Myší horečka: příznaky u dospělých a dětí, příznaky a léčba, dieta

Velmi mnoho infekčních onemocnění, переносящиеся hlodavci, mohou se dostat do lidského těla, například myší horečka. Příznaky мышиной horečky (геморрагической horečky s renální syndrom (ГЛПС)) na počáteční fázi nemoci je poněkud podobné s příznaky ARI v akutní formě. Důsledky tohoto onemocnění je nejen horečka, ale je možné, onemocnění ledvin, intoxikace obecné povahy, syndrom тромбогеморрагический.

Nemoc je nebezpečná, tím, že při poškození ledvin systému a při запоздалом léčbě myší horečka může vést k smrti, jak děti, tak i dospělé.

Přenos nemoci

Nosiče infekce jsou myši (vole) nebo potkani (norské). Nemoc se přenáší těmito hlodavci, ale samy o sobě nejsou nemocní, oni jen переносчики infekce. Virus je vylučován přes výkaly a močí nosiče onemocnění.

Způsoby přenosu onemocnění

 1. První cesta, kterou se lze nakazit, vzduch-prachový. V tomto případě se infekce proniká při vdechování prachu, který obsahuje výkaly infikované infekce;
 2. Алиментарное napadení. V lidském těle se v tomto případě dostane jídlo nebo voda инфицированная virem;
 3. Nakazit se je možné kontaktním způsobem. Při této formě infekce, poškozené kožní závoje контактируют s objekty пораженными virem nebo samotní hlodavci.

Myší horečka se přenáší od člověka k člověku.

Периодизация a симптоматика onemocnění

Období inkubační trvat od 7 do 46 dní, v některých případech to trvat od 21 do 25 dní.

 1. Období олигоурический nebo počáteční, ho charakterizuje геморрагическое projev nebo projev ledvin charakteru.
 2. Další období – реконвалесценция nebo полиурический období, je akutní období nemoci proudu

Příznaky мышиной horečky u dětí, mužů a žen mírně liší.

Projev horečky удетей

Horečka u dětí se projevuje postupně. První symptomy jsou patrné na 15-20 den poté, co je dokončena injection.

Horečka u dětí je charakterizována následujícími příznaky.

 1. Tělesná teplota zvýšená, je možné pozorovat jeho zvýšení do 40О.
 2. Objevují se bolesti kloubů a svalů.
 3. Stav озноба.
 4. Pravidelné zvracení a nevolnost.
 5. Časté migrény.
 6. Zrak se zhoršuje.
 7. Možné krvácení dásní a krvácení z nosu (silné).
READ  Angína v těhotenství, jeho vlastnosti a léčba

Manifestace u dospělých

U mužů a žen myší horečka může охарактеризоваться následujícími znaky.

 1. Vysoká tělesná teplota ( asi 40о).
 2. Bolesti hlavy jsou dost silné.
 3. Vznikají pocity bolesti v oblasti očí, můžete vidět, že jste se stali citlivější k световому vystaveny.
 4. Můžete si všimnout, že předměty se staly nejasné, existuje pocit mřížky před očima.
 5. Puls je vzácný.
 6. Tlak krevní понижено.
 7. Kůže v oblasti obličeje a krku je zarudlá.
 8. Po 3-4 viditelné skvrny, akné, jsou v podstatě soustředěny v oblasti boků a podpaží, podle velikosti – malé.
 9. Krvácení oční.
 10. Krvácení z nosu.
 11. Zvracení a nevolnost ( poměrně časté).

Období počáteční. Doba trvání od 1 do 3 dnů. Začátek onemocnění je velmi akutní, se teplota prudce stoupá, po kterém vzniká zimnice. Dále je pociťována bolest hlavy, velmi silné, cítí sucho v ústech, celková slabost celého organismu. Následky – to гиперемия kůže – krku a obličeje, horní oddělení na hrudi. Někdy замечается геморрагическая vyrážka.

Následující období. Je to 2 až 4 a 8 až 11 dní. Stejně jako na loňském fázi je patrný zvýšená tělesná teplota. Pokud snížíte teplotu, pak to nebude vám zlepšit stav těla. Celkový stav těla může v některých případech dokonce zhoršuje. Poté, co se objeví bolesti v oblasti bederní, mohou být různé intenzity.

Objevuje se nevolnost a zvracení, v den asi 10 krát, tyto procesy nejsou ani v souvislosti s jídly a léky. Fáze onemocnění se vyznačuje пастозностью století a одутловатостью osoby, která je spojena s poškozením ledvin systému.

Na 9 – 13 dnech slaví ukončení zvracení, bolesti v břiše a v bederní. Po замечается zlepšení chuti k jídlu, přichází v míru, spánek. Ale přetrvávají příznaky sucho v ústech a celková slabost organismu. Proces hojení začíná od 20 dne.

Podstoupit test na identifikaci геморрагической horečky s renální syndrom (ГЛПС)

READ  Inkubační doba часотки, metody šíření infekce

Proces léčby

Léčba tohoto onemocnění, jak u dětí, tak i u mužů a žen se koná v nemocnici v инфекционном oddělení. Při léčbě je přiřazen řadu postupů laboratorního charakteru, ke kterým patří analýza krve a moči, analýza pcr a коагулограмма. Заболевшим прописывается klid na lůžku v trvání od 1 týdne do jednoho měsíce. Léčba probíhá жаропонижающими a обезболивающими prostředky, antivirové léky léky, protizánětlivé prostředky, atd.. navíc ke všemu léčbě jmenovaný infuzní terapie, jako léky předepsat glukokortikoidy.

Léčba антикоагулянтами použitelné v případě rozvoje syndromu тромбогеморрагического charakteru. Paralelně k léčbě předepsat kurz vitamínů.

Strava

Během léčby se dodržuje dieta. Výživa při léčbě by neměl obsahovat alkohol, uzeniny a konzervační látky, a tak p. Stravování, stejně jako při jakémkoli jiném onemocnění, by mělo být správné a užitečné, a o tom je třeba si uvědomit.

Hlavní prevence onemocnění мышиной horečkou – to je pečlivé, vlhký úklid vašich bytových prostor, mytí potravin, a tak sp

MAXCACHE: 0.39MB/0.00079 sec