Стоматит na десне: způsoby, jak k léčbě zánětu

 

Стоматит na dásně u dětí a dospělých, způsoby léčení стоматита v závislosti na etiologii a hloubky léze. Účinné uplatňování způsobů, jak tradiční a alternativní medicíny. Стоматит na десне – je zánětlivý proces, bít десну. Postihuje lidi s oslabeným imunitním, který způsobuje agent může sloužit jako shareware патогенная микрофлора každého člověka. Zvláště těžké kapky u dětí.

Faktory rozvoje onemocnění

Ke vzniku léze sliznice úst může vést mnoho faktorů, včetně kombinace několika současně:

 1. Virové nebo bakteriální infekce.
 2. Porušení v oblasti výživy.
 3. Mechanické porušení integrity sliznice (to může být микротравма nebo spálit).
 4. Nedostatek dovedností hygieny (porážka sliznice v důsledku špinavé ruce nebo potravin).
 5. Není vhodná zubní pasta (obsahuje alergen nebo sodík, která oslabuje ochranné vlastnosti ústní dutiny).
 6. Špatné návyky (alkohol a kouření).
 7. Chemoterapie nebo новообразование nosohltanu.
 8. Poruchy zažívacího systému.
 9. Intoxikace organismu.
 10. HIV infekce.
 11. Porušení hormonální pozadí.
 12. Dlouhodobé užívání hormonálních léků.
 13. Onemocnění krve.

Při dobrém иммунном odpovědi organismu velká část faktorů nedává začátku onemocnění, ale při nízké odolnosti organismu zánět dásní může vyvinout i na pozadí dodržování všech pravidel a bez penetrace infekce zvenčí. Zdrojem zánětu se může stát нелеченый zubní kaz.

Příznaky

Onemocnění se může vyvinout v jakémkoli věku, on je nyní již není považován za čistě dětským.
Každá forma zánětu má své vlastní charakteristiky. Ale bolestivost dásně, zarudnutí a otok se zvýší při každém procesu.
Катаральная forma je charakterizována гиперемией a припухлостью, často se vyskytuje na prořezávání zubů, probíhá samostatně, nebo jde v ulcerózní стоматит.

Nejčastější forma je považována za ulcerózní. Podle stupně procesu rozlišujeme 3 formy: lehká, střední a těžká.

 • Při mírného stupně pacient má stížnosti na poruchy příjmu potravy kvůli bolestivosti a кровоточивости postižené oblasti. Se objeví slinění, trápí páchnoucí dech. Celkový stav netrpí, při prohlídce zjištěna гиперемия a otoky.
 • Při zhoršení stavu, definovány úseky nekrotizující faktor dásně. Vůně získává nádech hniloby, je diagnostikována společné příznaky infekce. Horečka, apatie, slabost, mízní uzliny zvětšené a bolestivé, při pohmat.
 • Těžký stupeň zánětu dásní je charakterizována tvorbou vředů v celé ústní dutině s přechodem na tváře a jazyk, možné poškození kostní tkáně. Teplota získává волнообразный charakter, což naznačuje, že snížení celkové imunity. Při dlouhodobém průběhu a časté рецидивах možné atrofická změny, гипертрофическая forma.

Základní typy onemocnění

Стоматит způsobené herpes

Vzniká na pozadí oslabené celkové imunity nebo místní (ústní dutiny) se projevuje jako normální opar. Objevují se puchýřky naplněné tekutinou. Dále jsou prasknou a tvoří язвочку. Proces může být doprovázen vzestupem tělesné teploty, a vždy болезнен.
 

Интоксикационный zánět dásní, otravy solemi těžkých металов

Kromě vzdělávání vředů je obtížné подающихся terapie vyvíjí диспепсическое poruchy a příznaky otravy, odpovídající поражающему agent.

READ  Potácejí zubů, co dělat v domácích podmínkách

Протезный стоматит alergické povahy

Nastává zřídka, příčinou slouží nestandardní materiály instalované protézy. Při výměně nepříjemné zubní protézy zcela zmizí.
Při absenci plnohodnotné péči o ústní dutinu na zubní protézy se usazují bakterie, které jako příčinu протезного стоматита bakteriální přírody.

Герпетиформный

Vyskytuje vzácně. Je třeba provádět дифференциальную diagnostiku s герпетическим volbou. Vyznačuje цикличным vznikem menších multi-язвочек, na pozadí konvenční dásně. Léze nemají jasné kontury. Hojí během týdne.

Vulvovaginální

Je diagnostikována u dětí útlého věku a je charakterizován tím, bílé plaku na покрасневшей припухшей десне. Dítě trápí, křičí, špatně spí a odmítá jíst. Kromě zpracování содовым roztokem je třeba mazat lék proti bolesti prostředek před každým kojením dítě.
U dospělých drozd se projevuje pocitem pálení a tlaku v ústech, bolest při žvýkání a příjmu potravy, je určena bílé plak. Jídlo ztrácí chuť a pacienta sleduje kovová chuť v ústech.

Komplikace

I když zdánlivě není závažnosti důsledků může vyjádřit při ztrátě zubů z důvodu пародонтоза, v procesu přechodu na kostní tkáň – остеомиелит, nebo nákup гангренозной formy, a to již vážné stav představující nebezpečí pro život.

Diagnostika


Zvláštní diagnostika není nutná. Diagnóza je na základě vyšetření. Lékař věnuje pozornost na vzhled postižené dásně. Prevalence procesu, hloubka průniku, tvar a charakter škodlivých prvků, přítomnost a charakteristika plaku. Pro objasnění možné příčiny ukazuje, jak a kdy to začalo, co tomu předcházelo.

Při podezření na jiné závažné onemocnění, laboratorní vyšetření: vyšetření krve a kultivace ze sliznice úst. Spíše než выявится skutečný agent procesu, tím rychleji budou odstraněny všechny projevy. Před více diagnostických dat léčba začíná na principu symptomatické péče.

Plán průzkumu:

 1. Vyšetření.
 2. Sběr anamnézy.
 3. Nástroj řízení uživatelských účtů.
 4. Studie biochemických ukazatelů z krve.
 5. Stanovení cukru.
 6. Při podezření na стоматит sexuálně přenosnou přírody kontrolují přítomnost protilátek vůči infekcím RFP.
 7. Pro screening imunity předepisují иммунограмму.
 8. Výsev se postižené dásně identifikovat konkrétní původce a stanovení jeho citlivosti k antibiotikům.
 9. Гистологическое a цитологическое studii stěrů z postižené oblasti.
 10. Průzkum obsahu bublin pro stanovení viru.

Při nejjednodušší formě obvykle stačí první 3 body. Zbytek se provádí podle potřeby.

Při propojené onemocněních zubní lékař léčí pacienta společně s kolegy příbuzných oborech: dermatolog, terapeut, pediatr, иммунолога.

Léčba při zánětu dásní

Se mění v závislosti na povaze onemocnění a úrovně ničení.
Jednoduchý (katarální štěpení) je léčena полосканием antiseptika a отварами bylin, které přispívají ke snížení zánětu a rychlé hojení sliznice. Až do získání výsledků analýzy, lékař předepíše симптоматическую terapii.

Při nemožnosti výživy z důvodu silné bolesti před jídlem se používají místní anestetika akce. Tyto léky jsou aplikovány přímo před jídlem.

 • гексорал табс. Obsahuje анестезирующее (Бензокаин) a antiseptikum (Chlorhexidin) látka současně;
 • lidokain;
 • лидохлор;
 • Z léků rostlinného původu přednost ромашке, календуле, шалфею. Kloktat ротовую dutiny je třeba během dne každé 2 hodiny. Může v případě potřeby častěji;
 • u dětí se uplatňují содовый roztok;
READ  Držák na zubní kartáčky: jak si vybrat a jak to udělat s vlastníma rukama

Speciální аптечные léky pro léčbu zánětu dásní.

 1. ингалипт nebo Люголь;
 2. Стоматидин;
 3. Холисал ve formě gelu.

Prostředky, ускоряющие regeneraci.

 1. актовегин ve formě gelu;
 2. Каротолин vitamínu A;
 3. Солкосерил;

Další léčba bude záviset na formě onemocnění a ničení přírody. Při infekci houbové přírody je jmenován Nystatin.

Герпетический proces léčena Зовираксом, Ацикловиром.
Při аллергическом factor předepisují antihistaminik -: Супрастин, Тавегил.

Léčba ulcerózní стоматита

Provádí antibakteriální léky, je vhodné specifické. Pro celkové léčby uplatňují intramuskulární injekce antibiotik, a to buď v tabletách, při mírné a střední závažnosti. Je třeba očista язвочек od plaku ukládají na nich nášivka z antibiotik. Na pozadí lokální léčbě zlepšení již v prvních dnech.

Do vyléčení je nutný klid na lůžku (především u dětí a starších) a speciální dieta, šetřící postiženou sliznici.

Léčba стоматита u dětí

 

Pro děti v době nemoci, by měly vytvořit podmínky přispívající k odpočinku a brzké uzdravení. Nutně nadměrné pití, časté zpracování ústní dutiny a kompletní výživu s ohledem na bolestivý stav. Dětem je třeba dát teplé pyré jídla, pro грудничков nejlepší zůstává přírodní jídlo.

Při стоматите u dětí kojených věku matka by měla zvládnout ротовую dutiny dítěte (stejně jako lahvičku, dudlík a jejich prsa před kojením) содовым roztokem.

Pro tento pečlivě umýt ruce. Намотать na prst sterilní bint a lehké помакивающими pohyby zpracovat ротик. Třít není povoleno, vředy a strupy není odpárat! Содовый roztok se připravuje z běžné jedlé sody 1 lžička třetina šálku vody (destilované nebo chlazené кипяченной).

 • Lze opláchnout ротовую dutiny roztokem heřmánku nebo šalvěje, při absenci alergické reakce.
 • Při herpes, můžete použít rakytníkový olej. Má dobrou ранозаживляющими a změkčení vlastnosti k tomu také bohatě vitamíny.

V každém případě léčba dětí do 3 let by měla být prováděna pod dohledem zubního lékaře nebo pediatr. Bez самовольного určení léků.
Prevence vzniku u dětí plně spočívá na matce. Správná výživa, robustní imunitu, dostatečnost procházky na čerstvém vzduchu a dokonalou čistotu bytu a dětských hraček.
Když dítě začne lézt a chodit třeba neustále sledovat, co se ani vzít nic do úst, včetně vlastní prsty a navyknout dítě dodržování hygienických norem.

Strava

Správně vybraná strava v tomto období je nezbytné pro rychlé uzdravení dětí a dospělých. Přednost by měly mít přírodní кисломолочным výrobky měkké konzistence, bez jakýchkoliv přísad.
Mléko, tvaroh, zakysaná smetana, варенец, kefír, jogurt klasický.
Dobré konzumovat čerstvé ovoce a zeleninu, neutrální kyselosti: mrkev, řepa, zelí.
Při bolestivosti při žvýkání si můžete pít čerstvě vymačkané šťávy domácí zeleniny. Zejména mrkvová šťáva je plná vitamínů a přispívá k rychlé regeneraci postižených dásní.
V období hojení dobře půjde kotlety, dušená a bez koření.

READ  Mohu během těhotenství léčit zuby s anestézie v časné fázi

Od užívání těchto produktů je třeba se vyvarovat:

 • Pepř, ostré koření, ovoce s vysokou kyselostí (citrusové plody a rajčata), jablka mohou být konzumovány v запеченном podobě, nebo v компоте.
 • Nelze jíst sladké, slané, hořké a kyselé pokrmy.

Teplota potravin by měla být щадящей, že by ani poškozovat zanícené десну.

Prevence

Opatření 100 procentního varování léze sliznice neexistuje, ale tam jsou jednoduché opatření, prevence, snížení rizika jeho vzniku:

 1. Včasné upravit ústní hygienu. Při vzniku zubního kazu, onemocnění krku, nosohltanu, ucha, je třeba okamžitě léčit, bude proces promítne do chronické formy.
 2. Při stanovování korunky vše by mělo být подогнано. Úplná absence ostrých a silně vystouplé pozemků.
 3. Kompletní výživu.
 4. Režim práce a odpočinku.
 5. Nedostatek stresu.
 6. Včasné a denní hygiena ústní dutiny.

Zvláštní pozornost je třeba věnovat správné výživě. Jídlo by neměl poškozovat sliznici úst a obsahovat dostatečné množství vitamínů a minerálů.

Alternativní a přírodní medicína v léčbě zánětu dásní

Lidová medicína si klade za cíl zmírnit utrpení a urychlit proces léčby, při tomto недуге platí navíc k primární léčbě.

 • Častěji si vypláchněte ústa, můžete dokonce čistou vodou pokojové teploty, tím se zabrání šíření choroboplodných zárodků.
 • Peroxid vodíku смешанна s destilovanou vodou v poměru 1:1 umožňuje vyčistit vředy, od obsahu a zmírnit stav sliznice.
 • Dobrý zvláčňující a ранозаживляющее akce má čerstvě vymačkané šťávy z mrkve, řepy a zelí. Kromě máchání tyto šťávy můžete pít. Zvyšují celkovou imunitu.
 • Dobrý ранозаживляющее akce má nášivky z nastrouhaných brambor, замешанного na olivovém oleji.

Při dlouhodobé expozici se афтозном стоматите široce používané fyzioterapie, zaměřená na posílení celkové imunity a zneškodnění ústní dutiny (uv záření). Při akutní procesu, možná použití лазеротерапии, дарсонвализацию a УФО.

Při zjištění prvních příznaků onemocnění je třeba se obrátit na zubaře v místě bydliště. Před návštěvou lékaře začít kloktání ústní dutiny, odvar z heřmánku nebo содовым roztokem a vyloučit z výživy produkty, postihující sliznice. Po ošetření je třeba změnit zubní kartáček a třeba zubní pastu. Dát větší důraz na zdravý životní styl a jeho děti, a takové onemocnění, jako je zánět sliznice ústní dutiny, předstihne vás stranou.

Doporučujeme přečíst

Pokračováním v používání tohoto webu souhlasíte s používáním souborů cookie. více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close

MAXCACHE: 0.41MB/0.00120 sec