Co je to ovesných otrub: jak lépe přijmout a jak správně vybrat

Jistě, každý slyšel o užitečných vlastnostech otruby z ovsa. Je však nepravděpodobné, že by se každý člověk dozvěděl o tom, co to je, jaké jsou, a jak je správně jíst. Kromě toho, stejně jako každý užitečný produkt, mají k dispozici a škodlivé vlastnosti. Jaký přínos a újmu mohou dát ovesné otruby tělu? O tom dále v článku.

Trochu o produktu

Ukazuje se, že ovesné otruby – to je zvláštní «odpad», zbývající po zpracování celých zrn ovsa. To je obálka, ale přímo plevy jde do prodeje jako mouky.

Výrobek obsahuje ve složení velké množství vitaminů a stopových prvků, aminokyselin a mastných kyselin, ale také jiné důležité sloučeniny. Jeden z nich – vláknina (vláknina). Díky jeho vysokému obsahu otruby z ovsa jsou velmi žádané a vysoce ceněné u lidí, kteří vedou zdravý životní styl a chtějí zhubnout.

Užitečné vlastnosti

Než užitečné ovesné otruby pro naše tělo? Mezi jejich četné léčivé účinky je možné že označí následující:

 • vláknina obsažené v otrub, nejsou stravitelné v traktu, a odchází z těla, «sbírat» po cestě vše, co se usadilo na střevní stěně;
 • konzumace ovesných otrub brání rozvoji nádorových onemocnění;
 • snižují vstřebávání rychlých sacharidů, takže je zvláště užitečné pro ty, kteří trpí cukrovkou;
 • brání vzniku aterosklerózy, tak jak нормализуют hladiny cholesterolu;
 • podporují hubnutí, mají malý obsah kalorií (o něco více než 100 kcal), otruby z ovsa rychle dávají pocit sytosti a plnosti žaludku;
 • přispívají k očistě těla od toxinů a toxinů, projevující se детоксикационные vlastnosti;
 • нормализуют práci slinivky břišní a jater, čímž se snižuje negativní dopad na ně škodlivé produkty, které jsme jí;
 • odstraňují zácpu při jejich dostupnosti, jindy jsou preventivní prostředek;
 • aktivují imunitní systém, který je patrný zejména v období infekčních ohnisek;
 • snížení krevního tlaku, zlepšuje stav srdce a cév;
 • eliminovat mnoho kožní onemocnění a poruchy (které vznikly pro vnitřní důvodů), zlepšují vzhled pokožky a její přívěsky;
 • ovesné otruby brzdí stagnující jevy v žlučníku, slouží jako prevence proti tvorbě ledvinových;
 • jsou zdrojem důležitých látek pro zdraví člověka;
 • experti varují, že vývoj дисбактериоза, vytváří prostředí, v traktu, při které aktivity patogenních mikroorganismů nemožná.

Na poznámku! Přínos ovesných otrub s úspěchem se uplatňuje v mnoha sférách lidského života, např. v dietetiky, kosmetice, medicíně, lidovém a oficiální. Ale nezapomeňte, že mají k dispozici a kontraindikace.

Jak je třeba vzít ovesné otruby?

Maximální povolená dávka z ovesných otrub, nosný prospěch, a ne poškodit, je 30 g (tři polévkové lžíce). Pokud je člověk až do tohoto okamžiku, jsem tento produkt, pak doporučují začít s 1 lžičky. Denní množství je nutné rozdělit do tří etap. V průběhu užívání je třeba dodržovat následující body:

 • otruby lze vařit nebo jíst suché, prát se s jakoukoli tekutinou;
 • jejich přidávat do připravené misky, do těsta, omáčky a další, a také pít odděleně od jídla;
 • užívání přípravku není závislý na příjmu potravy;
 • pokud otruby z ovsa se v suché formě, pak je třeba zapít velkým množstvím vody (minimálně 0,5 litru);
 • v průběhu celého dne, který užíváte, ovesné otruby, denní množství čisté vody by měl být nejméně 2,5 litrů (džusy, čaje a jiné nápoje nejsou zahrnuty).
READ  Když je třeba brát vitamíny při панкреатите?

Doba trvání příjmu je třeba konzultovat s ošetřujícím lékařem, protože to závisí na účelu, stavu zažívacího ústrojí, přítomnost nebo nepřítomnost kontraindikací a dalších faktorů. Pokud taková možnost není, je lepší omezit se jednou za týden udělat přestávku, a pak opakovat kurz. To je způsobeno tím, že pomocí očisty střeva, ovesné otruby snižují всасываемость některých vitaminů. Tyto účinky po delší dobu schopen vést k rozvoji beri-beri.

Konzumace ovesných otrub při různých stavech organismu

Při některých stavech organismu konzumace ovesných otrub má své vlastní charakteristiky, které nemají zanedbávat, a to zejména v případě, že jejich self-zařazení do jídelníčku. Níže jsou uvedeny některé z nich. Pokud jste nepatří ani do jedné kategorie, pak je lepší poradit se s lékařem, protože tento článek není, je vedením k akci.

Těhotenství

Výhody z ovesných otrub pro těhotné ženy je nejen v prevenci zácpy, které tak často doprovázejí období ložisko dítě. Výrobek obsahuje hodně železa, než varuje vznik anémie. Детоксикационное vlastnost pomůže snížit pravděpodobnost vzniku vrozených onemocnění u nenarozeného dítěte, tak jak se zobrazí toxiny z těla maminky.

Otruby z ovsa pomáhají zabránit rozvoji obezity jak u těhotné ženy a jejího dítěte. Navíc, jejich konzumace zlepšuje trávicí proces, a proto do těla, bude pocházet více živin z potravin jíst.

Důležité! Zahrnout do jídelníčku ovesné otruby při těhotenství je nutné striktně po konzultaci odborníka, protože u ní by nemělo být žádné onemocnění orgánů zažívacího ústrojí, a to zejména v akutní formě.

Kojení

Aby ne poškodit, prospěch, ovesné otruby v období kojení je nutné zadat do stravy kojící ženy postupně. Dítě je již naplněna jeden měsíc. Ty by měly začít s půl lžičky, a pak pečlivě sledovat stav dítěte. Pokud se alergická reakce chybí, problémy s дефекацией ne, ale dítě se cítí dobře, pak můžete pokračovat.

Odborníci radí, aby se vzít výrobek do doby krmení (ale stejně třikrát denně). V tomto případě výživné připojení podaří je zapojit do složení mateřského mléka. Přispívají k normalizaci stolice, snižuje nadýmání, příznivě působí na stav nervového systému. Pro maminky, otruby z ovesných zrn bude stejně užitečné a obecně, pro všechny lidi.

READ  Příčiny pálení žáhy ráno

Dětský věk

Dětem také můžete dát ovesné otruby, které bude mít na jejich fyzické a duševní stav je stejný účinek, jako na dospělé. Ale zadat je možné od 10 měsíců.

 • 10 měsíců. Začnou dávat dítěti na 0,5 hod. l. denně, čímž postupně do plné. Zadat suchý produkt nemůže, musí se předem vařte po dobu 10 minut a poté byla водичку rozdělit do tří etap. Odvar se připravuje z výpočtu 100 ml vody na lžičku otrub.
 • Jeden rok. V tomto věku dítě může již tekutou složku a kaše. Při tomto otruby ne vařit, ale jen zalijeme vroucí vodou a trvají na tom, půl hodiny. Denní dávka sušiny se zvyšuje na půl lžičky.
 • O tři roky. Můžete zvýšit denní kapacitu až 2-2,5 lžičky.
 • 10 let a starší. Děti mohou být konzumovány od tří čajových lžiček otrub denně, v souladu s věkem.

Onemocnění

Při každém onemocnění a konzumace ovesných otrub taky bude lišit.

 • Při панкреатите nelze brát produkt v sušené formě, stejně jako v době exacerbace onemocnění. Když akutní období затихнет, otruby (30 g) práškové přes mlýnku, vařené asi deset minut v 0,5 litru vody, a pak se pít během dne.
 • Pokud trápí zácpa, pak je třeba v procesu přijímání otruby dodržovat pitný režim, pít asi 3 litry vody. Denní dávka se může pohybovat od 1 do 3 polévkové lžíce.
 • Ovesné otruby při gastritidy je možno užívat pouze v období remise, a to pouze v разбухшем podobě. Je třeba vzít v úvahu, že pokud má vysokou kyselost, pak po požití možné vznik pálení žáhy.
 • Při холецистите otruby budou užitečné jako prostředek, усиливающее odliv žluči a снижающее hladinu cholesterolu. Pít je třeba po čajové lžičce po стихания akutní procesu. Můžete vařit, nebo umýt.

Použití ovesných otrub pro snížení hmotnosti

Vliv ovesných otrub na proces hubnutí probíhá následujícím způsobem:

 • zlepšují metabolické procesy, stimuluje spalování tuků;
 • výrobek pomáhá očistit tělo od toxinů a produktů sdílení, které byly dříve «brzdily» lipolýzu a taky jsou uloženy v tukových depot;
 • otruby, dostat se do žaludku, rychle se zvětšují na objemu, což vede k pocitu jeho plnosti;
 • v zažívacím traktu, ovesná vláknina zpomaluje vstřebávání tuků;
 • díky отрубям zaměstnán rychlé sacharidy jsou tráveny pomaleji, čímž brání jejich přeměnu na tuky.

Vyvinut dost metody s cílem snížit váhu tím, že jí otruby. Pochopit, který z nich je vhodné a co není možné, pouze žádají pro sebe osobně.

Škodlivé vlastnosti otruby z ovsa

I přes četné užitečné vlastnosti ovesných otrub, zneužití jimi může poškodit tělo. Kromě toho, mají kontraindikace:

 • peptický vřed;
 • akutní zánětlivé procesy v zažívacím traktu;
 • patologické procesy v játrech a žlučníku;
 • během exacerbace chronických onemocnění orgánů zažívacího ústrojí.
READ  Správná příprava na MRI dutiny břišní – záruka spolehlivé diagnózy

Jíst otruby z ovsa výše, na normy, a to zejména při porušení pitné kúry, může vést k zácpě. Nedoporučují užívat produkt při příjmu léků, protože to může oslabit jejich léčebný účinek. Dlouhodobé příjem ovesných otrub může způsobit beri-beri.

Je nějaký rozdíl mezi овсяными отрубями a cereálie?

I když otruby, vločky, představují produkty, zdroj, který je oves, mezi nimi, opravdu, je rozdíl. Za prvé, v otrub vlákniny je obsaženo mnohem více, než jejich «příbuzných». Kromě toho, že je v nich více a živin. Proto je léčebný účinek se od nich mnohem efektivněji.

Při konzumaci otrub pocit sytosti se objeví dříve, což je způsobeno tím, zvláštnosti jejich vzory. Je také rozdíl v procesu výroby. Vločky z celých ovsa, zatímco otruby je to jen jeho horní část.

Co je lepší: экскрудированные (pelety) otruby nebo рассыпные?

Extrudované otruby jsou vyrobeny na konkrétní technologie – vytlačování. Ve výrobním procesu se nejprve ze surovin (v tomto případě shell zrna) se připravuje hmotu, pak ji přeskočí přes nějakou formu. V důsledku toho jsou získány křupavé kousky v podobě, například, korálků nebo pelet.

Problém je v tom, že v procesu vaření hmoty v ní kromě přímo shell ovsa mohou přidat i další komponenty. Například to mohou být: cukr, sůl, mouka. V některých případech je možné přidání barviva a příchutě, ochucovadla a další «užitečné» látky. Je zřejmé, že o žádném léčbě se zde nemůže být řeč.

Proto, nákup otruby, určitě se podívejte na složení, uvedené na obalu. A nejlepší ze všech – v podobě slupky, zabaleno v průhledném materiálu. A pak proces hojení a hubnutí skončit vaší plné vítězství.

Více o ovesných otrub, se můžete dozvědět z tohoto videa:

Pokračováním v používání tohoto webu souhlasíte s používáním souborů cookie. více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close

MAXCACHE: 0.41MB/0.00119 sec