Jak se přenáší a šíří se horečka Ebola

Dnes ve světových médiích můžeme slyšet o tak velký problém jako je horečka Ebola. Světoví lídři zemí a četné organizace, všemi silami se snaží překonat šíření tohoto viru, a důvod: podle statistik každoročně na tuto nemoc umírá značný počet lidí na celém světě.

Vypuknutí epidemie objevila v mnoha státech. Dnes se lidé bojí navštívit Africké země, protože je považují za nebezpečné, pokud jde o nákazy.

Pokud se vám naskytne mapa šíření viru, pak zjistíme, že se onemocnění byl objeven v hloubi Afriky. Časem se rozšířila do mnoha zemí, a dnes varianty viru nazývá v souladu s místem (stát), kde se mutované. Přenos onemocnění se děje dost rychle. Žádné náhody je dost, aby se virus dosáhl maximální šíření a vymazal za pár dní celé město.

Co je Ebola?

Геморрагическая horečka Ebola – to je velmi nebezpečná nemoc, která je schopna zasáhnout práva a mála primátů. Ji považují za velmi závažné, a to z několika důvodů, a první z nich – to je příliš vysoká hladina osudovost, prakticky v 50-90% případů, člověk, který je nakaženou virem Ebola, přežije ne. Kromě toho injection může dojít z mnoha důvodů.

Ebola je způsobena virem, které je RNA molekula, která se nachází v ochranné obálce. To, dostat do těla, ovlivňuje buňky a dodává ji svým генным materiálem. Buňka začne продуцировать speciální bílkoviny, které pomáhají viru Ebola množit. Z nějakého důvodu, virus je schopen obejít všechny ochranné systémy organismu a zničit buňku.

Ученные prokázaly, že virus Ebola napadá pouze lidi a některé druhy primátů, k tomu to patří k určitému rodu филовирусов a má několik forem:

 • Заир;
 • Súdán;
 • Kočka-дИвуар;
 • Bundibugyo;
 • Reston.

Poprvé вирусологи se potýkají s tímto problémem v roce 1976, erupce nastala v Zaire v okolí řeky Ebola (odtud název nemoci). Tehdy zemřelo 151 osob, než se podařilo zastavit šíření. Poté se tato horečka stála mnoho životů v afrických zemích, stanovena byla Ebola ve velké Británii, USA a mnoha dalších zemích. V Rusku od Ebola zemřel laborant, který pracoval s virem.

V okamžiku, kdy o příznacích této horečky vědí prakticky všichni obyvatelé Afriky. Jak snížit riziko vzniku těchto onemocnění, je třeba navštívit Africké země v období вспашек epidemie a není v kontaktu s nemocnými lidmi. Při výskytu příznaků je třeba vyhledat lékařskou pomoc.

Bohužel, objevil se onemocnění poměrně nedávno, takže na dnes je nebezpečí virů spočívá v jeho малоизученности. Nikdo zatím neví rysy vzniku viru, a když on zmutoval do stavu tak vysoké заразности.

Identifikovat zdroj nemoci také nelze, protože rychlost šíření je příliš velký. Překvapivým faktorem je cesty z argentiny, vlnité vzplanutí onemocnění: to může выкосить celé obce, a poté, co zmizí, a ne šířit. Tento jev dokazuje přírodní původ viru, který dává naději na nalezení «nulové pacienta» a vakcíny.

Přenos viru Ebola

V souvislosti s rostoucí množstvím cestování onemocnění může být podána v jakékoli zemi. Není třeba přemýšlet, že jednou jsme daleko od Afriky, virus nám není nebezpečný! Problém naší doby je v tom, že v souvislosti s pokrokem, jsme byli vystaveni заморским chorobám. I pro домоседа, je pravděpodobné, že virus bude moci dříve nebo později se k němu dostat. Takže otázka nestojí v tom, jak léčit nemoc, a jak je to se nakazit?

READ  Jak rychle vyléčit opar na rtu

Existuje několik způsobů, jak k přenosu nemoci z člověka na člověka, ze zvířete na člověka, přes prvky každodenního života, při výměně tělesných tekutin (v procesu pohlavního styku nebo při krevní transfuzi). Takže, onemocní, je možné v případě, pokud nejsou v kontaktu s nemocnými lidmi a ostatními nositeli onemocnění. Je třeba si uvědomit, že horečka je dostatečně stabilní, takže se snažte držet dál od nosiče nákazy.

Ebola se přenáší pohlavním stykem, a to prostřednictvím tělesných tekutin a předmětů denní potřeby. Až do konce nelze nastavit, jaké další způsoby, jak může být přenesen virus, však zaznamenány případy šíření prostřednictvím potravin.

Kontaktování

Nebezpečí infekce virem existuje hned v několika případech. Takže pokud je taková možnost, pak je lepší přijmout některá opatření, aby se ochránili. Za prvé, nakazit se je možné v tom případě, pokud z nedbalosti kontaktu s kapalinami těla infikované osoby. Krev a další zvýraznění jsou nebezpečné, protože obsahují v sobě virus.

Případy, kdy je přenos nemocí probíhal v době přípravy a konání погребальной obřadu zesnulého z геморрагической horečky Ebola. Účastníci pohřbu se po přímý kontakt s tělem také заболевали.

Ученные dokumentovali a to bylo důležité, a potvrdil případy, kdy Ebola передалась od zvířete k člověku. Вирусологи upozornil na skutečnost, že nemocní, přímo před projevy prvních příznaků byli ve styku s nakaženými primátů (гориллами a šimpanzi) a lesními антилопами, kromě toho, ученные prokázaly, že přenos je člověku nebo zvířeti horečky Ebola může dojít jak z živého, tak i z mrtvého disku. Má ověřené informace, že kmen Ebola Reston se může dostat do těla člověka po kontaktu s nakaženými opicemi циномолгус.

Šance – způsob přenosu viru

Velmi často po ohnisek Ebola se nakazí pracovníci здравоохранительных orgánů, které v té či oné míře mají zanedbali bezpečnostní opatření při komunikaci se svými zamořené pacienty. Tělesný kontakt při vyšetření pacienta bez určitých opatření a příslušných metod infekční kontroly byly příčinou přenosu nákazy. Také infekce přenášeny sexuálně.

Ebola se může dostat do těla vzduch odkapávací cestou, i když není tak nakažlivé jako, například, obvyklá jsou plané neštovice. Ale tato nemoc je považován za quarantine, tak jako těžké kapky a má velmi vysokou úmrtnost pacientů, více než 50%. Pokud na kůži zdravého člověka má drobné zranění nebo škrty, a shodou okolností se na ně dostala tekutina z těla infikovaného, pak je pravděpodobné, že přenos nemoci se bude konat. Lékaři předpokládají, že virus může být přenášen ještě a přes předměty, které má člověk.

Studium viru

Ani při pohledu na sklad, Ebola je stále málo rozumí. Ученные všech zemí zatím není spočítali, kdo to přesně je переносчиком tohoto nebezpečného onemocnění. Některé вирусологи předkládá teorie, v jejichž základě leží hypotéza, že prý se virus Ebola přenáší jeden vzácný africký druh netopýrů.

To je sám o sobě horečka pro tyto malé létající zvířata údajně není tak strašné – jsou jím onemocní. Ale tyto myši se živí ovocem, které také přicházejí v jídelníčku některých primátů. Pokud, například, opice vezme dříve надкусанный myší ovoce, pak onemocní.

READ  Drozd v těhotenství: příznaky, léčba, vliv, zda je na otěhotnění a plod

V důsledku nepozornosti obyvatele mnoha zemí, včas studie původ viru nezačala, takže jsme nyní prakticky neozbrojení, v boji s utrpením. Vědci tvrdí, že hlavním způsobem prevence je dnes nedostatek kontaktů s nemocnými.

Ale to je jen hypotéza, tak jak prozkoumat tento proces v africkém lese je téměř nemožné, existují jen údaje, co blesk horečky Ebola málem zničil celou populaci goril v jednom z odlehlých oblastí Afriky.

Všechno ostatní afričtí obyvatelé také konzumují ve své stravě tyto stejné ovoce, ano a maso gorily. Hledají si potravu v lesích na lovu na prasata, opice a antilopy a v důsledku konzumace špatně проваренного masa onemocní. Po ničení a kácení lesa, infikovaných zvířat začali usazovat blíže k osadách, což vede k novým výbuchům. To je důvod, proč dnes virus se přenáší ze země do země.

Proč stále Ebola pravidelně vrací?

Základní příčiny stálých ohnisek Ebola příliš mnoho. Nejčastěji se vyskytující hrozby se děje na absurdní náhody: afričtí obyvatelé jsou špatně informováni a nevědí, jak přesně se chovat v případě ohrožení. Na stejnou úroveň medicíny v těch regionech nepřijatelný, k tomu je možné přidat hladomor, totální chudoba a další negativní faktory, které pouze napomáhají vzniku nových ohniska viru.

Někteří lidé se podařilo přežít po Ebola. U nich na nenastaven důvodů příznaky проявлялись není tak intenzivní, takže po měsíci utrpení se stále zbavit nemoci. Nyní vědci chtějí zjistit, co bylo příčinou takového léčení: silnou imunitu nebo zvláštní dieta.

Světové farmaceutické společnosti, aby se snažili vyvinout vakcínu a lépe studovat nemoc z ekonomických důvodů – provést úplné průzkum drahé, ano a prodat vakcínu za výhodnou cenu jednoduše není nikdo, afričtí obyvatelé, které nejčastěji onemocní horečky Ebola, příliš chudí.

Všechny pokusy zjistit o nemoci byly провалены z důvodu nedostatku financí, ale nyní mnoho civilizované země přesto začali řešit tento problém, tak jak se virus stal v rozsahu a do nich. Protože není k dnešnímu dni, vyvinutý pro léčbu – Ebola je nejvíce nebezpečný virus na této planetě.

Příznaky

U horečky Ebola inkubační doba je od 2 do 21 dní, to je další příznivý faktor pro šíření viru. Nemocný, který, například, přišel авиарейсом z Afriky může projít na letišti celní kontroly a byla v cizí zemi наделю nebo dvě, cítí první projevy onemocnění. V podstatě pro Ebola je charakterizován jako jasně vyjádřené příznaky, jako je silná непроходящая slabost.

Pacient začne trpět konstantní bolest v hlavě, krku a svalů. A to vše bude doprovázeno zvracením a průjmem, se na kůži objeví charakteristické vyrážky. Velmi často v těžkých případech pozorovány některé poruchy fungování ledvin a jater, vnitřní a vnější krvácení. Na méně závažné příznaky Ebola patří:

 • nedostatek chuti k jídlu;
 • zarudnutí očí;
 • bolesti celého kloubů;
 • bolest na hrudi, potíže s dýcháním, икотой a polykáním.

V této době nemoc to šíří: to je přenášen přátelům a blízkým, kteří контактируют s infikovaným.

READ  První příznaky nachlazení - co dělat, když začínám заболевать nachlazení, co se dá

Velmi často pacienti umírají jen od silné projevy příznaků a stun stav, nejsou vyloučeny smrtících výsledky od intoxikace. Ale pokud od prvního projevu příznaků uplynulo více než 16 dní – je velká pravděpodobnost, že se člověk plně zotaví. Je to všechno stejné se stane, ale po takové vážné nemoci u lidí mohou vypadnout všechny vlasy, a projevovat duševní nemoc.

Léčba viru

Samozřejmě, že dnes víme, jak se přenáší nemoc, ale příroda horečky je jasná: na základě nemoci spočívá virus. To znamená, že teoreticky každý člověk může vyléčit z nemoci, nejdůležitější pravidlo: podporu imunity na správné úrovni, a přiřadit symptomatická léčba. Vakcína zatím není vynalezena, ale pokud je člověk už nemocný, pak to nepomůže.

Je důležité, aby se tělo začalo produkovat protilátky, které vám dá možnost překonat onemocnění. Nicméně, a zde je zádrhel: každý pacient společná pro ten či onen stupeň выраженности příznaků. V procesu otravy krve virus může odmítnout játra a ledviny, takže budou potřebovat dialýzu. I když je provádět každý den, není žádná záruka, že u pacienta se otevře vnitřní krvácení pod vlivem destruktivní virus, který útočí na stěnách krevních cév.

Nejlepší způsob, jak dnes – prevence. Nyní velké farmaceutické společnosti vážně se otázkou vytvoření vakcíny, takže v blízké budoucnosti lze očekávat revoluční změny týkající se klinické obrazy Ebola. Znát způsoby přenosu nemoci, je možné předvídat jeho vlastnosti, že se již dává naději.

Prevence

Vzhledem k vysoké заразности cesty přenosu nákazy jsou příliš odlišné. Hlavní pravidlo – ne dostat nemocný. Zejména se to týká zdravotníků, kteří pracují s zamořené nebo přímo s virem. Lze odvodit několik pravidel, aby se snížilo riziko šíření nákazy.

 1. Není v kontaktu s nemocnými, protože virus se přenáší vzduch-nesené tím, hmatové metody, a tak dále
 2. Pokud jste nemocní – třeba sanitku a okamžitě určit, že vaše onemocnění – podezření na Эболу. To umožní medicíny nosit speciální ochranné obleky, a ne nakazit.
 3. Při kontaktu s заболевшими je důležité používat rukavice, masku na obličej a vyvarovat se všech kontaktů.
 4. Všechny předměty hygieny заболевшего nevratné likvidaci zamezení šíření nákazy.
 5. I při práci s покойными, болевшими Эболой, je třeba nakládat opatrně, protože virus je nadále žít i v mrtvém těle.

Vědět, jak se šíří onemocnění, je možné přijmout bezpečnostní opatření.

Zajímavé video o Horečce Ebola

Pokračováním v používání tohoto webu souhlasíte s používáním souborů cookie. více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close

MAXCACHE: 0.41MB/0.00121 sec