Гектическая horečka

V minulých stoletích jakékoli nemoci, označený vzestup tělesné teploty, nazývali horečkou. Moderní medicína připisuje ji není nezávislý onemocnění, a k reakcím na podněty, v roli nichž působí пирогенные látky.

Tento chorobný proces je zaměřen na svítidla a ochranu organismu. Ale bez kontroly ze strany zdravotníků, гектическая horečka nese vážnou hrozbu pro život pacienta.

Etiologie

Hypertermie je полиэтиологичным sekundární stav. Proces restrukturalizace práce centra теплорегуляции začíná s příchodem v těle пирогенных látek. Ty se dělí na infekční, nebo exogenní a неинфекционные, tzv. эндогенными.

Takže, důvody pro rozvoj гектической horečky lze rozdělit na dvě velké skupiny.

 1. Infekční v podobě zánětlivých onemocnění. Například, chřipka, tuberkulóza, sepse krev nebo vnitřních orgánů.
 2. Неинфекционные. K nim patří nekróza tkáně, alergie a онкологию, гемотрансфузии, vnitřní krvácení.

Příznaky

Příznaky гектической horečky lze rozdělit na obecné a soukromé. Co se děje při společné:

 • roste tělesná teplota;
 • stoupá srdeční frekvence a dýchání;
 • krevní tlak klesne pod normální;
 • nemocný poznámky záchvaty migrény a pocit ломоты ve svalech a kloubech;
 • sliznice úst пересыхает, se pacient cítí konstantní žízeň;
 • výrazně snižuje denní diuréza;
 • úplně ztratil chuť k jídlu.

Soukromé příznaky závisí na rychlosti zvyšování teploty. Postupný vzestup se vyznačuje:

 • zarudnutí kožních příkrovů;
 • mírným ознобом;
 • pocit horka a dusna;
 • zvýšené потоотделением.

Prudký nárůst teploty, v sóji řadě, doprovázejí příznaky, jako jsou:

 • bledá kůže;
 • silné a krátkodobé záchvaty озноба;
 • pocit chladu;
 • посинение ногтевых desky.

Typy horečky a jejich vlastnosti

 

V oficiální medicíně kromě důvodů pro výskyt horečky, vydávají ještě několik kritérií, které umožňují zařadit tento chorobný proces.

 1. Při celkové délce do 2 týdnů reakce organismu se nazývá akutní. Do jednoho a půl měsíce subakutní. Přes chronickou.
 2. Podle úrovně teploty, v rámci kterého může dojít její zvýšení nebo snížení. Od 41°C a více tzv. nadměrné horečkou. V oblasti 39-40,9°C vysoká. Není nad 38-38,9°C фебрильной. A od 37 do 37,9°C субфебрильной.
 3. Podle toho, jaké změny teplot jsou pozorovány v průběhu dne. Vydávají konstantní, перемежающуюся, послабляющую, волнообразную, возвратную, извращенную, nesprávné nebo изнуряющую. Poslední typ, který je jinak nazýván гектической horečkou, je nejtěžší a nebezpečné pro pacienta. To se vyznačuje ostrými skoky teploty na 3°C a více.
READ  Ránu po odstranění bradavice: péče, kolik se hojí, komplikace

Diagnostika

Pro určení správné léčby je třeba přesně diagnostikovat гектическую horečku a její генез, protože příznaky mohou být podobné, solární, tepelnými ranami a jinými лихорадоподобными stavy. Kromě toho, pacienti často snaží ji předstírat.

V první řadě berou vzorky krve a moči pro obecné analýzy. Také dělají snímky hrudníku pacienta pomocí x-ray zařízení a tráví EKG. Pokud data po těchto technik sklad nestačí, pak se uchylují k složitější. Například, počítačová tomografie nebo biopsie některých tkání a tělesných tekutin.

Fáze horečky

Ve vývoji гектической horečka lze pozorovat 3 stadia:

 • nekonečný zvýšení teploty;
 • zastávka a dlouhotrvající proměna na vysokých hodnotách;
 • snížení úrovně teploty.

V první fázi centrum теплорегуляции těla začne fungovat podobné situacím, kdy je teplota okolí nízká. Buněčné oxidační procesy zvyšují теплообразование. Svalový tonus stupňuje a přechází v termogenezi. Kožní závoje, aby se stal suché a бледными, horních a dolních končetin začínají холодеть. Připadne zimnice a touha se zahřát.

Rostoucí teploty často dochází z důvodu snížení prostupu tepla tělo v této fázi. Ale také je možné, a její růst spolu s теплообразованием, ale ne současně.

Druhá fáze je nastaven, když mezi tvorbou tepla v organismu a jeho potenciál, je dosaženo rovnováhy, ale na смещенном ve srovnání s normou температурном je. Podkožní cévy se rozšíří, a tím jí červený odstín a žár. Dech pacienta se stává často. Termogeneze a záchvaty озноба projít. Zaznamenali zvýšení teploty k večeru a hrníček její pokles ráno.

Na poslední fázi je stanovena snížená hladina пирогенных látek v těle. Oni už mají vliv na práci centra теплорегуляции, a tělo se snaží maximalizovat výnosy tepla a snížit jeho vzdělání tím, hojné pocení.

V takových podmínkách může teplota klesat kriticky rychlým tempem nebo литически. První možnost je doprovázen porušování vody soli rovnováhu, гипотонией, dehydrataci a, v závažných případech, pádu. Литическое pokles teploty jde postupně a nepředstavuje žádné nebezpečí pro člověka.

READ  Hepatitida A - jak se přenáší, cesty přenosu hepatitidy, přenášen, zda hepatitida sexuálně

Léčba

Léčba při гектической horečky by měl plnit dva cíle. Podpořit fungování systémů vnitřní orgány, především dýchací, srdeční a vylučovací. Stejně jako bojovat s гипертермией. K tomu lze využít nejen léky, ale účinky na fyzické tělo.

Pacienta uvolnění z oblečení a jsou postaveny do postele, lehce приподняв mu hlavu. Na hlavu a zápěstí stanoví studené obklady z смоченных obinadla nebo bubliny s ledem. Tělo обтирают roztokem octa v koncentraci 3%, alkohol, nebo jen studenou vodou. Navíc můžete použít ventilátor nebo klimatizace pro kolem.

V podmínkách nemocnice) pacient tráví зондовое průplach žaludku a vodní klystýr. Všechny infúzní roztoky pro intravenózní použití je také chlazen. V této fázi je důležité dbát na to, aby teplota těla se natáhla maximálně do 37,5°C, protože pod vlivem výše uvedených opatření, tělo samo o sobě bude i nadále pokračovat jeho pokles.

Z léků jsou předepsány жаропонижающие a antialergické ve formě intramuskulární injekce. To může být бруфен a jeho analogy, kyselina acetylsalicylová a roztoky анальгина s димедролом nebo супрастином. Při zvýšené vzrušivosti předepsaných аминазин nebo литические směsi.

V případě porušení dýchání nebo zástavě srdce tráví реанимационные akce. Pokud existuje nebezpečí, edém mozku, pak platí sulfát hořčíku. Pokud se hypotenze používají prednison, a pro boj s křeče seduksen.

MAXCACHE: 0.4MB/0.00118 sec