Celulitida: důvody jeho vzniku, fáze procesu a metody terapie

V současné době problémy zachování nebo/a obnovení эстетичности vzhledu se stávají stále více aktuálními. Estetický zdraví má významný dopad na adaptaci člověka ve společnosti, kvalitu života a sociální pohody.

Ve struktuře důvodů ošetření v dermatologické a kosmetické jméno vedoucí pozici zabírá na celulitidu. Jeho prevalence u žen ve věku 20-35 let, asi 96% a nad 35 let — v průměru 80%.

Celkový pohled

Termín «celulitidy», použité ve vztahu k určité objektivní kožní změny vlastností v problémových oblastech těla u většiny žen, je nekorektní a používá se pouze v každodenním životě. Přesnější formulaci těchto změn je «эстрогензависимая věková místní липодистрофия» nebo гиноидная (to je na ženský typ) липодистрофия.

Celulitida — to není norma, ale není nemoc, i přesto, že přípona «it», což znamená zánět. Tento a další výrazy používané pro stanovení tohoto stavu, v Mezinárodní klasifikaci nemocí chybí.

Гиноидная dystrofie je estetické, kosmetické vady, характеризующимся určité specifické přechodné nebo trvalé změny tkáně, které jsou založeny na lokální дегенеративно-дистрофические procesů v podkožní tukové клетчатке a dermis problémových zón, projevující se nepravidelným reliéfem kůže a, tzv, efekt «pomerančové kůry».

Od čeho se objeví celulitida?

Tento kosmetický nedostatek je téměř nikdy se vyskytuje u mužů. Poměrně zřídka se objeví u dívek dospívání v období puberty. To posloužilo jako základ pro jednotlivé autory nazvat kosmetické vady, u dívek dospívání termín «juvenilní celulitida». Ale nepravidelný kožního reliéfu v oblastech, které jsou náchylné k tomuto косметическому poruše (na hýždích, na nohách, především na stehnech a v menší míře — v oblasti kolen a голеностопных kloubů na rukou) dochází u naprosté většiny žen v reprodukčním věku (85%).

Hlavní projevy v podobě дистрофических změny v tukové клетчатке uvedených zón u osob ženského pohlaví, jejich věková korelace a shoda hormonální změny v reprodukčním období vysvětluje анатомо-fyziologickými vlastnostmi ženského těla.

Jak vypadá celulitida патанатомически?

Патологоанатомическая obraz je prezentován гипертрофированными buňkami tukové tkáně, сгруппированными v podílu. Poslední obklopeni oddíly, состоящими z ztloustl fibrózní vlákna. Hypertrofie tukových buněk dochází v souvislosti s nárůstem aktivity procesů vzdělávání a hromadění tuku, nebo sníženou aktivitou procesy metabolismu (z různých důvodů). V těchto tkáních se slaví porušení mikrocirkulace krve a lymfatický tok, závažnost edému intersticiální (mezibuněčné) tkaniny, což ještě více narušuje průtok krve v kapilárách a odliv lymfatický oběh.

Takže, гиноидная липодистрофия není morbidní stav a fyziologické funkce podkožního tukového vaziva lokální (эстрогензависимых) oblastí ženského těla.

Příčiny a mechanismus vývoje celulitidy

To se vyvíjí v důsledku vlivu různých faktorů, spojených do dvou skupin:

 1. Domácí.
 2. Vnější.

V každém individuálním případě, že některé důvody jsou základní charakter, jiné pozadí. Nicméně, i přes to, že příčiny vzniku celulitidy mohou být různé, politické mechanismus jeho vývoje je ve všech případech podobné. Tato podobnost se projevuje v konečném důsledku v podobě lokálního porušení metabolických procesů, které způsobují vznik tukových buněk různých velikostí a tvarů, otok intersticiální tkáně a rozvoji fibrózy.

Vnitřní faktory этиологические

K nim patří především faktory:

 • anatomie;
 • hormonální;
 • cévní a дисциркуляторный;
 • genetický.

Anatomie faktor

Skutečnost, že přítomnost липодистрофических změny u žen a nedostatek je u mužů delší dobu zakládal na hypotéz, s ohledem na velké rozdíly jen v анатомическом domě tukové vlákniny. V souladu s touto verzí подкожная tuková vláknina je rozdělena эластиновыми oddíly, které se u žen nachází крестообразно, a muži — v přísně horizontálním směru.

V souvislosti s tímto zvýšením objemu tukových buněk u mužů elastinu prvky jsou natažené rovnoměrně, v důsledku toho, co se děje a rovnoměrně, bez tvorby reliéfu, napnutí kůže. U žen se stejným výsledkem zvětšení objemu tukových buněk při zkříženého struktuře tukové tkáně je vyvýšeném povrchu kůže, nebo příznak «pomerančové kůry», že to může být morbidní stav, tj. onemocnění.

Ostatní hypotézy byly jen уточняющими první. Tak, například, předpokládá se, že nedostatek pravidelnosti uspořádání tukové vlákniny je charakteristické pouze pro nižší vrstvy, ale oni выпячивают horní vrstvy, vytvářet hrbolatý dermis. V souladu s druhou hypotézou celulitida подразделялся na primární, který je гипертрофию buněk, nacházející se pouze v povrchové vrstvě tukové tkáně, a sekundární, vyvíjející se v důsledku věku nebo vyvolané slunečními paprsky snížení kožní elasticity.

Tyto předpoklady kombinovat charakteristické typické změny (hypertrofie) tukové vlákniny a výběru toho či onoho její vrstvy jako objekt změn. Mají určitou hodnotu v морфологической a klinického obrazu. Nicméně jako důvod, proč tyto hypotézy jsou v rozporu s pomocí empirických pozorování dermatologů a krásu terapeutů, protože гиноидная липодистрофия je přítomna pouze u žen s nadváhou, ale i u těch, kdo ji ukazatele se blíží k dolní hranici normy.

Doporučujeme přístroje pro boj s celulitidou, které můžete použít sami doma:

 • masážní Gezatone AMG114;
 • Gezatone Vacuum Beauty System.

Hormonální faktor

Realizace hormonálním změnám může dojít na úrovni centrálního nervového systému, a to prostřednictvím hormonů hypotalamu a тропных hormonů hypofýzy, v důsledku působení nichž se zvyšuje obsah v krvi estrogenu a prolaktinu. Poslední mají společné anabolickým účinkem, než přispívají k aktivaci vzdělávání a hromadění tuku.

READ  Tonikum pro kožní problém - pro osoby

Zejména značná důležitost procesu lipogeneze se slaví v období života, provázené maximální hormonálními změnami — dospívání, těhotenství, menopauzální. Proto jednotlivé funkce hormonální pozadí u každé ženy, ty, nebo další jeho změny v jejím těle se mohou zapojit do mechanismu rozvoje celulitidy nebo se stát jeho přímou příčinou.

Kromě toho, jako je teorie tváření obsažené v článku změny, která je založena na biochemických procesech, odehrávajících se v tukové tkáni pod vlivem endokrinní faktory. Mezi mnoha funkcí подкожная tuková vláknina plní a endokrinní funkce, привлекающую k sobě zvláštní zájem, pokud jde o vysvětlení příčin a mechanismů vývoje гиноидной липодистрофии.

Tělo ženy má takovou vlastnost v reprodukčním období života, jako je pravidelnost, hormonální výkyvy, které určují schopnost otěhotnět a вынашиванию plodu. Určující charakteristika hormonální pozadí je odpovídající aktivitu tkáně vaječníků, v nichž vznikají estrogeny.

Nicméně, a v podkožní tukové tkáně, lokalizované na stehenní a gluteus maximus prostorách, v oblasti nižších divizích přední břišní stěny a (v menší míře) v oblasti zadní plochy ramene, v oblasti kolenních kloubů se vyskytují biochemické procesy ochucení mužských pohlavních hormonů (androgenů). Výsledkem těchto procesů je периферический syntézu estrogenů.

Ve stejné době, подкожная vláknina uvedených zón je vystavena místnímu působení estrogenů. Zejména je to vidět v období těhotenství a laktace. Jednou z funkcí ženských pohlavních hormonů je zničení kolagenových vláken, včetně děložního čípku, která má význam pro jeho postupné přípravě na porod a zvyšování míry растяжимости během porodu. S tím je spojena zvýšená u mnoha žen po porodu projevy celulitidy.

Hlavními fázemi rozvoj mechanismu гиноидной липодистрофии jsou následující:

 • zvýšení hladiny estrogenů vede k aktivaci syntézy коллагеназы (enzym, který rozkládá kolagen) v dermis a гиподерме, což v tkáních эстрогензависимых zón snižuje množství kolagenových vláken;
 • při dosažení kriticky nízké kvantitativní úroveň kolagenových vláken гипертрофированные tukové buňky získávají nepravidelný umístění a tvoří skupiny, v podobě malých a velkých uzlů, které выпячиваются v povrchových дермальных vrstvách;
 • nahromadění kritického množství увеличенных tukových buněk na pozadí эстрогенной stimulace vede k aktivaci diferenciace преадипоцитов (prekurzory tukových buněk) a tvorbu nových tukových buněk;
 • nové tukové buňky jsou také zapojeny v procesech aromatizaci androgenů, což vede k syntézu ještě většího počtu эстрона, a to v pořadí, ještě více zvyšuje syntézu enzymu коллагеназы.

Tímto způsobem, stupeň šíření a выраженности procesů celulitidy určuje celkovou úroveň obsahu estrogenů. Ženy, u nichž je tato úroveň vyšší, mají sklon k rychlejší, ve srovnání s jinými ženami, rozvoj a šíření projevů гиноидной липодистрофии.

K dalším, méně významné vnitřní этиопатогенетическим faktory эндокринного charakteru, předních k nerovnováze lipolýzy a lipogeneze a který přispívá ke vzniku nebo/a rozvoji celulitidy nebo ускоряющим jeho průběhu, patří:

 • poruchy funkce žláz s vnitřní sekrecí hypotalamo-hypofyzární osy systému a nadledvin;
 • hypoaktivita štítné žlázy;
 • poruchy funkce slinivky břišní, a to zejména, diabetes mellitus;
 • onemocnění vaječníků (tumory, polycystických, овариэктомия);
 • metabolické poruchy, stejně jako onemocnění jater, желчевыводящей systému, žaludku a střev, přispívá k poruchám metabolismu, sacharidů a lipidů sdílení.

Cévní a дисциркуляторный faktor

Tento faktor je druhým (po hormonální) podle hodnoty v rozvoji гиноидной липодистрофии. To může být nejen důsledkem působení jakýchkoliv jiných důvodů, ale často slouží jako původní příčinou vzniku tohoto stavu. Histologické vyšetření tkáně v oblasti celulitidy jsou určeny nejen гипертрофированные tukové buňky, ale také známky otoku, fibrózy a skleróza, která je spojena s poruchou výživy tkání v důsledku poruchy normální krevní oběh a lymfatický oběh.

To je způsobeno následujícími mechanismy. Zvětšené (гипертрофированные), adipocytů, mačkání malé cévy. To vede ke zhoršení mikrocirkulace, zpomalení odtoku žilní krve a lymfatického odtoku, zvýšení permeability cévní stěny a výstupu kapalné části krve v интерстициальную tkáň, otok poslední a ještě více výraznému сдавлению cév, poruchu mikrocirkulace krve a zpomalení lymfatického odtoku.

Kromě toho, otok intersticiální tkáně chronické povahy, je spojena ještě s vlivem progesteronu ve folikulární fázi menstruačního cyklu. V důsledku cyklického zvýšení koncentrace progesteronu nastává dočasné fyziologické zvýšení sekrece альдостерона — hormonu, уменьшающего vylučování z organismu soli sodíku. Poslední zadržuje vodu, což je další důvod pro zvýšení jeho objemu tekutiny v mezibuněčné struktury, pak je edém intersticiální tkáně.

Chronické otoky, rozvíjející se v фолликулярную fáze menstruačního cyklu, rovněž vedou k narušení mikrocirkulace krve a lymfatického proudu, a to v pořadí, je faktorem aktivace transformace преадипоцитов, stimulace funkce fibroblastů, rozvoj фиброзирующих a склерозирующих procesů.

Tak, hlavní příčinou celulitidy je jako přímý lokální vliv estrogenů na textilie, tak vliv progesteronu v luteální fázi menstruačního cyklu. Než длительнее to je expozice, tím větší je vyjádřen hypertrofie tukových buněk, jevy edému a fibrózy, a proto, tím dříve se projeví, tím rychleji postupují a šíří jejich vnější příznaky.

Takže definice lokální эстрогенной липодистрофии jako změny věkové struktury charakteru, a ne jako onemocnění, je zcela na místě, protože od dospívání, подкожная tuková vláknina эстрогензависимых zón u žen je pod neustálým vlivem estrogenů. To se s rostoucím věkem vede k прогрессированию celulitidy.

READ  Než smýt make-up z tváře: pravidla демакияжа a přehled prostředků

Délka menstruačního cyklu závisí na délce luteální fáze a může být u různých žen od 21 dne před 35-40 dní. Individuální délka folikulární a ovulační fáze je relativně konstantní. Čím delší je období luteální fáze, tím déle přetrvává zvýšený obsah progesteronu v těle, a proto, charakteristické příznaky celulitidy jsou vyjádřeny ve větší míře.

V závislosti na těchto faktorů vylučují tyto základní skupiny žen, které jsou náchylné k rychlejšímu rozvoji a прогрессированию věkové эстрогенной липодистрофии. Pro ženy:

 1. S relativní nebo absolutní zvýšení obsahu estrogenů v krvi.
 2. U nichž doba trvání menstruačního cyklu je vyšší než průměrné hodnoty, pak existuje více 30-32 dní.

Další, méně významné vnitřní faktory rizika, které jsou založeny na porušení mikrocirkulace a lymfatické odtoku:

 • těhotenství, při kterém, kromě zvýšení obsahu prolaktinu v krvi a inzulínu, dochází k stlačení zvětšené маткой orgánů dutiny břišní, žil a lymfatických cév, což vede ke zpomalení proudu žilní krve a lymfatický oběh a poruchy mikrocirkulace;
 • варикозная nemoc;
 • primární a sekundární lymphostasis;
 • srdeční selhání;
 • cirhózy nebo fibrózy jater, což vede k narušení odtoku krve z portální žíly;

Uvedené patologické stavy jsou příčinou snížení žilní a lymfatické odtoku, a proto, porušení mikrocirkulace a zadržování tekutin v oblasti dolních končetin, břicha a hýždí. To vše vede ke stimulaci funkce fibroblastů a rozvoj intersticiální fibrózy tkáně v oblasti stehen, hýždí, břišní stěny, dolní končetiny, kolena a голеностопных kloubů.

Genetický faktor

Hlavním z nich je polymorfismus určitých genů, které kódují enzymy dvě fáze detoxikace. Výsledkem jejich polymorfismus je vysoká citlivost k poruchám эстрогенного metabolismu. Poslední, může dojít v důsledku vlivu negativních faktorů životního prostředí na pozadí existující genetické predispozice.

Článek na téma: Jak léčit celulitidu

Vnější rizikové faktory

V důsledku externí expozice jsou realizovány vnitřní faktory nebo zesiluje jejich účinek. Procesy, způsobené vnějšími faktory, mohou vést k rozvoji místní «sekundární» липодистрофии, která je spojena ani tak s individuálními vlastnostmi samotného těla, kolik s jeho celkovým stavem, způsobem života ženy a charakter jeho výživy.

Hlavní z vnějších faktorů jsou:

Všechny prostory

Nikotin zvyšuje riziko гиперэстрогенемии. To vede ke snížení aktivity цитохрома odpovědné za transformaci estrogenů 2-гидроксиэстрогены, které jsou více aktivní formy mrzačení ženských pohlavních hormonů, a to zejména v пременопаузальный období. Nikotin také potlačuje липолитические procesy (štěpení tuků), způsobuje zpočátku rozšíření, a pak křeč periferních cév s poruchou микроциркуляторного proud krve, rozvojem лимфостаза a chronické žilní a ledvin. Kromě toho, že vede k rychlejšímu ničení kolagenových vláken v kůži, díky čemuž se v podkoží se vyvíjejí změny дистрофического charakteru, a způsobuje rezistenci k léčbě obezity. Tímto způsobem, všechny prostory aktivuje absolutně všechny faktory přispívající k rozvoji гиноидной липодистрофии.

Nadváha

Obezita vede k hromadění estrogenů v podkožní tukové клетчатке. To se děje v důsledku obsahu v ní velké množství enzymu ароматазы, трансформирующего androgeny, které jsou syntetizované v nadledvinkách, v estrogeny. Kromě toho, obezita výrazně zvyšuje riziko kardiovaskulárních onemocnění, zhoršuje венозную selhání, ale, v první řadě, přispívá прогрессированию лимфостаза.

Špatný režim stravování a iracionální výživa

Deficit v potravinách, vitamíny, makro — a stopových prvků, z nichž mnohé jsou součástí enzymů, kteří se podílejí na metabolismu pohlavních hormonů. Při jejich nedostatku je narušen, funkci enzymatických systémů, což vede k hromadění v těle estrogenu. Je třeba omezit i potraviny, které přispívají k rozvoji celulitidy — high-nízkokalorické potraviny a tuky živočišného a rostlinného původu, moučné výrobky, potraviny, které obsahují snadno stravitelné sacharidy, экстрактивные látky a koření, marinády a další potraviny, které obsahují značné množství soli, sladké a sycené nápoje, stejně jako nápoje, které obsahují kofein (silný čaj, káva, coca-cola atd.), potraviny s malým obsahem vlákniny, soli draslíku.

Příjem některých léků

Příjem perorální kombinované контрацептивных léků a také эстрогенных přípravky pro léčebné účely, dlouhodobá terapie beta-блокаторами, антитиреоидными hormony a антигистаминными léky.

Гиподинамия

Fyzická aktivita přispívá k procesům гидроксилирования a ničení nadměrné množství estrogenů. Při малоподвижном životním stylu vyskytují pokles saturace tkání kyslíkem a zpomalení metabolických procesů a porušení тканевого potravin, což vede k aktivaci коллагеназ (enzymy, které ničí kolagenní bílkoviny). Kromě toho, v důsledku nečinnosti, a to snížením svalové aktivity, přispívající k «прокачиванию» séra na hlavní лимфатическим cévy, rozvíjí se lymphostasis měkkých tkání v pánevní oblasti a na dolních končetinách.

Stres

Časté nebo/a dlouhotrvající stresové stavy, dlouhotrvající negativní психоэмоциональные zatížení urychlí tok procesů ničení kolagenových vláken, dysfunkce нейровегетативной systému, čímž se rozvíjí porucha regulace cévního tonu, někdy dost odolné. To vede k dlouhé сосудистым křeče, poruchy dodávky kyslíku a živin do tkání a zpomalení odlivu produktů metabolismu.

Hromadění účinky vnějšího vlivu na organismus je schopen do značné míry urychlit progresi a zvýšit závažnost projevů celulitidy, který je spojen s funkcemi v metabolismu estrogenů. Z vnějších faktorů je závislá ani ne tak přítomnost samotného гиноидной липодистрофии, kolik je jeho charakteristika.

Fáze celulitidy

Ve vývoji гиноидной липодистрофии vydávají čtyři také klinické-morfologické fáze.

READ  Kontrastní sprcha celulitidy - proti, jak správně dělat

1 fáze

Při патоморфологическом studii jsou identifikovány zahušťování гиподермального ареолярного vrstvy, rozdíl ve velikosti a formě tukových buněk, rozšíření kapilár a zvýšení propustnosti jejich stěn, диапедезные (přes cévní stěnu bez poškození) мелкоточечные krvácení, mikroskopické aneurysma веретенообразной formy v посткапиллярных венулах.

V této fázi klinické projevy chybí — kožní povrch nad vesnicemi rozvoj procesů celulitidy vizuálně změněn, že je hladká a s plochým reliéfem. Подкожная vláknina při pohmat měkké, někdy může slavit, její mírné otoky. Na těchto místech se slaví delší zachování a hojení modřin микротравм.

2 fáze

Гистологическая obraz — гипертрофированные a гиперплазированные преадипоциты, базальная membrána kapilár zahuštěný, kapiláry na jednotlivých úsecích rozšířena, mikroskopické krvácení, kolem kapiláry detekovány svazky аргентофильных соединительнотканных vláken.

Při pohmat nad canters je definován pokles kožní teploty, snížení elasticity pokožky a zvýšení otoků a hustoty podkožního tukového vaziva. Při napětí svalů v oblasti krbu či převzetí prsty kůže nad ohništěm do břicha se objeví bledost a robustnosti ze kožní povrch v podobě «pomerančové kůry».

3 fáze

Nazývá микронодулярной, nebo микродольчатой. Патоморфологически to je charakterizováno progresí změn, které jsou popsány ve 2. fázi. Kromě toho — novým výtvorem соединительнотканных (fibrózní) vláken, růst nových kapilár, rozšíření венул, mnoha микроаневризмами, tvorbou drobných uzlíků, стиранием hranice mezi гиподермой a дермой, sloučení гипертрофированных tukových buněk v malé stroužky, zahájením vývoje skleróza tukových buněk a jejich začleněním do соединительнотканные vzory hlubokých дермальных vrstev. Tímto způsobem, tato fáze představuje již фиброзный celulitida.

Klinické jeho zobrazení — zřetelný efekt «pomerančové kůry» už jen při napínání svalů nebo vyzvednutí kůži do břicha, ale v klidném stavu. Povrch kůže je volná a má бугристый terén. Její pružnost nad canters porážky výrazně snížena, je suchá, bledá a studená při pohmat a při hluboké pohmat, který je doprovázen bolestí, jsou určeny více malé, o velikosti zrnka rýže, bolestivé uzliny.

4 fáze

Макронодулярная, nebo konečný, nezvratný (vyskytuje dost zřídka). Její гистологическая a klinický obraz charakterizuje již «běžící» celulitidy. Гистологическая obraz přináší ztrátu дольчатого struktury podkoží. Skupiny malých uzlů tvoří velké uzly, obklopené соединительнотканной kapslí a protkané hrubý фиброзными vlákny, které mají výhled тяжей. Jsou označeny difuzní skleróza tukových buněk a jejich nahrazení vazivové tkáně, mikroskopické křečové rozšíření drobných cév, drobné krvácení, atrofie epidermální vrstvy kůže a телеангиоэктазии.

Klinické příznaky této fázi vyjádřil více než jasně, ve srovnání s těmi, 3-té fázi. Velké uzly jsou patrné v klidném, uvolněném stavu. Kožní závoje nad canters studené, s синюшным nádechem a žilní «mřížkou». Celkový reliéf kůže je zvlněná a бугристый charakter. Při pohmat jsou určeny velké bolestivé uzly, спаянные s дермой.

Pojďme odpovědět na hlavní otázku: jak se zbavit celulitidy?

Metody pro boj s celulitidou

Některé kosmetičky a odborníci jednotlivých společností, které vyrábějí kosmetické přístroje a přípravky, vidí to jako nezdravého stavu. Pro toho, aby odstranit celulitidu z hýždí a dalších oblastí těla, které doporučují «rozbíjející» prostředky a hardwarových metod, které se zaměřují na odstranění podkožní tuk, nebo její zničení. Na základě informací o příčinách a obecně o mechanismu rozvoje lokální эстрогензависимой липодистрофии, je jasné, že tyto způsoby terapie jsou naprosto nepřijatelné.

Boj s celulitidou by měla brát v úvahu fázi jeho vývoje a souvisejících патологию. To spočívá v odstranění nebo omezení vlivu vnějších faktorů, v integrované aplikaci léků a metod, zaměřených na korekci porušené mikrocirkulaci krve, aktivaci žilního odtoku a lymfatické odvodnění.

Kromě toho, používané metody a prostředky podporující stimulaci procesů přirozené syntéze kolagenových bílkovin a k tvorbě nových (normálních) struktur kolagenových vláken v kůži, aktivace přirozeného štěpení tuku (lipolýzy), v buňkách podkožní tuk a odstranění nerovnováhy mezi липогенезом a липолизом.

Tyto prostředky korekce konvenčně dělí na skupiny:

 • vnější přípravky a metody (křoviny, masky, krémy a gely, zábaly, thalassoterapie, a další);
 • ozónová terapie a mezoterapii;
 • různé možnosti a techniky masáže;
 • hardwarové metody — микротоки, электролиполиз, миостимуляция, endermologie, kombinace электроимпульсного expozice s ultrazvukem a tak dále

Takže, celulitida, nebo místní věková эстрогензависимая, nebo гиноидная липодистрофия — to není morbidní stavu. To je fyziologická funkce podkožní tuk v takzvaných эстрогензависимых částech těla. Právě tímto přístupem k definici tohoto kosmetického defektu je třeba řídit při výběru metod jeho léčby a prevence.

Pokračováním v používání tohoto webu souhlasíte s používáním souborů cookie. více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close

MAXCACHE: 0.42MB/0.00112 sec