV, odborníci tvrdí, že tato kategorie žen, která инфицировалась virem папилломы po dosažení 30 let věku, není schopen zcela vyléčit tuto chorobu. U pacientů mladší věkové skupiny mají všechny šance navždy vyléčen z HPV.

Režim pro léčbu hpv u žen

Před tím, jak si vybrat schéma léčby HPV, lékař by měl zjistit, o jaký typ папилломавируса nakažený jeho pacientka. Ve většině případů se odborníci při léčbě této kategorie pacientů klademe důraz na obnově jejich imunitní systém. Oni předepisují léčba léčba, která se může střídat s физиопроцедурами. Pokud je vybrána metoda nepřináší požadovaný výsledek, pak odstranění všech наростов se provádí chirurgicky.

Přípravky

Při léčbě папилломавируса u žen odborníci nejčastěji předepisují tyto léky:

Název zdravotní léku Pro to, co se jmenuje a jaký má vliv na HPV
Изопризин (v таблетированной formě) je přiřazen v komplexu s antivirové léky aktivně bojuje s virem (проявляющимся na гениталиях a v podobě bradavic na dermální úrovni porostech jsou), stimuluje práci imunitního systému,
Аллокин alfa (k dispozici ve formě roztoku pro injekce) je přiřazen při chronické formě HPV (pokud patogen virus se stal онкогенный kmen)
Виферон (ve formě gelů nebo mastí)

Je jmenován v komplexu s antivirové léčivými prostředky

má stimulační účinek na imunitní systém
Эпиген (roztok) pro zpracování
Ликопид (tablety),

Ацилакт (svíčky), atd.

Prevence

Aby se minimalizovalo riziko infekce virem папилломы, ženy, různé věkové kategorie by měly provádět komplex preventivních aktivit:

 • během sexuálního styku používat ochranu (kondom);
 • stimulovat své práci imunitního systému;
 • vzdát všech špatných návyků, zejména kouření;
 • zbavit se alkoholové a drogové závislosti;
 • vyvarovat se náhodných sexuálních kontaktů;
 • včas podstoupit očkování;
 • pravidelně absolvovat preventivní prohlídku u gynekologa, dělat ULTRAZVUK, atd.

Odpovědi na ostatní otázky ve videu

READ  Aureus u novorozenců: fakta a spekulace

Pokračováním v používání tohoto webu souhlasíte s používáním souborů cookie. více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close

MAXCACHE: 0.41MB/0.00096 sec