Analýza na яйцеглист jako způsob, jak původní definici střevních parazitů

Analýza na яйцеглист dnes považována za jednoduchý a cenově dostupný způsob diferenciální diagnózy гельминтозов různých skupin. I přes svou jednoduchost je metoda zkoumání, pacientům je třeba dodržovat rád нехитрых pravidel pro věrohodnost analýzy. Váš sklad je řízen řadou faktorů, které mohou nějak ovlivnit laboratorní údaje.

Funkce analýzy

Analýza výkalů na identifikaci глистной parazitární onemocnění se odkazuje na metody laboratorní výzkum s cílem diagnostikování střevní infekce паразитарной přírody. Jeho provedení znamená plot malého množství čerstvých каловых mas a studijní materiál na patogenní látky. Výsledky pacienti mohou získat buď v den uvedení vzorku, buď na následující den u ošetřujícího lékaře. Pro věrohodnost analýzy je doporučeno dodržovat několik základních aspektů:

 • příprava na předání;
 • dodržování pravidel plotu;
 • стерильность obalů;
 • svěžest biologického materiálu.

Nedodržení některých pravidel může vést k nepravdivé údaje o skutečném stavu zdraví pacienta. Analýza stolice na vajíčka červů by měla být asi 2 krát za rok. Dětem zrychluje postup až do 4 krát za rok, protože jsou to děti útlého věku jsou náchylné k různým паразитарным chorobám. Podle statistik pouze 2% všech dospělých pacientů pronajmout vyšetření na parazitární infekce ke kampani 2 krát za rok. Vzhledem k dlouhodobému бессимптомность proudu гельминтоза u dospělých, jako pacienti nemusí vědět o existenci паразитирующих mikroorganismů. V průběhu výzkumu odborníci jsou schopni odhalit цестод, měchovci, трематод-gill. Kromě samotných parazitů pod mikroskopem lze odhalit částice jejich těl vajíčka.

Důležité! Analýza na vejce глист a enterobiasis se provádí z důvodu funkce parazitů dlouhou dobu zůstat bez povšimnutí v těle. Svědění v perianální oblasti, zarudnutí kůže, pocit plazení je možné pouze při poškození střev do spuštěného stavu. Při poškození tkání vnitřních orgánů, první příznaky jsou téměř vždy mazány, se projevují неотчетливо, a nemoc je zjištěna pouze při vyjadřované porušení funkce orgánů.

Indikace k účelu

Prevence энтеробиоза je včasné odborné vyšetření stolice varování infekce nebo její komplikace. Kromě analýzy výkaly je třeba odevzdat vzorek krve (иммуноферментный) pro stanovení zvláštních protilátek. Svědectví pro analýzu výkalů je vznik prvních místních příznaků паразитарной infekce, stejně jako následující:

 • projevy otevřenou anémie (pokles železa v krvi);
 • rychlá ztráta hmotnosti na pozadí obvyklého režimu napájení;
 • metabolické poruchy;
 • bolest v oblasti pupku, žaludku;
 • silné svědění v perianální oblasti (převážně v nočních hodinách);
 • poruchy trávení, poruchy funkce orgánů zažívacího ústrojí;
 • nespavost a podrážděnost;
 • bolesti hlavy, zarudnutí bělma, pokles imunitní ochrany organismu.

Důležité! Hlavní údaj k účelu analýzy stolice u dětí a dospělých je právě svědění v oblasti konečníku, zhoršení pohody, snížená výkonnost a emoční poruchy. Studie výkalů je autentické metodou stanovení глистной parazitární onemocnění, proto by neměl být opomíjen dostupnými zdroji laboratorních způsobů diagnostiky.

Druhy analýz cala

Moderní laboratorní metody výzkumu umožňují zkoumat vzorky каловых masy různými způsoby. Volba konkrétního způsobu závisí na преследуемой klinické cíle, a také, v závislosti na stížnosti pacienta na určité симптоматические projevy. Vydávají následující základní typy výzkumu na яйцеглист.

READ  Nechutné ráno — příčiny, fyziologické a patologické odůvodnění příznak

Копрограмма

Nejvíce známý a široce používaný způsob diagnostiky паразитарной infekce, která je zaměřena nejen na vymezení яйцеглист, ale i na další možné patologie orgánů эпигастрии a střev. Studie zahrnuje několik fází konání:

 • макроскопическое;
 • chemická;
 • mikroskop;
 • bakteriologické.

Studie výkaly začíná určení fyzikálních vlastností vzorku. V této fázi je definována struktura hmoty, vůně, váha, komponenty. Některé změny přímo poukazují na паразитарную infekci (změna konzistence — častý příznak гельминтоза). Chemická studie při použití různých činidel umožňuje odhalit skrytou krev, nadváhou bílkoviny, bilirubin nebo стеркобилин. Odrážky naznačují možné patologie ze strany střev. Pod mikroskopem jsou identifikovány všechny nestrávené vlákniny, soli, mastné kyseliny a další sloučeniny, nečistoty. V tomto kroku také můžete odhalit vejce červů nebo jejich kontakty Бактериологические metody výzkumu umožňuje jasně definovat specifický poměr parazitů, identifikovat jednoho parazita od ostatních, odráží veškeré změny mikroflóru střev. Na hlavičkovém papíře s výsledkem analýz jsou zobrazeny všechny 4 fáze analýzy výkaly na яйцеглист a jiné patologie.

Metoda соскоба

Škrábání na яйцеглист je nutné při podezření na enterobiasis a jiné střevní parazitární onemocnění. Pro analýzu není nutná pronajmout sami pohyb střev. Studie vytváří na základě výtěr z konečníku. Svědectví k použití tohoto způsobu zkoumání jsou:

 • plánovaná vyšetření před školou, přijetí do školky;
 • léčba v nemocnici;
 • výlet do sanatoria, dětský tábor;
 • vstup do bazénu;
 • tvorba zdravotní knížky pro zaměstnanost.

Škrábání na яйцеглист — jak sedět správně? Stěr se provádí sterilním ватной hůlkou v oblasti řiti. Analýzu si můžete připravit sami doma. Vzdá vyzkoušení ráno před ranní toaletou a sprchovým koutem. Po sestavení a uvedení analýzy musí projít ne více než 2 hodiny. Pro zjednodušení postupu do lékárny sítích se prodávají speciální kontejnery pro skladování ватной tyčinky s vzorem.

Metoda obohacování

Tato analýza umožňuje určit vejce odčervení speciální činidla. Vzorek stolice se smíchá s реактивами, po kterém studují всплывшие částečky exkrementů. Lékař vydá pacientovi zkumavky, kam je třeba sestavit vzorek каловых stolice. In vitro pre-obsahuje určitá prostředí. Analýza se provádí asi 2-3 dnů. Za tu dobu, paraziti nebo jejich vejce projevují ve speciálně vytvořené pro ně příznivých podmínek.

READ  Эрозивный ezofagitida jícnu: co to je, příčiny, příznaky, léčba

Metoda tlustého nátěru

Jiný název tohoto výzkumu metoda Kato. Z části каловых stolice účtovat malý podíl o velikosti v горошинку a umístí se vzorek na skle. Pracovní zátěž podstatné sklo toto místo zaplní plastové fólie a lehce придавливают. Vzorek musí расплющиться na sklo, ale není dostat se za jeho hranice. Aby stěr осветлился, je ponecháno na 50-60 minut při pokojové teplotě. Po této době pod mikroskopem spočítat vejce červů. Studie umožňuje identifikovat whipworm, тениид, трематод, лентецов, аскарид. Metoda Kato přináší rozladěný цепень nebo анкилостомид.

PCR (podrobné analýzy výkaly)

Tato metoda se liší zvláštní specifičnosti a citlivosti. Tato analýza ještě tzv. биохимическим výzkumem каловых masy. Je высокоточным a informativní metodou. Zkratka PCR znamená полимеразную řetězovou reakci, která jasně přiděluje DNA глиста nebo jeho vejce. Studie umožňuje téměř s 90% přesností odhalit každého parazita, rozsah jeho přítomnosti a jeho cyklus život v tomto okamžiku. Metoda PCR se používá při nemožnosti přesného určení druhu parazita pomocí alternativních metod výzkumu. V některých případech způsob, jak vám umožní zjistit rakovina tlustého střeva nebo konečníku v raných fázích vývoje.

Důležité! Každá metoda se liší информативностью vlastnosti konání, a také způsoby dosažení laboratorních výsledků. Některé z nich jsou zahrnuty do programu poskytování povinných lékařských služeb, ale jednotlivé způsoby, například metodu PCR pacientům muset zaplatit sami.

Příprava k analýze

Pokud škrábání na яйцеглист nevyžaduje žádné zvláštní školení, a to v situacích, kdy je pro výzkum nezbytné каловые stolice pacientům je třeba se připravit. Dodržování všech pravidel umožní, aby se analýza zejména informativní, pomůže lékařům autenticky posoudit charakter patologie předepsat plně účinná léčba. Za pár dní do analýzy pacienti musí dodržet některé zákazy:

 • sycené vody;
 • rostlinné nebo živočišné oleje;
 • průjmu prostředky, přípravky proti parazitům;
 • pořádání ирригоскопии (studie tlustého střeva s kontrastem);
 • příjem čerstvé zeleniny, ovoce, které mohou přispět k posílení газообразования;
 • kouření, pití alkoholických nápojů, omamných léky.

Analýza je nejlepší sbírat ráno před ranní sprchou. Biologický materiál se doporučuje umístit do sterilní nádoby, které se prodávají v každé drogerií. Před odběrem analýzy stolice u dětí je třeba dočasně vyloučit chelators, odpěňovacích v podobě Боботика, Эспумизана. Kal je možné sbírat od подгузника nebo hrnce. Před wc hrnec by měl pečlivě umýt a opláchnout vroucí vodou.

Funkce plotu u грудничка

Pokud je dítě kojené, pak k analýze připravuje matka a dítě. Je třeba dodržovat následující pravidla, aby vyloučit pravděpodobnost chyby:

 • matky nelze změnit jídelníček (je-li dítě v mateřském mléce);
 • nemůžete změnit směsi, pokud dítě искусственник;
 • vyloučení všech léků, projímadla při zácpě;
 • nelze provádět tepelné postupy a klystýr (při zácpě u грудничка).
READ  Indikace Амоксициллина, kontraindikace, nežádoucí reakce, analogy

Pro uchopení analýzy u malého dítěte bude vyhovovat stejný kontejner pro sběr výkalů s lžičkou. Chytit stolice u dítěte je obtížné, ale můžete se uchýlit k použití мочеприемника. Dětské мочеприемник lze připojit k попе dítě bezprostředně po krmení. Při zácpě je třeba udělat relaxační masáž břicha. Analýza odnésti do laboratoře ihned po sběru, analýzy (ne více než 2 hodin).

Další nuance

Pro sběr exkrementů by se měla používat speciální lžičkou nebo hůlkou. Obvykle lžíce na boty je zajištěno v kontejneru pro uchopení analýzy. Do nádoby je třeba dát vzorek stolice s hranami a z hloubky калового knedlík. Po ubytování materiálu, kapacita pečlivě zavírají. Před uvedením do laboratoře, musí projít ne více než 5 hodin, takže pokud možno pronajmout ranní vzorky. Vzorek stolice si uchovávají v lednici (na dveřích). Pokud je materiál umístěn v pokojových podmínkách asi 2 hodiny, tak to už je nevhodné pro sklad.

Pokud jsou údaje registrované dostupnost яйцеглист ve vzorcích stolice pacienta, provádí se další vyšetření. Při charakteristických příznacích паразитарного infekce se provádí rozšířená diagnostika. Lékař může definitivně zajistit onemocnění pouze na základě jedné studie. Léčba je považována za оконченным a účinné, když v analýzách cala zcela chybí vejce глист, tel parazitů a jiné příznaky přítomnosti parazitů. Pacientům je třeba si uvědomit, že doba trvání analýzy 10 dnů, po které je třeba opakovat znovu

Provádění analýzy na vejce červů – cenově dostupný způsob pro všechny pacienty. Včasné odhalení паразитарной parazitární onemocnění často pomáhá udržovat nemocný nejen na zdraví, ale také udržovat nervový systém, imunitu. Hlavní příčinou porážky střevní parazity – non-dodržování osobní hygieny a základní pravidla bezpečné konzumaci potravin a vody.

Pokračováním v používání tohoto webu souhlasíte s používáním souborů cookie. více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close

MAXCACHE: 0.41MB/0.00150 sec