Stenóza pyloru jako komplikace vředové nemoci žaludku

Stenóza pyloru je oblast studia gastroenterologie a chirurgie. Stenóza vzniká v důsledku různých onemocnění hlenu tkáně žaludku, ale nejčastější příčinou je právě язвенное porážku stěny orgánu. Stenóza nebo zúžení pyloru vyvolává závažné porušení trávicích procesů, vede ke změně hemostatikum, se střetává s normálním vysokou žaludek jídla a vody. Při zvláště těžkých případech, pacienti nemohou polknout ani vlastní sliny. Patologie vyžaduje včasné adekvátní léčby pro vyloučení ohrožujících stavů.

Charakter patologie

Gatekeeper (od lat. Pylorus) je původním ventilem v žaludeční dutině, který локализуется na místě přechodu orgánu do dvanáctníku. Jeho struktura se skládá z vrstev циркулярных svalových vláken ve formě kroužků svěrače. Svěrače je zodpovědný za смыкание a размыкание lumen. Sám strážný vykonává разграничительную funkci, která spočívá v rozdělení kyselé prostředí v alkalické části tenkého střeva. Podobný mechanismus vymezení je nezbytný pro výjimky zpětného заброса žaludečních šťáv do dutiny žaludku (jinak, reflux) a pádu jeho na slizký vzory duodenální vřed.

Zúžení nebo stenózou pyloru je tvořen, z důvodu výskytu ulcerózní léze v blízkosti jeho lumen. Jinak se onemocnění nazývá пилоростенозом. Пилоростеноз se zdá být prohrou пилорического oddělení žaludeční dutiny v oblasti vstupního oddělení úřadu s рубцовыми změnami jeho tkání.

Onemocnění se může stejně objevit u dospělých a dětí, ale příčiny vzniku výrazně jinak. Normální činnost gatekeeper poskytuje вегетативная nervový systém. Při rozvojovém пилоростенозе svěrače vstupního oddělení žaludek není schopen správně zkrátit a uvolnit se, že je způsobena nedostatkem зарубцевавшейся tkáně сократительной schopnosti. V důsledku patologie je narušen, pohyb potravy, tak to na dlouho zůstane v dutině žaludku.

Důležité! Пилоростеноз je třeba odlišit od пилороспазма. V prvním případě, povaha výskytu je spojena s nevratným transformací normální tkáně v патологически upravená, pak ve druhém příčinou se stává funkční snížení svalového tonu.

Этиологические faktory

U dospělých pacientů se stenózou pyloru žaludku je zakoupená патологией, kdy u dětí zúžení lumen pyloru tvořil ještě v перинатальном období. Příroda vzniku stenóza pyloru redukuje do dvou hlavních důvodů:

 • рубцовые změny (konverze přispívají ke snížení nebo úplné ztrátě motility žaludku);
 • внутриклеточный rakovina (vyznačuje hlubokým прорастанием онкогенной nádorů v žaludeční stěny, zúžení trávicí výška).
READ  Jak se dozvědět o zdravotní stav slinivky břišní

Jizvy se objeví v hlenu ve tkáních žaludku po отягощенной vředové nemoci nebo při dlouhodobém její tok. Rakovinné nádory jsou tvořeny pod vlivem různých faktorů, včetně genetické predispozice. K nepřímým důvodů rozvoje karcinom žaludku patří:

 • nedostatek dietách;
 • monotónní низкокачественная jídlo;
 • systematické používání alkoholu, kouření;
 • delší léčba léčba;
 • dlouhé монодиеты;
 • zhoubné nádory.

Důležité! Zdravé stravování znamená dodržování režimu a určité množství denních porcí. Při отягощенном гастроэнтерологическом anamnéze dodržovat správný životní styl je třeba pro vyloučení хронизации jednotlivých onemocnění.

Klasifikace a společné znaky

Симптоматические projevy onemocnění jsou závislé na stupni rozvoje onemocnění a jeho typu. Klasifikace пилоростеноза plně určuje příznaky stenózou pyloru žaludku.

Компенсированная fáze

Компенсаторная fázi onemocnění je vyjádřena v malém zužování svalů žaludeční dutiny. Mezi hlavní příznaky vydávají jako:

 • pocit plného žaludku;
 • pravidelné pálení žáhy;
 • zvracení s následnou úlevou pohody.

X-ray diagnostika v této fázi je informativní metoda výzkumu, umožňuje určit zrychlení перистальтики žaludku spolu s торможением procesů vyprazdňování. Při компенсированном typu onemocnění může probíhat asi několik let.

Субкомпенсированная fáze

Tělo pacienta částečně vyrovnat se s nemocí, pošle všechny zdroje na odstranění vady. Stenóza se stává výraznější, a to se projevuje následujícími příznaky:

 • konstantní říhání s nepříjemným zápachem;
 • bolestivost v oblasti эпигастрии;
 • zvracení včerejšího jídlem.

Definice karcinom субкомпенсированного typu umožňuje rentgen s kontrastní látkou. Kontrastní látka (roztok barya) zůstává v žaludku několik hodin až dní, což přímo poukazuje na významné poruchy эвакуаторной funkci žaludku a střev. Stav může trvat asi 2,5 let.

Декомпенсированная fáze

Představuje poslední fázi пилоростеноза, která je charakterizována výraznými poruchami v práci trávicího systému. Často Příznaky v této fázi jsou podobné s vředové choroby žaludku. Hlavní příznaky patří:

 • непроходящая tíhy v žaludku;
 • nevolnost a zvracení;
 • sucho v ústech a nutkání pít;
 • ochablá a suchá kožní příkrovů;
 • ostré rysy obličeje;
 • projev žaludeční tkáně v подложечной oblasti.

Při pohmat určena nedostatek перистальтических vln, jasně vyjádřen zvuk плеска. X-ray přináší značné hromadění potravy v žaludku, snížení zvlnění v oddělení žaludku.

Důležité! Při pravidelném zvracení často rozvíjí dehydratace a porušení elektrolytové rovnováhy. To může vést k гипохлоремической bezvědomí nebo ke smrti pacienta.

Funkce proudy u dětí

Пилоростеноз u dětí téměř v 80% všech případů odkazuje na vrozené патологиям пилорического oddělení žaludku. Při vrozené стенозе má místo významné přemnožení тканевого složky blízkosti k выводному oddělení orgánu. Stenóza pyloru se stává hlavní příčinou střevní obstrukce u novorozence. Patologie je více charakteristické pro chlapce. První příznaky onemocnění se vyskytují na 14-30 dnů života malého pacienta. Jasným znamením poruch je bujná фонтанирующая zvracení o chvíli později po dalším krmení. Epizody zvracení za den může dosáhnout až 10 krát. Masy mají nepříjemný zápach, konzistence připomíná створоженное mléko. Někdy ve složení stolici mas definovány кровянистые вкрапления, hnědé závěsy. Pokud jsou vyjádřeny электролитных poruchách u dětí jsou možné křeče. Léčba zúžení pyloru zahrnuje pouze chirurgický zákrok. Výhled při rychlé identifikaci stenóza pyloru u dětí je téměř vždy příznivé.

Důležité! Dehydratace dětského organismu se vyvíjí mnohem rychleji, takže při беспокоящих hojné срыгиваниях je nutná hospitalizace na profil kanceláře. Rychlá reakce rodičů pomáhá přesunout to těžké období pro dítě, s minimálními ztrátami na zdraví.

Diagnostika

Diferenciální diagnostika je zaměřena na vyloučení jiných onemocnění jícnu a různých divizích žaludku, ohrožujících stavů a zhoubných nádorů. Provádějí následující studie:

 • rentgen s kontrastní látkou;
 • esophagogastroduodenoscopy pro určení přesné velikosti žaludku, místa zúžení a rozšíření;
 • электрогастроэнтерография pro studium motility žaludeční dutiny a jeho сократительной schopnosti;
 • ULTRAZVUKOVÉ vyšetření orgánů malé pánve (efektivně při pozdějších fázích пилоростеноза).

Kromě instrumentální výzkumu předepsat krevní testy na enzymy a biochemické ukazatele, analýza stolice a moči (v případě potřeby). Lékař provádí vizuální kontrolu pacienta, пальпирует pobřišnice, подвздошную oblast a dolní část břicha. Definitivní diagnóza je stanovena na základě klinické anamnézy pacienta, jeho stížností na starosti a data průzkumu.

Taktika léčby

Adekvátní léčba пилоростеноза — operativní zásah. Korekce patologie může uskutečňovat pomocí podaných léků je možné v časných stádiích je karcinom, ale spíš úlevu celkové pohody a přípravy na následné operace. Konzervativní terapie je zaměřena na:

 • odstranění metabolických poruch;
 • normalizaci tělesné hmotnosti;
 • léčba провоцирующих onemocnění.

Odstranění zánětlivého procesu v язвенных ohnisek podporuje lepší průchodnost v dvanácterníku, a to až do její úplné uzdravení. Operace na odstranění aktivních forem пилоростеноза má mnoho možností. Moderní chirurgie je prakticky eliminuje полостные operace na orgánech эпигастрии, upřednostňování малоинвазивным эндоскопическим metodám. Po operaci je riziko recidivy je velmi malá, a to zejména za dodržení všech doporučení lékaře a zachování zdravého životního stylu.

Důležité! Léčba stenóza pyloru žaludku lidových prostředků jako монотерапии bude neefektivní a dokonce nebezpečné. Lidová medicína je více efektivní v постоперационный období nebo při používání léků v rané fázi onemocnění.

Prevence a počasí

Охранительный režim a správné stravy — základní opatření pro vyloučení пилоростеноза u dospělých. Z jídelníčku je třeba vyloučit agresivní potraviny (soda, kyselé, slané, pikantní, tučné), tabák, alkoholické nápoje, jakékoliv pevnosti. Strava by měla být plná vitamíny, vlákninu, minerály a enzymy. Jíst je třeba nepatrné, malé porce několikrát denně. Sport, pohyblivý životní styl a dobrá nálada je nedílnou součástí terapeutické léčby.

Stenóza pyloru – je to nepříjemné patologie, která se může výrazně zhoršit funkci orgánů эпигастрии a malé pánve. Depresivní náladu příznaky, negativní vliv nejen na fyzické zdraví pacienta, ale i na jeho emocionálně-psychický stav. Výhled při стенозе pyloru žaludku příznivá, ale za předpokladu včasné odstranění patologie funkční cestou a dodržování všech doporučení specializovaných odborníků.

Dr. o rozdílu mezi пилороспазмом a пилоростенозом u dětí:

MAXCACHE: 0.4MB/0.00101 sec