Je možné při zápalu plic nebo po chodit do sauny či na mytí

Dlouho je známo o léčivé vlastnosti lázně. Naši předkové v páře bojovali s простудными onemocnění. Ale snažte se pochopit, tak ať je užitečná ruská parní lázeň během a po zánět plic.

Zda je vůbec koupat během zánětu plic

Odborníci nedoporučují koupání ve vaně při zápalu plic, tak jak to může zhoršit stav pacienta, a dokonce i vyvolat rozvoj komplikací. Ale je možné provádět обтирания těla pacienta.

Při zápalu plic je třeba držet se následujících pravidel:

  1. ne mytí v prvních dnech nemoci (když se celkový zdravotní stav pacienta je špatný, vysoká tělesná teplota a příznaky infekční intoxikace);
  2. přijmout hygienické postupy, jen když není vysoké teploty;
  3. není lepší koupat se v pravém slova smyslu, a обтираться махровым ručníkem, máčené v teplé vodě (jejíž teplota je 36-37 stupňů), nebo vlhký салфетками pokojové teplotě;
  4. při tom není nutné оголять hned celé tělo pacienta, je třeba обтирать to postupně, že pomůže, aby se zabránilo podchlazení;
  5. po baňkování klinické projevy pneumonie (normalizace tělesné teploty a celkového stavu pacienta) je doporučeno po sprchování nebo vanou sucha otřete tělo, suché vlasy a dát na suché oblečení;
  6. také po hygienické postupy, je žádoucí jít do postele, pod teplé přikrývky;
  7. koupat se ve vodních nádržích a bazénech je možné pouze po úplném uzdravení.

Je možné prát v lázni při zápalu plic

Zdálo by se, že při простудном onemocnění tepelné postupy, jako je, například, vstup do lázní, budou jen k lepšímu. Ale pokud je vyřešeno, pak se ukazuje, že zápal plic – to není normální простудное onemocnění a vážné infekční proces. Doprovázen je vyjádřeno интоксикацией, snížení imunitních sil organismu, a často ještě i poruchami ve fungování životně důležitých orgánů.

READ  Inkubační doba syfilis: kolik to trvá a co podniknout

Tak jako akutní období vývoje plic se projevuje vysokou teplotou těla, затрудненным a bušení dýchání pacienta, a proto, zvýšená vlhkost v lázni (až 90%) a působení vysokých teplot jen zhoršit stav pacienta, a může dokonce vést k šíření infekce.

Kromě toho, klinické příznaky zánětu plic způsobují zátěž na srdce, návštěva lázní ještě zvýší zátěž a může vést ke vzniku ischemie srdečního svalu, to znamená infarkt.

Takže odpověď je jedna: při zápalu plic v lázni, pára nelze!

Doporučují, zda lékaři návštěvy lázní po zápalu plic

Po zotavení (rekonvalescence) je možné navštěvovat parní lázeň, ale pouze těm, kteří do nemoci pravidelně парился v lázni. Začínat od nuly není doporučeno. Nicméně, po zápalu plic pára je třeba krátce, postupně zvyšuje čas, pobyt v parní lázni. Pouze při dodržování těchto podmínek, návštěva sauny může mít jít efekt.

Použijte z, tvořit nebo břízy koště podporuje vylučování hlenu z průdušek stromu a plicních sklípků, a také zlepšuje pocení. Při tom se z těla vylučovány škodlivé látky. Také se doporučuje použít jehličnaté košťata, obsahující éterické oleje, negativní vliv na patogenní mikroorganismy.

Můžete také použít ready-made éterické oleje, rozpouštět v horké vodě. Získaný roztok se musí pravidelně vylévat na vyhřívaný kameny. Pára, která vzniká při tomto, má léčivé vlastnosti, užitečné pro postižené plicní tkáně.

Nicméně drsném způsobem rozlití studenou vodou a potápění v прорубь stojí za to odstranit, nebo nahradit přijetím teplé sprchy.

Abychom to shrnuli, je třeba poznamenat, že zápal plic je závažné infekční onemocnění, проявляющимся zvýšením teploty, kašel a trapným selháním moderního stavebního inženýrství dýchání. Takže návštěva lázní v akutní fázi onemocnění je kontraindikováno, protože může zhoršit i bez toho těžkého stavu pacienta. Ve fázi obnovy, tj. po zotavení, můžete relaxovat v lázni, a držet se určitých pravidel. V každém případě, před návštěvou lázní je nezbytně nutné poradit se s ošetřujícím lékařem.

READ  Spála v těhotenství

Jen o areálu na video o zápal plic

MAXCACHE: 0.39MB/0.00157 sec