Варикозный dermatitida dolních končetin: způsoby, jak k léčbě onemocnění

Dobrý den, vážení čtenáři! Následující článek vám pomůže porozumět vám v takové otázce, jako je léčba křečových dermatitidy медикаментозными a lidovými prostředky. Jak známo, nemoci cév jsou na prvních místech ve výskytu, tak je často možné narazit na komplikace spojené s poruchou vnímání кровотоком.

Je to dermatitida, трофические vředy, poruchy inervace, citlivost, změna kožní příkrovů a mnoho dalších.

Onemocnění cév je primární, ale nese s sebou nepříjemné a poměrně složité, pokud jde o terapie, komplikace. Dnes jsem vám řekne přesně o дерматите, který se nazývá варикозным.

O onemocnění

Варикозный dermatitida se vyskytuje u osob s onemocněním cév dolních končetin. Porušení průtoku krve vede k nedostatku zásobování tkání, včetně kožních příkrovů. Pozemek, ochuzený kyslíkem a živinami, se stává отекшим, kůže nad ním je jemné a lesklé. Začínají projevy na kůži otok, který se šíří na celou plochu holeně.

Projevy onemocnění

Na prvním místě mezi příznaky stojí svědění, která se stává silnější na noc. V místech největšího zhoršení průtoku viditelné příznaky zánětu: zarudnutí, otok, může kůže se neloupe. O chvíli později zanícené oblasti kůže jsou бледными, hnědé, drsné. Postupně se objeví мокнутие. Na místech zánětu je možné pozorovat cévní hvězdičky a malé vředy (viz foto). Nemocní si často stěžují na vzhledu drobných bublinek, které sami zmizí. Pokud nechcete léčit základní onemocnění, bubliny se stávají velkými, вскрываются, obsah jejich schne a tvoří krusty.

U pacientů snížená imunitní status, a tak se často připojí k sekundární bakteriální flóry, která vede k нагноению ran.

Pod zanícenou pleť lékař snadno určit uzliny. Vředů u těchto pacientů je těžce léčitelná, protože микроциркуляция silně narušena, tělo není schopen vyrovnat se s rozsáhlým zánětem.

Přístup k léčbě křečových ekzém

Léčba dermatitidy nepřinese výsledek, pokud nechcete věnovat pozornost základní onemocnění. Zvažte, než léčit nemoci cév dolních končetin. Získat odpovídající léčbu, je třeba vhodné se k ní komplexně, takže vaše léčba bude cévní chirurg a dermatolog. Pouze po odstranění oběhového selhání, můžete začít léčbu křečových ekzém.

READ  Léčba rakoviny kůže lidových prostředků: efektivně, nebo ne?

 • V první fázi předepíše léky ze skupiny венотоников. Z názvu je zřejmé, že léky působí na stěny žíly, zlepšuje jejich pružnost, snižuje propustnost. Po použití se snižuje jejich křehké, mají rozepření faktorem. Příklady: Детралекс, Диосмин, Венарус, Флебодиа, Венозол;
 • Pro snížení svědění předepisují antihistaminika. Příkladem mohou sloužit Диазолин, Димедрол, Супрастин;
 • Hormonální a kombinovaná masti. Pro rychlé zmírnění příznaků zánětu předepisují masti a krémy na bázi глюкокортикостероидов. Příklady: Целестодерм, Локоид, Адвантан, Флуцинар, Акридерм, Кутивейт. Kombinovaná masti ustanoví za přítomnosti mykotické nebo bakteriální infekce. Z nich lze jmenovat: Белогент (antibiotikum gentamicin a hormon бетаметазон), Лотридерм (Бетаметазон a klotrimazol), Дипросалик (Kyselina listová a бетаметазон), Сикортен plus (triclosan a галометазон);
 • Prostředky pro hydrataci pokožky. Vybíráme prostředky, které obsahují agresivní složky, aby se odstranit z kůže гидролипидную film: Трикзера, Липикар, Локобейз рипеа, Атопалм, Экзомега.
 • Jak správně pečovat o pleť? Racionální péče umožní nejen snížit četnost recidivy, ale prodlouží období remise. Používané čistící prostředky s neutrálním ph 5,5, to může být mýdlo ze speciální série, pěna, pleťová voda.

  Pleť je zakázáno třít мочалками, po koupání není, aby setřít ji osušte, a jen se ponořila ručníkem. Denní vodní procedury umožní, aby hydratují pokožku, udržet její vodní rovnováhu.

  Funkce lidové medicíny

 • Hirudotherapy. Léčba пиявками více založeno na odstraňování варикоза, krevních sraženin, zlepšení реологии krve;
 • Odstraní zánět a otok lék na základě jírovce;
 • Léčí dermatitidy lidových prostředků, převzaté přímo z postele. Například, капустным listem, uzavřená do místa otoku;
 • Jako anti-pobuřující pudr lze aplikovat плаун булововидный.
 • Stejně прикладываю video o lidových technikách proti nemoci:

  Použití lidových prostředků pro self-léčba se nedoporučuje bez konzultace s lékařem.

  Pouze odborník může posoudit množství ničení a včas varovat těžké komplikace. Zůstaňte zdravé, sledujte naše novinky! Zatím!

  MAXCACHE: 0.4MB/0.00075 sec