Léčba genitální herpes u žen, herpes simplex na prsu, pohlavních orgánů, v pochvě

Proniká do nervových uzlů, nacházejících se v blízkosti míchy, herpes herpes zůstane tam na celý život. Podle údajů zdravotnických odborníků, 90% lidí z celé Země nosí v sobě tento virus. Pokud udeří vnější pohlavní orgány, pak se nazývá genitální.

Kategorie lidí, náchylné k riziku infekce

Genitální herpes je nejčastěji se vyvíjí u lidí, které patří do kategorií.

 1. Nízké imunity. To se stane při těžkých nebo dlouhých onemocněních, při léčbě antibiotiky nebo chemoterapii. Spící virus okamžitě začne svůj projev.
 2. Velký počet sexuálních partnerů. Zároveň dramaticky zvyšuje pravděpodobnost opakovaného nebo primární infekce. Aktivace viru je možné, a při opakovaném zápis.
 3. Sex bez kondomu vede ke stejnému scénáři jako v předchozím odstavci.

Funkce herpes u žen

Projevuje herpes u žen z větší části takto.

 1. Vznik drobných bublinek v rozkroku, na ohanbí, v okolí konečníku, v močovém kanálu, na pochvě nebo na děložním čípku. Těsně před jejich příchodem kůže зудит a stává красноватой.
 2. Bublinky prasknou a vzniknou bolestivé vředy.
 3. Bolestivé úkony močení (při infekci v močové trubici).
 4. Zvětšené třísla лимфоузлы.
 5. Bolesti svalů, zvýšená teplota.
 6. Po 1-2 týdnech horečka ustupuje, a nemoc se projevuje až příště.

Jaké pro ženy existují rizika

Genitální herpes, tj. včetně herpes v pochvě, a vyžaduje okamžitou léčbu. Jinak se nelze vyhnout komplikací. Zde jsou hlavní z nich:

 • trvání symptomů se zvyšuje;
 • nastává retence moči v důsledku léze močového kanálu nebo nervového systému;
 • přenos infekce na partnera;
 • zvýšení zóny šíření viru;
 • riziko vzniku rakoviny kůže na děložním čípku.

Herpes u žen může rozšířit na pohlavních orgánů, mléčných žláz. Proniká tam přes микротрещинки, vznikající při krmení dítěte. Dítě také může nakazit. Takže krmení tráví pouze сцеженным mlékem z lahve. Přes mléko tato infekce se nepřenáší. Může nastat herpes na celého prsu nebo jen na сосках.

READ  Od čeho se objeví bradavice: mýty a pravda

U těhotných herpes, lokalizovaný na pochvě, vnějších pohlavních orgánech, ohanbí a děložního čípku hrozí kontaminace novorozence při jízdě na druhový cesty.

Nastávající matka by měla v první řadě myslet na své zdraví chránit dítě před infekcí.

Bez léčby se virus rozšiřuje své hranice. Například, herpes na břiše se objeví ve formě velkých hnisající ložiska pod spodním žebrem. A bolestivost může přetrvávat i po hojení z důvodu šíření v nervové окончаниям. Aby ne aby se tělo do strašlivých důsledků je třeba včasnou léčbu.

Tam je vzácná forma рецидивного projevy herpetické infekce žen – menstruační herpes. Průběžně na konci cyklu se vyskytují vyrážky na pohlavních orgánech nebo na ohanbí. Vinou celém vysoký progesteron, снижающий imunitu.

Terapeutické opatření

Léčba герпесвируса neposkytuje úplné zničení nemoci, ale pomáhá snížit bolestivé projevy a snížit četnost relapsů. Na léčbu pohlavním herpes na противовирусных химиопрепаратах. Nejlepší léky působí při jejich aplikaci v prvních dnech projevy onemocnění.

Herpes simplex na prsu přináší velké nepříjemnosti své болезненностью, a kromě toho, může zanechat nevzhledné stopy v podobě malých jizev. Nicméně, a jeho umístění na břicho, ohanbí, nebo pohlavních orgánů nedává člověku žít normálně.

Mimochodem, herpes na břiše mohou být zaměněny s příznaky syfilis. Proto je nutná konzultace odborníka.

Léky předepisují, bez ohledu na pohlaví pacienta. V léčbě dobře ukázaly se 4 příprava:

 • Пенцикловир;
 • Фамацикловир;
 • Валацикловир;
 • Acyklovir.

Pokud exacerbace příliš časté, pak je předepsán příjem léku nejen v době, kdy projevy nemoci, ale i po. Trvání léčby může trvat několik měsíců. Protože toto onemocnění má vliv na ženu i psychicky, protože to, co se objeví deprese a strach z pohlavních kontaktů, pak ošetřující lékař, přiřazení léky, bere v úvahu všechny strany nadcházející léčby.

READ  Jak se přenáší herpes?

Komplikuje herpes u žen je ještě těžší práci skrýt jeho zobrazení. Zejména pokud se vyrážka nachází na viditelném místě.

Герпесвирус projevující se na hýždě, genitálie, ohanbí nebo jiných skrytých oblečení, částí těla, ke snížení svědění a bolest mazat speciálními krémy, снимающими nepříjemné pocity. Zpracování pohlavních orgánů, mons pubis a ostatních postižených míst dělají několikrát za den.

Pro maskování vyrážky na rtech, je speciální rtěnka od herpes. Není lišící se od běžné kosmetické, má ve svém složení léčivé výtažky z rostlin a acyklovir.

Účinné léky proti viru neexistuje. Proto nemá cenu poslouchat ty, kdo tvrdí, že může vyléčit tuto nemoc úplně. Nejlepší je nepoužívat pochybné léky, a absolvovat kurz антибиотикотерапии pod kontrolou ošetřujícího lékaře.

MAXCACHE: 0.4MB/0.00065 sec