Přípravky s лактулозой v terapii chronické zácpy

Přípravky s лактулозой platí pro odstranění chronické zácpy. Měkké послабляющее účinek léků umožňuje jejich použití v terapii malých dětí, starších osob, těhotných žen. Na rozdíl od jiných sirupy a kapky na vyprázdnění tlustého střeva přípravky s лактулозой nezpůsobuje zvykání, neporušují práci trávicího traktu. Rychle a účinně regeneruje dráždivý, aniž by to ovlivnilo procesy štěpení a absorpci tuků, bílkovin, sacharidů, vitamínů a minerálů. Ale nezapomeňte, že brát léky s лактулозой možné pouze podle návodu lékaře a po provedení laboratorní a instrumentální studií.

Laxativa na základě лактулозы

Přípravky s лактулозой jsou vyráběny v mnoha domácími a zahraničními farmaceutickými továrny. Oni se liší barvou balení, objem v lahvičce a dokonce i přítomností dalších složek. Spojuje je jedno — rychlé a účinné projímadlo akce. Sirupy, v jejichž složení je zahrnuta laktulóza, mají сладковатым příjemné chuti.

Doporučení: «Aktivní látka nevykazuje toxické vlastnosti, takže se často předepisuje léky гастроэнтерологами pro dlouhou курсового léčby. To platí zejména v terapii zácpy u starších lidí, ale také u novorozenců, kteří trpí bolestivé koliky a otok břicha».

Sirupy a emulze

Na pultech lékáren je přítomen široký sortiment послабляющих prostředků s лактулозой. V závislosti na doporučenou lékařem trvání léčby může vyzvednout balení o objemu 200, 500, a dokonce i 1000 ml. Níže je seznam léků лактулозы, které jsou nejčastěji předepisované lékaři svým pacientům:

 • Дюфалак;
 • Послабин;
 • Порталак;
 • Нормазе;
 • Прелакс;
 • Goodluck;
 • Laktulóza;
 • Ромфалак;
 • Динолак.

I přes příjemnou chuť лактулозы, výrobci Нормазе a Goodluck lepší složení sirupy citronové kyseliny a potravinářské aromata. A emulze Динолак je schopen nejen léčit zácpa, ale také rychle opravit špatně od žaludku, nadýmání a říhání. Je разноплановое terapeutické účinek zajišťuje unikátní kombinace лактулозы s симетиконом. Poslední složka se vztahuje k povrchově aktivním látkám, схлопывает tyto tělesné části bubliny střevní plyny, normalizuje trávení a dráždivý.

READ  Глютеновая onemocnění: prognóza života při tomto onemocnění a účinné léčby

Tablety

Послабин se vyrábí nejen ve formě kapek a sirupu. Nedávno se na pultech lékárny objevil biologicky aktivní doplněk stravy ve formě tablet. Primární balení projímadlo prostředky Послабин laktulóza — blistr z měkké hliníkové fólie s reliéfními buňkami. V kartonu obsahuje 30 tablet o hmotnosti 0,5 g obsahující jejich komponenty jsou následující:

 • laktulóza;
 • oxid křemíku;
 • stearát vápenatý;
 • laktóza.

Pomocné látky poskytují poštovní лактулозы do tlustého střeva, kde se projevuje její terapeutickou činnost. Oxid křemičitý je schopen absorbovat na svém povrchu odpadní látky, toxiny, patogenní mikroorganismy. A přítomnost mléčného cukru se stává příčinou rychlého růstu a množení užitečných bifidus a lactobacillus.

Užitečná akce послабляющих sirupy

Projímadlo laktulóza se vztahuje k дисахаридам, jež lze nalézt umělý tím. Organické spojení v dnešní době je považováno za bezpečné pro lidské tělo послабляющим prostředkem, ne který způsobuje bolesti při опорожнении střev. Na rozdíl od jiných kapek projímadla a prášky přípravky s лактулозой začínají působit okamžitě. Účinné látky se postupně hromadí v tlustém střevě, разжижая каловые hmoty, což přispívá k jejich efektivnímu отхождению.

Tip: «Během dlouhodobější užívání léků s лактулозой lékaři doporučují pacientům, aby přehodnotila svůj pitný režim, aby se denní objem příjem tekutin na 2,5 l. To umožní, aby se zabránilo rozvoji vodní a elektrolytové nerovnováhy».

V horní části gastrointestinálního traktu člověka není enzymů a mikroorganismů, расщепляющих лактулозу. A tady je tlusté střevo je osídleno bakteriemi, перерабатывающими připojení na organické kyseliny. To umožňuje:

 • aktivně růst a množit se prospěšné микроорганизмам;
 • snížit počet škodlivých bakterií, bez z kyselé prostředí.

Laktulóza v tabletách nebo sirupu přitahuje kapalina, což přispívá k zvýšení rozsahu a разжижению каловых masy. Stimulace stěny střev zlepšuje jeho motorové aktivita a rychlý postup výkaly k anorektální oblasti.

Indikace

Гастроэнтерологи předepsat laxativa s лактулозой pro odstranění chronické zácpy, осложняющихся příznaky дисбактериоза — přebytkem plynu, вздутием břicha, урчанием a бурлением. Léky také doporučena k použití při patologických stavech:

 • poruchy trávení;
 • střevní bakteriální infekce vyvolávající rozvoj zácpy;
 • jaterní encefalopatie.
READ  Дивертикулярная nemoc сигмовидной střeva

Sirup s лактулозой se používá k usnadnění defekace po provedení chirurgické operace na orgánech gastrointestinálního traktu.

Návod k použití

Přípravky s лактулозой platí pro terapii грудничков, těhotné a kojící ženy. Послабляющие prostředky nejsou jmenováni pouze těm pacientům, kteří mají citlivost na složek sirupy a prášky, stejně jako trpí галактоземии. Nejlépe brát léky ve stejnou dobu, například ráno před snídaní.

Varování: «Nelze samostatně nahradit lék s лактулозой protějškem. Mnohé léky obsahují další přísady, které mohou způsobit rozvoj alergické reakce».

Existují funkce aplikace léků s лактулозой od zácpy u malých dětí. Léčba by měla začít s příjem malého množství projímadel, postupně se zvyšuje jeho až dětským lékařem doporučené dávkování. Problém je v tom, že aktivně размножаясь, užitečné bakterie vyvolávají nadměrné газообразование. Výsledkem bude nadmutí břicha u novorozenců, vznik bolesti. Postupně «habituating» tělo dítě k akci лактулозы, lze dosáhnout разнопланового účinky: normalizuje složení střevní mikroflóru, obnovit správnou činnost trávicího traktu, zlepšit абсорбцию vitamínů a stopových prvků.

MAXCACHE: 0.4MB/0.00079 sec